Turpinās lekciju programma “Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni”

Publicēts: 01.12.2015 10:00

26. novembrī "Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" izveidotā programma “Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” ar bezmaksas mācību un iedvesmas lekciju skolu psihologiem, sociālajiem pedagogiem un citiem sociālā atbalsta speciālistiem viesojās Kuldīgā. Lekciju mērķis ir aktualizēt ģimeni kā svarīgāko no vērtībām un stiprināt speciālistu tīklu, kuri ikdienā sniedz atbalstu ģimenēm. Uz lekciju, kas norisinājās Kuldīgā, bija sapulcējušies 85 speciālisti no Kurzemes pilsētām un novadiem.

Līdzās sabiedrības iedvesmošanai un praktisku risinājumu ieviešanai ģimenes attiecību stiprināšanai, uzsākta aktīva sadarbība ar sociālā atbalsta speciālistiem, organizējot mācību lekcijas visā Latvijā, tostarp arī Kurzemē, par to, kā efektīvāk atbalstīt attiecību grūtībās nonākušas ģimenes. Lekciju programma ar kopumā četrām lekcijām tika uzsākta 19. novembrī Rīgā, pasākumu apmeklēja 150 speciālisti no Rīgas un Zemgales, bet gada nogalē lekcijas turpināsies arī citās Latvijas pilsētās - 3. decembrī Valmierā un 10. decembrī - Rēzeknē.

Programmas “Laimīgiem vecākiem – laimīgi bērni” mērķis ir palīdzēt ģimenēm veiksmīgāk pārvarēt dažādas ikdienas problēmsituācijas pirms tās pāraug nopietnās nesaskaņās, kā arī sniegt atbalstu ģimenēm, kas jau nonākušas attiecību grūtībās. Šī programma izstrādāta “Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm” sadarbībā ar Latvijas Skolu psihologu asociāciju un biedrību “Skalbes”, balstoties uz nesen veiktā skolu psihologu pētījuma "Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā" rezultātiem.

Pētījumā noskaidrots, ka 80% gadījumu vecāku konflikti ir galvenais iemesls bērnu uzvedības problēmām. Savukārt kā galvenais šķērslis sociālā atbalsta speciālistu pilnvērtīgam darbam ar bērniem un ģimenēm grūtībās, minēta zemā vecāku iesaistīšanās un nepieciešamība pēc plašākas sadarbības ar skolu un citiem speciālistiem.

 “Programmas ideja simbolizē laimīgas ģimenes būtību, jo tikai laimīgi un emocionāli veseli vecāki ir spējīgi izaudzināt laimīgus bērnus. Skolu psihologi, sociālie pedagogi un citi speciālisti bieži ir pirmie, kuri darbā ar bērniem pamana, ka ģimenē ir problēmas, kas jārisina, jo negatīvi ietekmē ne tikai bērna, bet arī pieaugušo emocionālo labsajūtu un spēju veidot ciešas ģimenes attiecības. Situācija ir sarežģīta, jo bieži vien speciālistiem visgrūtāk ir sniegt palīdzību tieši tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama, stāsta Inga Akmentiņa - Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja.

“Laimīgiem vecākiem – laimīgi bērni” lekciju programmas ietvaros nozares vadošie profesionāļi palīdzēja sociālā atbalsta speciālistiem pilnveidot zināšanas un prasmes tādos jautājumos kā efektīva problēmsituāciju atpazīšana ģimenēs, vecāku iesaiste problēmu risināšanā, pieejamie atbalsta mehānismi un aktuālie izaicinājumi, lai veicinātu sadarbību speciālistu starpā.

Baiba Martinsone, klīniskā psiholoģe, ģimenes psihoterapeite un Latvijas Universitātes docente:Lai sniegtu atbalstu bērniem un viņu ģimenēm, ir jāpilnveido ne tikai profesionāļu sadarbība konkrētu problēmu risināšanā. Tikpat nozīmīga ir proaktīva rīcība iespējamo problēmu cēloņu novēršanai bērnu sociāli emocionālās attīstības veicināšana, pozitīvas uzvedības programmu ieviešana izglītības iestādēs, labvēlīgu attiecību veidošana ar bērniem un vecākiem, kā arī vecāku izglītošana. Semināros tiks uzsvērta atbalsta speciālistu loma minēto aizsargājošo faktoru nodrošināšanā.”

“Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm” sadarbībā ar nozares profesionāļiem ir izstrādājusi izziņas materiālu “Ceļvedis laimīgāku ģimenes attiecību veidošanā” latviešu un krievu valodā par biežāk sastopamajām problēmsituācijām ģimenēs ar speciālistu padomiem to veiksmīgai risināšanai. Šo materiālu, kas noderēs arī savas ģimenes attiecību un ikdienas ieradumu izvērtēšanai, vecāki bez maksas varēs saņemt skolās, kā arī lejupielādēt interneta vietnē www.laimigamgimenem.lv.

Programmas "Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni" ietvaros izveidots Latvijā pirmais uzticības tālrunis ģimenēm - “Amigo ģimenes atbalsta tālrunis” 22 407 407, uz kuru zvanot, ikviens var saņemt profesionālu psihologu padomus un konsultācijas ikdienas ģimenes attiecību jautājumos, lai savlaicīgi risinātu domstarpības, pirms tās pāraug nozīmīgos konfliktos. Tāpat arī jau lielu popularitāti iemantojis portāls laimigamgimenem.lv, kurā atrodama plaša informācija ar speciālistu padomiem veiksmīgai attiecību veidošanai ģimenēs un daudz radošu ideju kopīgiem pasākumiem un tradīcijām, lai stiprinātu ģimeni ar kopā pavadītu laiku.  

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »