Laiks rušināties dārzā! Veicamie darbi aprīlī

Publicēts: 11.04.2016 11:00

Ir īstais brīdis, kad baudīt saules starus un pavadīt laiku kopā ar ģimeni svaigā gaisā. Apvieno lietderīgo ar patīkamo - kopā ar ģimeni iekop piemājas dārzu. Lūk, veicamie darbi:

  • Dārza darbi jāsāk ar rosību ap košumkrūmiem un augļu kokiem – tiem ir jāizgriež sausie un liekie zari, lai veidotos kupls lapu kronis. 
  • Ja rudens sezonā kokus biji "ieziemojis", laiks tos atsegt. Dari to uzmanīgi un ēnainā dienā. 
  • Veic košumkrūmu papildmēslošanu, lai tie kļūtu spēcīgi un ziedētu visu sezonu.
  • Sēj zālienu un stāda kokus. 
  • Gatavo dobes gladiolu, dāliju, kannu un citu puķu stādīšanai.
  • Lai zāles stiebriem būtu vieglāk izlīst, nogrābj un attīra zemi no vecajām lapām.
  • Pārrok kompostu.

Ļauj darboties visai ģimenei. Arī mazie bērni var palīdzēt ar grābekļiem sagrābt vēl palikušās rudens lapas un uzrušināt zemi puķēm. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Piemirsta, bet tik aizraujoša spēle "Klasītes". Noteikumi

Vai tavi bērni jau ir apguvuši šo aizraujošo pagalma spēli? Kopā ar ģimeni dodies ārā un uz asfalta ar krītiņiem uzzīmējiet "Klasīšu" laukumu. Lasīt tālāk »

Izdaiļo mājas pagalmu ar skaistiem vēja zvaniem

Vēja zvanu darināšana ir aizraujošs process, jo vari ļauties savam fantāziju lidojumam un izmantot visdažādākos materiālus. Lasīt tālāk »

Radinieku apciemošanas diena

Pulcē kopā tuvus un tālus, redzētus un sen neredzētus radus! Sarīko atkalredzēšanās svētkus, lai ikviens sajustos kā daļa no brīnišķīgas un lielas ģimenes.  Lasīt tālāk »

Izmanto lietotni "Dodies.lv" un iepazīsti Latvijas dabas takas

Kopā ar draugiem vai ģimeni ieplāno brīnišķīgu pārgājienu pa Latvijas skaisto dabu. Taku un atpūtas vietu lietotnē "Dodies.lv" pieejama karte. Lasīt tālāk »