Svētku kūkas greznošana

Publicēts: 05.07.2018 02:05

Par ballītes kulmināciju var būt jubilāra kūkas kopīga greznošana! Šai aktivitātei nepieciešamais - uzcepta, bet nedekorēta kūka (piemēram, biskvītkūka) un dažādas izejvielas dekorēšanai. Mazo gaviļnieku prieks garantēts!

Dekorēšanai var izmantot, piemēram, zemenes, vīnogas, ķiršus, mellenes, avenes u.c. ogas un augļus. Tāpat lieliski noderēs dažādi veikalā nopērkami desertu dekori - cukura pērlītes, krāsainās kokosriekstu skaidiņas, šokolādes ripiņas, marcipāna rozītes utt. Atceries! Lai dekori turētos pie kūkas, kā "līme" jāizmanto sakults putukrējums, šokolādes krēms, šokolādes masa vai kas cits, kas tīk mazā jubilāra kārajam zobam. Izvēlēto saistvielu var iepildīt speciālos dekorēšanas maisiņos, kuriem ir uzgaļi īpašas formas izveidošanai. Ja nav šāda komplekta, izveido no cepamā paīra tūtu vai izmanto šim nolūkam stingra celofāna maisiņu, kam nogriezts stūrītis. Mazo gaviļnieku prieks garantēts!

Biskvīta kūkas pagatavošana:

Sastāvdaļas:
Olas - 3 gab
Milti - 3 ēd.k.
Ciete - 1 tējk.
Cukurs - 3 ēd.k.

Pildījums pēc izvēles, piemēram, putukrējums, ievārījums, vārītais krēms.

 

Gatavošana. Vispirms traukā ļoti kārtīgi atdali olu baltumus no dzeltenumiem, baltumiem pieber 3 ēdamkarotes cukura, vari piepilināt pāris pilienus citrona sulas, lai labāk putojas. Puto ar mikseri, līdz baltumu masa stingra. Dzeltumus atsevišķā traukā sakul un tad to "iecilā" baltumu masā, ieisijājot arī 3 ēdamkarotes miltu ar 1 tējkaroti cietes. Masu kārtīgi neizmaisi, bet tikai, līdz tā kļūst viendabīga. Masu lej formā un cep aptuveni 30 minūtes 150 grādos, līdz tā iegūst gaiši zeltainu brūnumu. Pirms dekorēšanas biskvītu atdzesē 10 minūtes. 

Foto avots: Shutterstock.com

Kāzas rudenī. Idejas dažādiem dekoriem

Rudens ir bagātīgs ar savu krāsu gammu, viena no izteiktajām šī gadalaika krāsām ir oranža un brūna. Kā šīs krāsas un rudens noskaņas ienest kāzu dekoros?  Lasīt tālāk »

Rudens pārgājiens ar ģimeni. Kas jāņem līdzi?

Kopā ar ģimeni dodies brīnišķīgā rudens pārgājienā - izpētiet un ieraugiet pārmaiņas, kas norisinās  dabā, tuvojoties ziemai. Lejupielādē sarakstu ar nepieciešamo, kas noderēs pārgājiena laikā! Lasīt tālāk »

Interesantu sarunu ierosināšanai - īpašs zīmīšu trauks

Jau izsenis ir zināms, ka kopīga ģimenes maltīte ir veselīgu savstarpējo attiecību viens no stūrakmeņiem. Lasīt tālāk »

Bērna pieaugšanas foto stāsts

Vai nav lieliski apskatīt fotogrāfijas no tā laika, kad bijām mazi un pavisam nevainīgi, dzīvespriecīgi bērni? Izveido lielisku foto kolekciju savam bērnam!   Lasīt tālāk »

Atklāj sevī mākslinieku ar doodle! Jauns hobijs visai ģimenei

Pasauli iekaro doodle. Grāmatu veikalu plaukti ir pilni ar gatavajiem zīmējumiem, kurus atliek vien izkrāsot, pieejamas arī apmācošas grāmatas, kur smalki aprakstīts kā to dara. Lasīt tālāk »