Durvis vērusi "Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" izveidotā "Ģimenes tradīciju skola"

Publicēts: 10.05.2015 15:00

Esat laipni gaidīti "Amigo Ģimenes tradīciju skolas" virtuālajā mājvietā! Šeit Jūs varēsiet ik dienas smelties iedvesmu un jaunas idejas sirsnīgu attiecību un ģimenes tradīciju veidošanai ar sev tuvākajiem.

Būtisks laimes sajūtas priekšnoteikums ir ciešas attiecības, savstarpējs atbalsts un kopīgas tradīcijas ģimenē. Cilvēki ģimenē jūtas laimīgāki, ja viņiem ir kopīgi hobiji, ģimenes pasākumi, ja ir izdevies vienam otru iepriecināt un bijusi iespēja sniegt mīļumu un saņemt to, liecina padziļinātais laimes un ģimenes attiecību pētījums Latvijā "Amigo laimes indekss". Vienlaikus pētījumā secināts, ka vairāk nekā trešajai daļai cilvēku ikdienas steigā pietrūkst laika, ko pavadīt kopā ar ģimeni, un tas kaitē attiecībām ģimenē un mazina katra paša laimes sajūtu. 

Bažas rada fakts, ka tikai 40% Latvijas ģimeņu šobrīd ir savas īpašas tradīcijas un kopīgi vaļasprieki. Visdrīzāk tas skaidrojams ar ekonomiski aktīvās sabiedrības daļas steidzīgo dzīvesveidu un prioritātēm, kam kā apliecinājums kalpo atziņa, ka 72% ģimeņu pietrūkst laika, ko pavadīt kopā ar bērniem. Tieši bērni – mīlestība un rūpes par viņiem – bieži vien ir tie, kas liek atkal satikties vidējai paaudzei ar vecāko un var kļūt par lielisku jaunu kopīgu aizraušanos un noturīgu tradīciju pamatu. 

Laikus iedibinātas un koptas paaudžu attiecības un ģimenes tradīcijas būs stabils pamats ne tikai laimei ģimenē, bet arī harmoniskai bērnu attīstībai un veiksmīgai pieaugušo karjerai.

Laikus iedibinātas un koptas paaudžu attiecības un ģimenes tradīcijas būs stabils pamats ne tikai laimei ģimenē, bet arī harmoniskai bērnu attīstībai, veiksmīgai pieaugušo karjerai un aktīvām, entuziasma un prieka pilnām dienām ģimenes vecāko locekļu dzīvē. Kopīgas intereses un savstarpējā pieķeršanās ļaus vairāku paaudžu ģimenei saglabāt tuvas attiecības arī tad, kad jau pieaugušie bērni uzsāks savu dzīvi, iespējams pat tālu prom no vecāku mājām. 

Amigo vadītājs Artūrs Freimanis, atklājot "Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" virtuālo mājvietu laimigamgimenem.lv, komentē: „Mēs esam izveidojuši Amigo Ģimeņu tradīciju skolu, jo esam pārliecināti, ka, tieši izkopjot stipras ģimenes tradīcijas, Latvijas ģimenes kļūs patiesi stipras un laimīgas. Smelieties idejas kopīgiem ģimenes pasākumiem, dalieties arī ar savu ģimeņu īpašajām tradīcijām! Lai laimigamgimenem.lv kļūst jums par iedvesmas avotu un ideju krātuvi, kur atradīsiet padomus ģimenes skaistākajiem kopā būšanas brīžiem!” 

Ģimenes tradīcijas var būt dažādas – mantotas no paaudzes paaudzē vai pavisam jaunas, pašu izgudrotas. Tās var būt nopietnas un jautras, tādas, kas prasa sagatavošanos, vai tādas, kuru īstenošanai nevajag nekādu piepūli. Tādas, kas piemērotas darbdienu vakariem, brīvdienām un nedēļas nogalēm, pārgājieniem un atvaļinājumiem, bērnu un pieaugušo ballītēm, kā arī īpašiem svētkiem. Arī pavisam mazas lietas kā otram veltīts uzmanības apliecinājums, padara dienas priecīgākas un attiecības laimīgākas. 

"Amigo Ģimeņu tradīciju skolas" virtuālajā mājvietā jūs atradīsiet ne vien idejas kopīgiem pasākumiem un ģimenes tradīcijām katrai dzīves situācijai, daudzus noderīgus izdrukājamos materiālus, bet varēsiet pievienot arī savas ģimenes tradīcijas, lasīt ekspertu padomus dažādos ģimenēm svarīgos jautājumos, kā arī izmantot ģimenes pasākumu plānošanas rīku jeb kalendāru. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »