Padomi

Pirmklasnieks un pirmais telefons: vai bērna viedierīcei vajadzīga parole?

Skolas gaitu sākums bieži ir brīdis, kad bērns kļūst par sava pirmā mobilā telefona īpašnieku.  Lasīt tālāk »

Uzdod šos 4 jautājumus savam bērnam ik dienu un jūs nekad nepazaudēsies viens otru

Aizņemto strādājošo vecāku un bērnu attiecības ikdienā bieži paliek vien formāla jautājuma "Kā iet?" - "Normāli!"  līmenī. Ko darīt, lai vecāki tiešām zinātu, kā klājas viņu bērnam?  Lasīt tālāk »

Aija Baha-Velvele: pat tikai mazliet pamainot ikdienas paradumus, kļūsiet laimīgāki paši un darīsiet laimīgus apkārtējos

Geštaltterapeite Aija Baha-Velvele sniedz vienkārši īstenojamus un iedvesmojošus padomus, kā pārskatīt savas prioritātes. Lasīt tālāk »

Kā nesabojāt kopīgo atvaļinājumu. Septiņas biežākās kļūdas ģimenes brīvdienu pavadīšanā

Avaļinājums nereti tiek uztverts, kā iespēja labot kļūdas, bet tieši brīvdienās pieļaujam būtiskas kļūdas. Stāsta psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.       Lasīt tālāk »

Ģimenes saliedēšana. Lietas, ko vecāki un bērni var darīt kopā

Lai arī cik steidzīgs būtu mūsu ikdienas ritms, ir svarīgi atrast laiku kopīgām ģimenes aktivitātēm, kad visi mīļie var būt ne tikai kopā, bet arī justies emocionāli vienoti un savstarpēji atbalstoši. Lasīt tālāk »

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »

Viegli un patīkami – idejas mājas pienākumu organizēšanā

Grūti iedomāties ģimeni, kurā nebūtu notikušas sarunas par to, kā organizēt pienākumus mājoklī. Lasīt tālāk »

Idejas jautrām Lieldienām!

Šogad ir reta situācija, kad Lieldienas ir 1. aprīlī. Tas nozīmē, ka šajā dienā ir jāatrod vieta arī jokiem! Lasīt tālāk »

Karjeras izvēle. Kā runāt ar bērnu par to jau šodien?

Ikviens vecāks vēlas, lai viņu bērns pieaugot būtu laimīgs un veiksmīgs. Lasīt tālāk »

Apzinātība – veids, kā pilnveidot un stiprināt attiecības ģimenē

Apzinātība šobrīd ir visai moderns vārds, un, izrādās, šo dzīves pozīciju var piemērot ļoti dažādās jomās. Lasīt tālāk »

Skolēnu brīvdienas – mazbērnu un vecvecāku dienas

Domājot par skolēnu brīvdienām, daļa vecāku jau noteikti izdomājuši, kur šo nedēļu pavadīs viņu skolēni, bet dažas ģimenes iespējams vēl ir izvēles priekšā.  Lasīt tālāk »

Ģimenes uztura paradumu veidošana: kopā plānot, izvēlēties, sagādāt un gatavot

Saka, ka mēs ēdam, lai dzīvotu, proti, galvenais kaut ko iemest vēderā un skriet tālāk. Lasīt tālāk »

Ģimenes ziemas sporta spēles. Scenārija ideja

Beidzot esam sagaidījuši īstu ziemu ar salu, sauli un lāstekām. Lai arī aukstums kniebj vaigos, ar steigu jārīko ģimenes ziemas sporta spēles! Lasīt tālāk »

Kā gudri plānot ģimenes finanses? Idejas, ko vērts izmantot

Lai arī šķiet, ka gads jau labi ieskrējies, ir tikai februāris. Līdz ar to nav par vēlu pārskatīt gada plānus un  saprast gada budžetu. Lasīt tālāk »

Zinātnes vakars ģimenes lokā. Kā darbojas cilvēka ķermenis?

