“Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” lekcija Valmierā

Publicēts: 04.12.2015 19:00

3. decembrī Valmierā ar mācību un iedvesmas lekciju skolu psihologiem, sociālajiem pedagogiem norisinājās programmas “Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” Vidzemes posms, ko apmeklēja 120 sociālā atbalsta speciālisti, pedagogi un citi interesenti no tuvējām pilsētām un novadiem.

“Ir liels prieks un gandarījums, ka mums izdevās iedvesmojoša tikšanās un jēgpilna saruna ar aktīvajiem Vidzemes sociālā atbalsta speciālistiem, lai kopīgi mācītos un izprastu, kā vēl efektīvāk atbalstīt grūtībās nonākušas ģimenes. Sociālā atbalsta speciālistu atsaucība, interese un vēlme apgūt jaunas zināšanas ir lieliska motivācija “Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” programmas turpinājumam. Runājot ar sociālā atbalsta speciālistiem no visas Latvijas redzam, ka veidojas zinošu un aktīvu profesionāļu tīkls, kas gatavs atbalstīt ģimenes dzīvē sarežģītākos brīžos,” stāsta Inga Akmentiņa - Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja.

“Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” lekcijā speciālistiem ir iespēja sadarbībā ar nozares vadošajiem profesionāļiem izkopt zināšanas un prasmes atbalsta sniegšanai ģimenēm - ar šoruden veiktā pētījuma “Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā” rezultātiem un problemātiku iepazīstina Inga Akmentiņa - Smildziņa, savukārt Baiba Martinsone, klīniskā psiholoģe, ģimenes psihoterapeite un Latvijas Universitātes docente kolēģus izglīto par savstarpējo sadarbību ģimeņu atbalstam. Biedrības “Skalbes” pārstāvji sniedz praktisku lekciju “Kā runāt ar ģimeni problēmu situācijās?”, bet programmas noslēgumā speciālistu iedvesmai un motivācijai veidot jaunu ģimenes nākotni iedvesmas lekciju sniedz žurnālists un filozofs Haralds Burkovskis.

Tāpat arī lekcijas klausītājiem visā Latvijā ir iespēja iepazīties ar “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” izstrādātajiem instrumentiem ģimeņu saticībai un to stiprināšanai, kā arī saņemt ikdienas darbam noderīgus izdales materiālus izplatīšanai uzmanības lokā nonākušo bērnu vecākiem.

Lekciju programma “Laimīgiem vecākiem - laimīgi bērni” ar kopumā četrām lekcijām tika uzsākta 19. novembrī Rīgā, pasākumu apmeklēja 150 speciālisti no Rīgas un Zemgales, 26. novembrī lekciju noklausījās 85 Kurzemes speciālisti, bet 3. decembrī lekcijā Valmierā pulcējās 120 aktīvākie Vidzemes sociālā atbalsta speciālisti. Gada nogalē, 10. decembrī lekciju cikls noslēgsies Rēzeknē, kur uz tikšanos aicināti Latgales pilsētu un novadu speciālisti.

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »