"Ģimenes studijā" diskutē par "Amigo Laimes indeksu" un laimīgās bērnības nozīmi

Publicēts: 24.03.2016 20:00

Laimīga bērnība, kurā vecāki interesējušies par bērna ikdienu, kopā apmeklējuši pasākumus un regulāri samīļojuši, bērniem ļauj izaugt par laimīgiem cilvēkiem - secināts Latvijas iedzīvotāju laimes sajūtas un savstarpējo attiecību pētījumā "Amigo Laimes indekss". Plašāk par pētījumu un to, kas ir nepieciešams mūsu bērnu laimei, tika diskutēts Latvijas Radio 1 "Ģimenes studijas" 24.marta raidījumā.

Raidījumu vadīja Mairita Znotiņa un tajā piedalījās "Amigo" iniciatīvas "Laimīgām ģimenēm" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, SKDS direktors un pētnieks Arnis Kaktiņš un LU psiholoģijas nodaļas doktorants, pētnieks un skolu psihologs Edmunds Vanags.

"Ģimenes studijas" ekspresintervijas Rīgas ielās arī apliecināja raidījuma diskusijā apspriesto, ka bērnībā ļoti liela loma ir ģimenes kopīgām aktivitātēm. Bērnus īpaši laimīgus dara kopīgas tradīcijas: dzimšanas dienu svinēšana, ekskursijas, piedzīvojumi un samīļošanās.

Arnis Kaktiņš kā galveno atziņu un ieteikumu vecākiem min: "Pavadiet laiku kopā ar bērniem. Esiet kopā. Tas padara bērnus laimīgus, un lielā mērā laimīga bērnība nozīmē laimīgu dzīvi.

Radījumu vari noklausīties ŠEIT.

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »