Aicinām pieteikties uz bezmaksas izglītojošiem materiāliem bērniem par tālruņa atbildīgu lietošanu!

Publicēts: 06.08.2018 13:55

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Vienlaikus ir svarīgi, lai pirmā pieredze  telefona  lietošanā ir sekmīga - lai bērns saprot un apzinās, ka reizē ar telefonu iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. 

 

Tādēļ Amigo iniciatīva Laimīgām ģimenēm sadarbībā ar skolu psiholoģi Sabīni Vilciņu ir izstrādājusi izglītojošu materiālu par telefona lietošanu "Mobilais gudrinieks". Tas paredzēts pirmklasniekiem un bērnudārzu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem. Materiālā vienkāršā un bērnam saprotamā veidā apskatīti jautājumi, kas kopā ar vecākiem pārrunājami, sākot lietot savu pirmo mobilo tālruni: 

  • par tālruņa noderīgajām funkcijām,  
  • par situācijām, kurās tas jānoliek  malā,
  • kā rīkoties, lai telefons vienmēr ir darba kārtībā, 
  • kādēļ vajadzīgi telefona lietošanas noteikumi,
  • kā parūpēties par savu drošību reālajā dzīvē un internetā, 
  • kur vērsties, ja vajadzīga palīdzība.

 

Nostiprinātu apgūtās zināšanas un iegūt noderīgas prasmes, bērni varēs ar interaktīvu spēļu un uzdevumu palīdzību, kas būs pieejami interneta vietnē www.amigo.lv/mobilaisgudrinieks, sākot ar 20. augustu. Šai vietnē atradīsiet arī bukletu pdf formātā – izdrukāšanai. Aicinām pieteikties bezmaksas izglītojošo materiālu eksemplāriem!
Jau šobrīd izglītojošo materiālu rezervējušas teju 100 Latvijas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes. Materiālu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām informēt izglītības iestādes par rezervācijas iespēju savlaicīgi.


Piedāvājam šādas materiāla saņemšanas iespējas:
1. Ja Jūsu novada izglītības pārvalde rīko izglītības iestāžu vadītājiem seminārus pirms mācību  gada sākuma, piedāvājam:
        a. nosūtīt Jums visām novada izglītības iestādēm nepieciešamo materiālu skaitu kopā; 
     b. uzaicināt mūsu speciālistu pastāstīt klātienē, par izglītojošo materiālu, kā arī par Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm piedāvātajām lekcijām “Kā būt par vecāku 21. gadsimtā?”.
  c. lūgums materiālus un lekcijas pieteikt tuvākā laikā, rakstot uz e-pastu: atsauksmes@laimigamgimenem.lv.
2. Ja kopīgi semināri nav paredzēti, aicinām informēt novada skolu direktorus vai direktoru vietniekus par iespēju pieteikt materiālus, rakstot uz e-pastu: atsauksmes@laimigamgimenem.lv līdz 15. augustam.

Aicinām informāciju par materiāla digitālo versiju un interaktīvajām spēlēm iekļaut e-pastos vai citos jaunāko klašu skolotājiem un/vai bērnu vecākiem izplatītajos materiālos.
Jau iepriekš paldies par veltīto laiku! Labprāt atbildēsim, ja radušies kādi jautājumi.
 

Ar cieņu,
Kristīne Hermane
Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm


Par Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm darbību 
Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm aktīvi īsteno mācību programmu “Kā būt par vecāku 21. gadsimtā”, palīdzot ģimenēs veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus. Programmas ietvaros jau 65 mācību iestādēs visā Latvijā ir pieejamas īpaši sagatavotu sociālo pedagogu un skolu psihologu organizētās individuālās konsultācijas un lekcijas skolēnu vecākiem, kas palīdz risināt jautājumus par mobilo tehnoloģiju lietošanu ģimenēs. Vecākiem pieejams arī virtuālais palīgs jeb vienkārša un efektīva lietotne bērnu ekrāna laika plānošanai “Palīgs vecākiem”.

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »