Ceļu pie lasītājiem sāk pasaka par laimīgu attiecību veidošanu ģimenēm

Publicēts: 24.05.2016 12:00

Mazo kritiķu uzslavēta, iedvesmojošu personību atzinīgi novērtēta, ceļu pie lasītājiem uzsākusi īpaša pasaka, kurā ievīti noderīgi padomi un dzīves gudrības par laimīgu, saticīgu attiecību veidošanu ģimenē. "Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm", rakstnieces Ievas Samauskas un mākslinieces Gitas Treices kopīgi radītās pasakas "Labākā dāvana" pamatā ir apjomīgs socioloģisks pētījums par attiecībām un paradumiem ģimenē, kas vairo laimes sajūtu.

Pasakā par mazo Rasu no Mežpureņu mājām sirsnīgā valodā izstāstītas atziņas, kas iegūtas jau divus gadus pēc kārtas veiktajā Latvijas iedzīvotāju laimes un ģimenes tradīciju mērījumā Amigo Laimes indekss. Tā rezultāti liecina, ka laimes sajūtu ģimenē vairo kopīgi pavadīts laiks, regulāri koptas ģimenes tradīcijas, bērnu iesaistīšana darbā un izklaidē, kā arī iecietīga, mīlestības pilna attieksme pret tuviniekiem.

«Šo laiku bieži raksturo vārdi – steiga, vientulība, atsvešinātība, un diemžēl tie nav sveši arī bērniem.  Mani uzrunāja šis aicinājums radīt darbu, kur no tā visa varēja būt brīvs. Galvenie izaicinājumi bija iedziļināties un radīt tādu pasaku, kas pilnīgi dabiski sakristu ar pētījumu, un tajā pašā laikā ir saistoša arī mūsdienu bērnam. Būtībā izaicinājums bija radīt brīnumpasaku, kurai iespējams noticēt. Tautas pasakās brīnumi ir visi pasaku tēli – rūķīšu, raganas, nez no kurienes radušies vecīši un vecenītes, kuri piepilda vēlēšanās. Šajā pasakā brīnums ir tās attiecības, kas pastāv starp ģimenes locekļiem, mīlestības saites, kas viņus vieno. Un labā ziņa visiem, kas šo grāmatu lasīs – šis brīnums ir iespējams un piedzīvojams ikvienam arī šodien!» stāsta grāmatas autore, rakstniece un dzejniece Ieva Samauska.

Lai arī pasaka ir paredzēta mazajiem lasītājiem un tiem, kuri pasakas vēl tikai klausās, tā būs interesanta un noderīga arī viņu vecākiem. Grāmatā apspēlētas idejas, kā ģimenē veidot mīlestības pilnas attiecības, kā izprast bērnu rīcības iemeslus un kā risināt domstarpības bez dusmām un bāršanās.

«Amigo saruna ar sabiedrību jau vairākus gadus ir par ikvienai  ģimenei svarīgām lietām - par  kopīgi  pavadītu laiku, par atzinības paušanu, par  vecvecāku  pieredzes  novērtēšanu, par  bērnu  paveiktā uzslavēšanu. Par vienkāršām lietām, kas vienlaikus ir arī vissvarīgākās. Par to, ka patiesā laimes atslēga ir mūsu katra paša rokās. Amigo  Laimes indeksa pētījumā ik  gadu pārliecināmies, cik  daudz  katrs pats var darīt laimes sajūtas  vairošanā.  Šī pētījuma atziņas ir tas unikālais materiāls un ģimenes laimes recepte, par  ko stāsta  mūsu sirsnīgā Amigo ģimenīte  ikdienas  komunikācijā, un kas tagad pārtapusi  jaukā pasakā. Turklāt  laimes recepte ir  vienkārša, un to  katrs varam viegli aizņemties, lai attiecības savās ģimenēs veidotu vēl sirsnīgākas un pozitīvām pārmaiņām  iedvesmotu  apkārtējos,» uzskata mobilo sakaru operatora Amigo vadītājs Artūrs Freimanis.

Grāmatas "Labākā dāvana" lasījuma pirmatskaņojums tautā iemīļotā aktiera Jura Kalniņa izpildījumā notiks Latvijas Radio 1 vairāku paaudžu bērnu iemīļotās vakara pasaciņas laikā, sākot ar 1. jūniju. Savukārt no 10. jūnija tā būs pieejama portālā pasakas.net, kā arī interneta vietnē www.laimigamgimenem.lv.

Grāmatu drukātā formātā var iegādāties Amigo klientu centros Rīgā un Jelgavā. Savukārt, bezmaksas e-grāmatas formātā pasaka būs lasāma www.laimigamgimenem.lv.

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »