TV3 Ziņas: par spīti nedienām un raizēm lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir laimīgi

Publicēts: 15.03.2016 11:00

2016. gada 11.marta raidījumā "TV3 ziņas" atspoguļoti “Amigo laimes indeksa” jaunā pētījuma būtiskākie rezultāti. Laimīgo cilvēku īpatsvars Latvijā pieaug - patlaban tie ir 70%, un tas ir par 11% vairāk. Turpretim visnelaimīgākās iedzīvotāju grupas Latvijā joprojām ir vientuļie cilvēki un seniori, informē "TV3 Ziņas".

“Vislaimīgāk jūtas tie cilvēki, kuriem ir patīkamas atmiņas par bērnību, kas gluži kā stabila platforma ļauj ar optimismu un prieku raudzīties uz pašreizējo dzīvi,” secina SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Skolu psihologs Edmunds Vanags, analizējot iemeslus, kas bērnam traucē justies laimīgam savā ģimenē uzsver: “Bērni pārdzīvo, ja vecāki neizrāda interesi par viņu ikdienas gaitām un pārdzīvojumiem. Pat tik elementāra lieta kā samīļošana var būtiski veicināt bērnu laimes sajūtu.”

"Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" vadītāja Inga Akmentiņa Smildziņa stāsta, ka viens no būtiskiem cilvēku laimes faktoriem ir tas, cik laimīgi mēs jūtamies savās ģimenēs.

Skaties un uzzini vairāk: www.tvplay.skaties.lv (sižets par “Amigo laimes indeksa” rezultātiem skatāms raidījuma 17. – 19. minūtē)

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »