Svētku kūkas greznošana

Publicēts: 05.07.2018 02:05

Par ballītes kulmināciju var būt jubilāra kūkas kopīga greznošana! Šai aktivitātei nepieciešamais - uzcepta, bet nedekorēta kūka (piemēram, biskvītkūka) un dažādas izejvielas dekorēšanai. Mazo gaviļnieku prieks garantēts!

Dekorēšanai var izmantot, piemēram, zemenes, vīnogas, ķiršus, mellenes, avenes u.c. ogas un augļus. Tāpat lieliski noderēs dažādi veikalā nopērkami desertu dekori - cukura pērlītes, krāsainās kokosriekstu skaidiņas, šokolādes ripiņas, marcipāna rozītes utt. Atceries! Lai dekori turētos pie kūkas, kā "līme" jāizmanto sakults putukrējums, šokolādes krēms, šokolādes masa vai kas cits, kas tīk mazā jubilāra kārajam zobam. Izvēlēto saistvielu var iepildīt speciālos dekorēšanas maisiņos, kuriem ir uzgaļi īpašas formas izveidošanai. Ja nav šāda komplekta, izveido no cepamā paīra tūtu vai izmanto šim nolūkam stingra celofāna maisiņu, kam nogriezts stūrītis. Mazo gaviļnieku prieks garantēts!

Biskvīta kūkas pagatavošana:

Sastāvdaļas:
Olas - 3 gab
Milti - 3 ēd.k.
Ciete - 1 tējk.
Cukurs - 3 ēd.k.

Pildījums pēc izvēles, piemēram, putukrējums, ievārījums, vārītais krēms.

 

Gatavošana. Vispirms traukā ļoti kārtīgi atdali olu baltumus no dzeltenumiem, baltumiem pieber 3 ēdamkarotes cukura, vari piepilināt pāris pilienus citrona sulas, lai labāk putojas. Puto ar mikseri, līdz baltumu masa stingra. Dzeltumus atsevišķā traukā sakul un tad to "iecilā" baltumu masā, ieisijājot arī 3 ēdamkarotes miltu ar 1 tējkaroti cietes. Masu kārtīgi neizmaisi, bet tikai, līdz tā kļūst viendabīga. Masu lej formā un cep aptuveni 30 minūtes 150 grādos, līdz tā iegūst gaiši zeltainu brūnumu. Pirms dekorēšanas biskvītu atdzesē 10 minūtes. 

Foto avots: Shutterstock.com

Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Piemirsta, bet tik aizraujoša spēle "Klasītes". Noteikumi

Vai tavi bērni jau ir apguvuši šo aizraujošo pagalma spēli? Kopā ar ģimeni dodies ārā un uz asfalta ar krītiņiem uzzīmējiet "Klasīšu" laukumu. Lasīt tālāk »

Izdaiļo mājas pagalmu ar skaistiem vēja zvaniem

Vēja zvanu darināšana ir aizraujošs process, jo vari ļauties savam fantāziju lidojumam un izmantot visdažādākos materiālus. Lasīt tālāk »