Gatavojam pirts slotiņu krājumus! + koku īpašības veselības uzlabošanā

Latviešiem pirts prieku baudīšana ir asinīs jau no pavisam seniem laikiem. Arī mūsdienās ir aktuāla pirts slotiņu sagatavoša un, protams, arī lietošana. 

Kādas slotiņas pirts priekiem gatavot un kādas labas lietas no konkrēta auga slotiņas varam gūt? 

Bērza pirts slota. Tā lapās ir derīgās ēteriskās eļļas, tanīns, A un C vitamīni. Gaistošās vielas, ko izdala lapas, nogalina slimību izraisošos mikrobus, attīra gaisu, turklāt uzsilstot šīs īpašības tikai pastiprinās.

Ozola pirts slota. Palīdzes, ja ir taukaina āda un ir iekaisums, jo padarīs ādu tīru un maigu. Pateicoties tanīnam ozolu lapās, pērties ar ozollapu pirts slotu iesaka tiem, kam ir izteikta svīšana.

Liepu pirts slota. Liepai ir pretsaaukstēšanās, pretiekaisuma, imunitāti stiprinošas īpašības. Palīdz, ja ir galvas sāpes un miega traucējumi. Izmantojot liepu pirts slotu, var atbrīvoties no pumpām, citiem izsitumiem, pabalināt ādu, piemēram, atbrīvoties no vasaras raibumiem un plankumiem pēc pumpām. 

Ķiršu un jāņogu lapu pirts slotas. Tām ir mazāk ārstniecisko īpašību, taču pērties ar tām ir īsta bauda! Bet šīs pirts slotas nav tik vienkārši pagatavojamas.

Ievu pirts slota. Ievas lapām piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Vielas, kas atrodas tajās, palīdz cīnīties ar pumpām, palīdz cīnīties ar rētām un čūlām, stiprina matus un ārstē saaukstēšanos.

Skujkoku pirts slotas. Paredzētas plaušu slimību ārstēšanai un reimatisma, biežu saaukstēšanās gadījumu, galvas un zobu sāpju ārstēšanai, nervu sistēmas nomierināšanai.

Foto avots: Shutterstock.com

Rudens lapu vākšana skolas darbiņiem

Skolās tradicionāli vizuālās mākslas stundās izmanto rudens izdaiļotās koku lapas.  Lasīt tālāk »

Prieks ģimenei: Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – "ZinZINOO"

Iespaidīgi zinātniskie eksperimenti, smieklīgi joki un pavisam nopietnas sarunas par aizraujošo un neizdibināmo zinātnes pasaulē. Lasīt tālāk »

Dodamies uzzīmēt savus sapņus: nodarbība bērniem izstādē "Sapņi un drāmas"

Izstādes “Sapņi un drāmas” ietvaros 14. oktobrī plkst. 13.00 topošajā mākslas centrā „Zuzeum” Lāčplēša ielā 101 notiks zīmēšanas nodarbība. Lasīt tālāk »

Skandē Veidenbaumu! Unikāla iespēja piedalīties dzejas lasīšanas akcijā

Sabiedrības iesaistes akcija “Skandē Veidenbaumu!” norisinās kopš 1. septembra. Lasīt tālāk »

Foto kubi dāvanām un pašu plauktam

Saberzējam rokas un metamies jaunos izaicinajumos! Šoreiz gatavosim brīnišķīgus foto kubus. Lasīt tālāk »