Gatavojam pirts slotiņu krājumus! + koku īpašības veselības uzlabošanā

Latviešiem pirts prieku baudīšana ir asinīs jau no pavisam seniem laikiem. Arī mūsdienās ir aktuāla pirts slotiņu sagatavoša un, protams, arī lietošana. 

Kādas slotiņas pirts priekiem gatavot un kādas labas lietas no konkrēta auga slotiņas varam gūt? 

Bērza pirts slota. Tā lapās ir derīgās ēteriskās eļļas, tanīns, A un C vitamīni. Gaistošās vielas, ko izdala lapas, nogalina slimību izraisošos mikrobus, attīra gaisu, turklāt uzsilstot šīs īpašības tikai pastiprinās.

Ozola pirts slota. Palīdzes, ja ir taukaina āda un ir iekaisums, jo padarīs ādu tīru un maigu. Pateicoties tanīnam ozolu lapās, pērties ar ozollapu pirts slotu iesaka tiem, kam ir izteikta svīšana.

Liepu pirts slota. Liepai ir pretsaaukstēšanās, pretiekaisuma, imunitāti stiprinošas īpašības. Palīdz, ja ir galvas sāpes un miega traucējumi. Izmantojot liepu pirts slotu, var atbrīvoties no pumpām, citiem izsitumiem, pabalināt ādu, piemēram, atbrīvoties no vasaras raibumiem un plankumiem pēc pumpām. 

Ķiršu un jāņogu lapu pirts slotas. Tām ir mazāk ārstniecisko īpašību, taču pērties ar tām ir īsta bauda! Bet šīs pirts slotas nav tik vienkārši pagatavojamas.

Ievu pirts slota. Ievas lapām piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Vielas, kas atrodas tajās, palīdz cīnīties ar pumpām, palīdz cīnīties ar rētām un čūlām, stiprina matus un ārstē saaukstēšanos.

Skujkoku pirts slotas. Paredzētas plaušu slimību ārstēšanai un reimatisma, biežu saaukstēšanās gadījumu, galvas un zobu sāpju ārstēšanai, nervu sistēmas nomierināšanai.

Foto avots: Shutterstock.com

Vērienīgākais mākslas notikums "Jarmarka" šogad būs atvērts 8 dienas

No 20. decembra ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno māklsinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu Jarmarka. Lasīt tālāk »

Krāsojamie zīmējumi ziemas noskaņās

Šodien esat nolēmuši nebāzt degunu ārā no mājas? Jā, ir arī tādas dienas. Un tas nozīmē, ka ir īstais brīdis piedāvāt bērnam jaunus krāsojamos zīmējumus. Šoreiz ziemas tematikā. Lasīt tālāk »

Trīs grenadīna tējas receptes ziemas vakariem

Piedāvājam trīs gardu tēju receptes. Lasīt tālāk »

Sarunas par atšķirīgo + lietotne cilvēkiem, kas neredz visas krāsas

Vai ir sanācis diskutēt, kāda ir krāsa, ko mēs tajā brīdī visi redzam? Tā ir zila, zaļa, zilizaļa, zilganpelēka, zaļganpelēka?  Lasīt tālāk »

Jautrākai zobu tīrīšanai – kopā ar bērnu iemācies dzejoli!

Nav viegli noturēt bērna uzmanību 3 minūšu garumā, tīrot zobus. Tāpēc, lai padarītu zobu tīrīšanu jautrāku un bērniem interesantāku, iemācoties dzejoli.  Lasīt tālāk »