Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Publicēts: 24.08.2018 10:55

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes, jāņogas, ērkšķogas un ķirši. 
Kad ogas ieguvušas savu īsto krāsu un garšu, lūdz talkā mazbērnus un ņem lielos, pītos klūgu grozus. Sapulcini mazās, čaklās rociņas ap krūmu un, jauku sarunu laikā, piepildiet traukus ar gardām ogām, kuras vēlāk savārīt ievārījumā. 


Tu noteikti zini vislabāk, ka agrāk viss garšoja daudz gardāk, jo tika gatavots uz malkas plīts – lēnam un nesteidzoties. Ievārījums, štovētie kāpostiņi un citi mājas labumi tapa visas dienas garumā – no rīta uzvelkot katliņu uz plīti un pēc tam pavelkot maliņā un vakarā no jauna, kad plīts iekurināta, pavelkot katliņu virsū. Ja ir iespēja, tad arī šoreiz izmanto malkas plīti. 
 
Vienkāršu recepti ogu ievārījuma pagatavošanai vari lejupielādēt. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »

Gardo un vitamīniem bagāto dzērveņu laiks

Pilnā ekipējumā - gumijas zābakos, lietus mētelī, ar groziņu un čaklām rokām! Laiks doties uz purvu vai mitru mežu, kurā aug sarkanais zelts - dzērvenes. Kopā ar bērniem salasi šīs lieliskās dabas veltes ģimenes veselībai.  Lasīt tālāk »

Brīvdienās dosieties ciemos? Īsiniet ceļu ar spēli

Dažkārt garais ceļš uz laukiem vai pārbraucieni no brīnišķīgiem apskates objektiem var būt garlaicīgs. Īsiniet laiku ar spēli, kurai iepriekš gatavoties nav vajadzīgs.  Lasīt tālāk »

Piezīmju veidošana par ceļojumiem

Lai skaistie notikumi nepagaistu no prāta, pēc katra ceļojuma kopā ar bērniem iezīmējiet kartē ceļu un vietu, kur esat bijuši.  Lasīt tālāk »

Dzejoļa sacerēšana jubilāram

Sagatavojiet lielu lapu un dažādus krāsainus rakstāmos, lai bērni varētu kopīgi pierakstīt un sacerētē dzejoli. Kāds no pieaugušajiem vai arī jubilārs var izdomāt pirmo dzejoļa rindiņu, nākamo izdomā pa labi stāvošais bērns.       Lasīt tālāk »