Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Publicēts: 10.07.2018 13:55

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu.


Ar smaidu sejā un pārliecību, kopīgi iegūstot pieredzi nākotnei, aicini mazbērnus kārtīgā vasaras pārgājienā, līdzi ņemot foliju, kartupeļus, sviestu un sērkociņus. Kad viss nepieciešamais ir sagatavots, varat doties pārgājienā un kopīgi meklēt īstā ugunskura vietu, tādu, kur reiz jau tas ticis darīts.
Kamēr tiek meklēti vissausākie egļu un priežu zari, pastāsti mazbērniem, cik liels spēks ir ugunij, cik daudz posta tā var nodarīt, ja rīkojas neapdomīgi. Lai ugunskura vidi padarītu vēl drošāku, tam apkārt varat salikt akmeņus. Tad no sausajiem zariem un koku mizām izveidojiet piramīdu un tās vidū aizdedziniet sausākos un smalkākos zarus. Kad ugunskurs ir veiksmīgi iekurts, satiniet folijā kartupeļus un ielieciet tos ugunskurā, kur nav atklātas liesmas. Kamēr gatavojas gardās pusdienas, vari pastāstīt par saviem ugunskura piedzīvojumiem un atgadījumiem no bērnības.

Radi patīkamus brīžus sev un mazbērniem, pavadot laiku kopā!
 
Neaizmirsti! Pirms došanās prom ir jāatceras, ka ugunskurs ir  kārtīgi jānodzēš, lai uzpūšot stiprākam vējam, tas atkal neaizdegtos. To viegli var izdarīt ar smiltīm. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Piemirsta, bet tik aizraujoša spēle "Klasītes". Noteikumi

Vai tavi bērni jau ir apguvuši šo aizraujošo pagalma spēli? Kopā ar ģimeni dodies ārā un uz asfalta ar krītiņiem uzzīmējiet "Klasīšu" laukumu. Lasīt tālāk »

Izdaiļo mājas pagalmu ar skaistiem vēja zvaniem

Vēja zvanu darināšana ir aizraujošs process, jo vari ļauties savam fantāziju lidojumam un izmantot visdažādākos materiālus. Lasīt tālāk »