Gatavojam pirts slotiņu krājumus! + koku īpašības veselības uzlabošanā

Publicēts: 31.07.2017 12:55

Latviešiem pirts prieku baudīšana ir asinīs jau no pavisam seniem laikiem. Arī mūsdienās ir aktuāla pirts slotiņu sagatavoša un, protams, arī lietošana. 

Kādas slotiņas pirts priekiem gatavot un kādas labas lietas no konkrēta auga slotiņas varam gūt? 

Bērza pirts slota. Tā lapās ir derīgās ēteriskās eļļas, tanīns, A un C vitamīni. Gaistošās vielas, ko izdala lapas, nogalina slimību izraisošos mikrobus, attīra gaisu, turklāt uzsilstot šīs īpašības tikai pastiprinās.

Ozola pirts slota. Palīdzes, ja ir taukaina āda un ir iekaisums, jo padarīs ādu tīru un maigu. Pateicoties tanīnam ozolu lapās, pērties ar ozollapu pirts slotu iesaka tiem, kam ir izteikta svīšana.

Liepu pirts slota. Liepai ir pretsaaukstēšanās, pretiekaisuma, imunitāti stiprinošas īpašības. Palīdz, ja ir galvas sāpes un miega traucējumi. Izmantojot liepu pirts slotu, var atbrīvoties no pumpām, citiem izsitumiem, pabalināt ādu, piemēram, atbrīvoties no vasaras raibumiem un plankumiem pēc pumpām. 

Ķiršu un jāņogu lapu pirts slotas. Tām ir mazāk ārstniecisko īpašību, taču pērties ar tām ir īsta bauda! Bet šīs pirts slotas nav tik vienkārši pagatavojamas.

Ievu pirts slota. Ievas lapām piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Vielas, kas atrodas tajās, palīdz cīnīties ar pumpām, palīdz cīnīties ar rētām un čūlām, stiprina matus un ārstē saaukstēšanos.

Skujkoku pirts slotas. Paredzētas plaušu slimību ārstēšanai un reimatisma, biežu saaukstēšanās gadījumu, galvas un zobu sāpju ārstēšanai, nervu sistēmas nomierināšanai.

Foto avots: Shutterstock.com

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »

Gardo un vitamīniem bagāto dzērveņu laiks

Pilnā ekipējumā - gumijas zābakos, lietus mētelī, ar groziņu un čaklām rokām! Laiks doties uz purvu vai mitru mežu, kurā aug sarkanais zelts - dzērvenes. Kopā ar bērniem salasi šīs lieliskās dabas veltes ģimenes veselībai.  Lasīt tālāk »

Brīvdienās dosieties ciemos? Īsiniet ceļu ar spēli

Dažkārt garais ceļš uz laukiem vai pārbraucieni no brīnišķīgiem apskates objektiem var būt garlaicīgs. Īsiniet laiku ar spēli, kurai iepriekš gatavoties nav vajadzīgs.  Lasīt tālāk »

Piezīmju veidošana par ceļojumiem

Lai skaistie notikumi nepagaistu no prāta, pēc katra ceļojuma kopā ar bērniem iezīmējiet kartē ceļu un vietu, kur esat bijuši.  Lasīt tālāk »

Dzejoļa sacerēšana jubilāram

Sagatavojiet lielu lapu un dažādus krāsainus rakstāmos, lai bērni varētu kopīgi pierakstīt un sacerētē dzejoli. Kāds no pieaugušajiem vai arī jubilārs var izdomāt pirmo dzejoļa rindiņu, nākamo izdomā pa labi stāvošais bērns.       Lasīt tālāk »