Gatavojam pirts slotiņu krājumus! + koku īpašības veselības uzlabošanā

Publicēts: 31.07.2017 12:55

Latviešiem pirts prieku baudīšana ir asinīs jau no pavisam seniem laikiem. Arī mūsdienās ir aktuāla pirts slotiņu sagatavoša un, protams, arī lietošana. 

Kādas slotiņas pirts priekiem gatavot un kādas labas lietas no konkrēta auga slotiņas varam gūt? 

Bērza pirts slota. Tā lapās ir derīgās ēteriskās eļļas, tanīns, A un C vitamīni. Gaistošās vielas, ko izdala lapas, nogalina slimību izraisošos mikrobus, attīra gaisu, turklāt uzsilstot šīs īpašības tikai pastiprinās.

Ozola pirts slota. Palīdzes, ja ir taukaina āda un ir iekaisums, jo padarīs ādu tīru un maigu. Pateicoties tanīnam ozolu lapās, pērties ar ozollapu pirts slotu iesaka tiem, kam ir izteikta svīšana.

Liepu pirts slota. Liepai ir pretsaaukstēšanās, pretiekaisuma, imunitāti stiprinošas īpašības. Palīdz, ja ir galvas sāpes un miega traucējumi. Izmantojot liepu pirts slotu, var atbrīvoties no pumpām, citiem izsitumiem, pabalināt ādu, piemēram, atbrīvoties no vasaras raibumiem un plankumiem pēc pumpām. 

Ķiršu un jāņogu lapu pirts slotas. Tām ir mazāk ārstniecisko īpašību, taču pērties ar tām ir īsta bauda! Bet šīs pirts slotas nav tik vienkārši pagatavojamas.

Ievu pirts slota. Ievas lapām piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Vielas, kas atrodas tajās, palīdz cīnīties ar pumpām, palīdz cīnīties ar rētām un čūlām, stiprina matus un ārstē saaukstēšanos.

Skujkoku pirts slotas. Paredzētas plaušu slimību ārstēšanai un reimatisma, biežu saaukstēšanās gadījumu, galvas un zobu sāpju ārstēšanai, nervu sistēmas nomierināšanai.

Foto avots: Shutterstock.com

Izgatavo "Yo-Yo" pats no baloniem un rīsiem

"Yo-Yo" ir vispasaules zināma rotaļlieta, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Lai apgūtu šīs spēles pamatprincipu, nav jāiegulda daudz pūļu un prasmju.  Lasīt tālāk »

Izgatavo kopā ar meitu stilīgas zandeles pludmalei

Kā jau katrai sevis mīlošai dāmai, mums gribas izcelties uz citu dāmu fona. Ar radošu izdomu pludmales sezonā tas ir pavisam vienkārši. Apgūsti, kā ātri uzmeistarot vasaras pludmales zandeles. Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Vafeļu tūtiņu recepte, kurai jābūt katras ģimenes pavārgrāmatā

Vafeles ir ļoti gards kārums, ko, patiesībā, ir ļoti viegli pagatavot. Ieraksti šo recepti savas ģimenes pavārgrāmatā un izvelc ikreiz, kad gribas palutināt mājiniekus un, protams, ciemiņus.  Lasīt tālāk »

Zoodārza apmeklējums

Kad tava ģimene pēdējo reizi bija zoodārzā? Laiks iepazīstināt bērnus ar dažādiem dzīvniekiem. Vari izvēlēties apmeklēt zoodārzu Rīgā vai doties uz kādu lauku sētu.  Lasīt tālāk »