20. un 21. oktobrī norisināsies mācības par tehnoloģiju lietošanu skolu psihologiem un sociālajiem pedagogiem

Publicēts: 20.10.2016 09:40

Turpinot sadarbību ar mācību iestādēm, "Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm" sadarbībā ar psihologu Edmundu Vanagu izstrādājusi mācību programmu skolu psihologiem un sociālajiem pedagogiem Kā būt par vecāku 21. gadsimtā?. Programmas mērķis ir sniegt izglītības speciālistiem zināšanas un praktiskas iemaņas, kā veidot veselīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem un viņu vecākiem. 

 

“Modernās tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu mūsu ikdienas daļu. Bieži vien ne tikai bērni, bet arī paši vecāki apmulst no tehnoloģiju piedāvāto iespēju dažādības. Tehnoloģiju pasaule paver lieliskas iespējas, ja tās izmanto gudri, vienlaikus jāiemācās izvairīties no riskiem, ko rada nepārdomāta rīcība . Tāpēc mēs aicinājām uz sadarbību vienu no Latvijas labākajiem psihologiem, lai kopā izstrādātu mācību programmu, kas sniegs atbildes uz mūsdienās aktuāliem un sāpīgiem jautājumiem, un palīdzētu Latvijas ģimenēm rast atbildi uz jautājumu, kā izaudzināt laimīgus bērnus drošā vidē un kā sagatavot viņus mūsu laikmeta aktuālajiem izaicinājumiem, tas ir – kā būt par vecāku 21. gadsimtā,” stāsta Artūrs Freimanis, SIA ZetCOM valdes priekšsēdētājs.


“Mūsdienās jau 40 % bērnu vecumā no 5 līdz 15 gadiem pieder sava viedierīce. Mūsu kā vecāku uzdevums ir sniegt nepieciešamās zināšanas, kā tehnoloģiju sniegtās iespējas izmantot droši, gudri un vērtīgi. Jāpalīdz uzturēt līdzsvaru starp virtuālo un reālo dzīvi, kas bērnam vienam pašam var sagādāt grūtības. Lai arī viedierīces lietojam katrs individuāli, tā var būt visu ģimeni vienojoša lieta, tikai jāprot tās izmantot savā labā,” par programmu stāsta tās izstrādātājs psihologs Edmunds Vanags.

 

Mācību programmai aicināja pieteikties ar sākumskolas vecuma bērniem strādājoši sociālie pedagogi un skolu psihologi. No visiem dalībniekiem tika izraudzīti 25 vēstneši, kuriem mācības notiek 20. un 21. oktobrī. Tās vadīs programmas autors psihologs Edmunds Vanags un iedvesmojoši vieslektori – runas pasniedzēja Krista Vāvere, psiholoģe Marija Ābeltiņa, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra pārstāvis, kā arī pieredzē par bērnu audzināšanu dalīsies TV raidījuma Superbingo vadītājs Armands Simsons.

Tiem, kuriem nav iespēja piedalīsies mācībās klātienē, būs iespēja iepazīties ar programmas “Kā būt par vecāku 21. gs.?” saturu, noskatoties portālā Laimigamgimenem.lv publicētos semināra lekciju videoierakstus.  Video būs pieejami no novembra sākuma.


Noklausoties mācību programmu, sociālie pedagogi un skolu psihologi iegūs zināšanas par šādiem jautājumiem:
1) jaunākajiem pētījumu datiem par to, kā interneta, viedierīču un digitālo tehnoloģiju lietošana ietekmē sākumskolas vecuma bērnu attīstību;
2) kā veidot un uzturēt ģimenē atbildīgu digitālo tehnoloģiju lietošanu;
3) vai tehnoloģijas var palīdzēt/traucēt audzināšanā, vai tās var kalpot kā disciplinēšanas metodes;
4) kā palīdzēt bērniem iemācīties interneta vidē rīkoties un justies droši;
5) kā atpazīt psihoemocionālās grūtības, iespējamās atkarības pazīmes, kas radušās pārmērīgu digitālo tehnoloģiju lietošanas dēļ;
6) kā visas iegūtās zināšanas nodot vecākiem un kā vislabāk diskutēt par digitālo tehnoloģiju lietošanu. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »