Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti par ģimenes pieauguma plānošanu. Kuplo ģimeņu vecāki ģimenes plānošanai nereti pieiet arī radoši un netradicionāli, turklāt, kā paši atzīst, viņu iecerētais scenārijs nereti mēdz izvērsties pavisam negaidīti.

Iedvesmojošas pieredzes un atklātas frāzes par to, kā vecāki kļuvuši par vēl vienu mazuli bagātāki, apkopotas unikālā pētījumā, ko veikusi Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar Sabiedrības integrācijas fondu.


Neparastas, sirsnīgas un smaidu rosinošas daudzbērnu ģimeņu vecāku frāzes par trešās, ceturtās un pat piektās atvases ienākšanu ģimenē:
1. Klikšķis, kas saucas mīlestība.
2. Bērni ir vienīgais labais un jēgpilnais, kas paliek aiz mums.
3. Pēc pirmajiem diviem jau likās, ka viss, bet tad sieva ļoti gribēja trešo un tad ļoti gribēja arī ceturto… 
4. Kupls bērnu pulciņš ir zelta zivtiņas piepildīta vēlēšanās.
5. 3 bērni ir pašu un viens mūsu aizbildnībā. Gribējām vēl kādam bērnam dot ģimeni un darīt to laimīgu.
6. Ļoti gribējām dēlu, bet dēla vietā kļuvām par vēl divām meitām bagātāki.
7. Trīs ir mans veiksmīgais skaitlis.
8. Mums ar vīru sanāk forši bērni!
9. Ģimenē vēlējos gan meitu, gan dēlu – pie trešā izdevās. Ģimenē ir jābūt gan meitām, gan dēliem. 
10. Bērni paaugās, tādēļ nolēmām sev uz 40 gadiem uzdāvināt skaistu dāvanu – trešo bērniņu.
11. Dzemdības ir tik tuvs un intīms notikums, bija svarīgi, ka arī vīrs ir klāt brīdī, kad mazulis nāk pasaulē. Pirmajās dzemdībās nesanāca, otrās vīrs nepaspēja – ar trešo izdevās!
12. Kārtīgā ģimenē jābūt vismaz 3 bērniem!
13. Lai bērni, kad izaugs lieli, ir atbalsts viens otram.

 

Turpinot īstenot dažādus atbalsta risinājumus Latvijas ģimeņu laimes veicināšanai, Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm uzsākusi sadarbību ar Sabiedrības integrācijas fonda īstenoto valsts atbalsta programmu "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"", lai daudzbērnu ģimenēm nodrošinātu iespēju saņemt 50% atlaidi visiem Amigo pēcapmaksas tarifu plāniem. 


Pētījumu ar mērķi iepazīt daudzbērnu ģimeņu ikdienu – gan tās emocionālo, gan praktisko pusi  un apkārtējo attieksmi, marta beigās īstenoja Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm un Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Kopumā aptaujā piedalījās 3837 vecāki ar trim vai vairāk bērniem no visiem Latvijas reģioniem jeb teju 10% Latvijas daudzbērnu ģimeņu. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »

Meklē jaunos talantus, kas vadīs Latvijā pirmo YouTube kanālu bērniem

YouTube – sociālais tīkls, kam ir nozīmīga loma daudzu bērnu ikdienā un kur viņi meklē ne tikai izklaidi, bet arī ko izzinošu. Lai sniegtu viņiem kvalitatīvu, vērtīgu un interesējošu saturu latviešu valodā, Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm rada Latvijā pirmo YouTube kanālu bērniem Amigo Juniori, un kopā ar radio dīdžeju Tomu Grēviņu un youtuberi Laurlāci – meklē divus drosmīgus, zinātkārus 10 līdz 12 gadus vecus juniorus, kas vēlētos kļūt par šī kanāla vadītājiem. Lasīt tālāk »

VIDEO: izveidota mācību programma "Kā būt par vecāku 21. gadsimtā?"

Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm sadarbībā ar klīnisko psihologu Edmundu Vanagu izstrādājusi mācību programmu Kā būt par vecāku 21. gadsimtā?. Lasīt tālāk »

IESKATIES: programmas "Kā būt par vecāku 21. gadsimtā" mācību materiāli

Mācību programma Kā būt par vecāku 21.gadsimtā palīdzēs rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu ģimenē. Lasīt tālāk »

Ģimenēm visā Latvijā būs pieejamas konsultācijas par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu

24 skolu psihologi un sociālie pedagogi no visas Latvijas oktobra nogalē absolvēja Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm un psihologa Edmunda Vanaga kopīgi izstrādāto mācību programmu. Lasīt tālāk »