Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Publicēts: 24.08.2018 10:55

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes, jāņogas, ērkšķogas un ķirši. 
Kad ogas ieguvušas savu īsto krāsu un garšu, lūdz talkā mazbērnus un ņem lielos, pītos klūgu grozus. Sapulcini mazās, čaklās rociņas ap krūmu un, jauku sarunu laikā, piepildiet traukus ar gardām ogām, kuras vēlāk savārīt ievārījumā. 


Tu noteikti zini vislabāk, ka agrāk viss garšoja daudz gardāk, jo tika gatavots uz malkas plīts – lēnam un nesteidzoties. Ievārījums, štovētie kāpostiņi un citi mājas labumi tapa visas dienas garumā – no rīta uzvelkot katliņu uz plīti un pēc tam pavelkot maliņā un vakarā no jauna, kad plīts iekurināta, pavelkot katliņu virsū. Ja ir iespēja, tad arī šoreiz izmanto malkas plīti. 
 
Vienkāršu recepti ogu ievārījuma pagatavošanai vari lejupielādēt. 

Foto avots: Shutterstock.com

Pašu darināti sveču dekori skaistiem un mājīgiem rudens vakariem

Pārvērt pavisam vienkāršu sveci par greznu dekoru. Piedāvājam četras, viegli realizējamas idejas, lai mājās ieviestu mājīgu rudens noskaņu. Lasīt tālāk »

Rupjmaizes kārtojums ar dzērvenēm un šokolādi

Svētku laikā galdā jāceļ svētku saldēdiens! Lasīt tālāk »

Lāčplēša dienā aizdedz svecīti

Kopš 1919.gada 11.novembrī tiek atzīmēta Lāčplēša diena un aizdegtas tūkstošiem svecīšu. Ievies arī savā ģimenē šo silto tradīciju un kopīgi aizdedziet arī savās mājās kādu sveci. Lasīt tālāk »

Piespraud pie apģērba lentīti sarkanbaltsarkanā krāsā

Novembris ir valsts svētku mēnesis, kad ikviens ir aicināts pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, kas simbolizē Latvijas karogu. Lasīt tālāk »

Auguma mērīšana pie durvju stenderes

Katru gadu, bērna dzimšanas dienā, ar zīmuli vai krāsainu pildspalvu uz durvju stenderes atzīmējiet to, cik gara izaugusi jūsu atvase. Bērns varēs redzēt par, cik centimetriem katru gadu paaudzies.        Lasīt tālāk »