Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Publicēts: 10.07.2018 13:55

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu.


Ar smaidu sejā un pārliecību, kopīgi iegūstot pieredzi nākotnei, aicini mazbērnus kārtīgā vasaras pārgājienā, līdzi ņemot foliju, kartupeļus, sviestu un sērkociņus. Kad viss nepieciešamais ir sagatavots, varat doties pārgājienā un kopīgi meklēt īstā ugunskura vietu, tādu, kur reiz jau tas ticis darīts.
Kamēr tiek meklēti vissausākie egļu un priežu zari, pastāsti mazbērniem, cik liels spēks ir ugunij, cik daudz posta tā var nodarīt, ja rīkojas neapdomīgi. Lai ugunskura vidi padarītu vēl drošāku, tam apkārt varat salikt akmeņus. Tad no sausajiem zariem un koku mizām izveidojiet piramīdu un tās vidū aizdedziniet sausākos un smalkākos zarus. Kad ugunskurs ir veiksmīgi iekurts, satiniet folijā kartupeļus un ielieciet tos ugunskurā, kur nav atklātas liesmas. Kamēr gatavojas gardās pusdienas, vari pastāstīt par saviem ugunskura piedzīvojumiem un atgadījumiem no bērnības.

Radi patīkamus brīžus sev un mazbērniem, pavadot laiku kopā!
 
Neaizmirsti! Pirms došanās prom ir jāatceras, ka ugunskurs ir  kārtīgi jānodzēš, lai uzpūšot stiprākam vējam, tas atkal neaizdegtos. To viegli var izdarīt ar smiltīm. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Interesantu sarunu ierosināšanai - īpašs zīmīšu trauks

Jau izsenis ir zināms, ka kopīga ģimenes maltīte ir veselīgu savstarpējo attiecību viens no stūrakmeņiem. Lasīt tālāk »

Bērna pieaugšanas foto stāsts

Vai nav lieliski apskatīt fotogrāfijas no tā laika, kad bijām mazi un pavisam nevainīgi, dzīvespriecīgi bērni? Izveido lielisku foto kolekciju savam bērnam!   Lasīt tālāk »

Atklāj sevī mākslinieku ar doodle! Jauns hobijs visai ģimenei

Pasauli iekaro doodle. Grāmatu veikalu plaukti ir pilni ar gatavajiem zīmējumiem, kurus atliek vien izkrāsot, pieejamas arī apmācošas grāmatas, kur smalki aprakstīts kā to dara. Lasīt tālāk »

Video sveicieni gaviļniekam

Lielu pārsteigumu jubilāram sagādās paziņu un draugu veidots video sveiciens. Tas ir risinājums dažādām situācijām, piemēram, ja radinieki atrodas ārpus valsts. Lasīt tālāk »

Kopā pavadītais laiks bez mobilajām ierīcēm

Pilnvērtīgs kopā pavadītais laiks - katrs acu skatiens tikai mīļotā cilvēka virzienā, siltu roku glāsti pār sievas vai vīra sejas vaibstiem, rāmas un īstas balss skaņas.  Lasīt tālāk »