Cilvēka ķermenis ir fantastisks dabas izgudrojums, kas mums ļauj piedzīvot brīnišķīgas lietas – skriet, iet, redzēt, sataustīt, ēst, elpot.  Lasīt tālāk »

Ciemos pie malēniešiem – uz Alūksni un Gulbeni ziemā

Latvijas Ziemeļvidzemes pērles – Alūksne un Gulbene, iespējams, ir salīdzinoši mazāk izpētīti tūrisma virzieni, kas tomēr pēdējos gados kļūst arvien iemīlētāki un populārāki. Lasīt tālāk »

Kā sarīkot ballīti bērnam ziemā? Idejas iedvesmai

Lai arī šķiet, ka vasara ir piemērotākais laiks ballītēm ārā, tā it nemaz nav. Arī ziemas spelgonī mazo jubilāru iespējams pārsteigt ar jautrām svinībām.  Lasīt tālāk »

Ģimenes ceļojums uz tālāko Igaunijas punktu – Narvu

Dodoties uz Igauniju, tradicionālākie virzieni ir Tallina un Tartu. Igaunijas rudens galvaspilsēta Narva šķiet tāla un teju nesasniedzama. Lasīt tālāk »

Divu dienu brauciens uz Lietuvu. Idejas ceļojuma maršrutam

Pēc trīs gadu rekonstrukcijas Lietuvā atkal ir sācis darboties Klaipēdas Jūras muzejs. Lasīt tālāk »

Jautras aktivitātes Jaunā gada sagaidīšanas ballītei!

Kā sagaidīsiet Jauno gadu, tāds būs viss gads. Tam vat ticēt, var arī neticēt. Taču tas neizslēdz jautras Jaunā gada sagaidīšanas ballītes rīkošanu.  Lasīt tālāk »

Atrakcijas dāvanu atvēršanai

Ziemassvētku vakars klauvē pie durvīm. Dāvanas noteikti jau sarūpētas un glīti sasaiņotas. Nu tik jāizdomā jaukas atrakcijas, ko izmantot, lai dāvanu atvēršana kļūtu par jautru pasākumu.  Lasīt tālāk »

Kā piedzīvot svētku sajūtu, kas raksturīga tikai Ziemassvētkiem

Vai atceries to īpašo Ziemassvētku sajūtu, kad pats biji bērns?  Lasīt tālāk »

Iepriecini draugus un radus ar pašdarinātām Ziemassvētku dāvanām

Ziemassvētkos iespējams izvairīties no lielā dāvanu sagādāšanas drudža, ja dāvanas darini pats saviem spēkiem.  Lasīt tālāk »

Vēstule Ziemassvētku vecītim. Vidusceļš starp dāvanām un dāvināšanas prieku

Tradīcijas ģimenēs ir dažādas. Vieni ļauj rūķiem aiz loga klausīties un sadzirdēt, ko svētkos vēlas katra mazā sirsniņa un lielā sirds. Citi raksta vēstuli, kurā skaidri izsaka savas vēlmes. Lasīt tālāk »

Skolas tirdziņš – kā aprēķināt preču cenas + IDEJAS, ko tirgot

Katru gadu skolā notiek dažādi tirdziņi, kas bērniem sagādā lielu prieku. Tas taču ir īsts tirgus, kur iespējams iegādāties dažādus kārumus un interesantus nieciņus.  Lasīt tālāk »

Spēles, pasakas un lietotnes. Idejas bērna fantāzijas veicināšanai

Fantāzija un iztēle ir brīnišķīgs rīks, ko izmantot lielu lietu sasniegšanai un plānu realizēšanai.  Lasīt tālāk »

Kas ir Adventes laiks, kā to pavadīt + radošas idejas Adventes kalendāra gatavošanā. FOTO

Adventes laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Lasīt tālāk »

Vārds pie vārda, kamēr sanāk dzejolis. Ierosmes dzejoļa rakstīšanai

Mums nav jābūt atzītiem dzejniekiem, lai rakstītu paši savu dzeju, jo dzejolis ir brīnišķīga izteiksmes forma, ar kuras palīdzību varam runāt par visdažādākajām tēmām. Lasīt tālāk »

Tehniskās domāšanas veicināšana - liels "pluss" bērna nākotnē

Lai arī mūsdienās daudzas lietas pamazām kļūst tādas, kur tētu un vectētiņu praktiskās zināšanas lietā liekamas retāk un retāk, ir daudzas situācijas, ko var atrisināt pašu spēkiem Lasīt tālāk »

Svētku galdā ceļam ēdienus sarkanbaltsarkanās krāsās. 5 ēdienu recepšu idejas

18. novembra svētku nedēļas nogalē galdā aicinām celt ēdienus Latvijas karoga krāsās. Piedāvājam 5 recepšu idejas, ko vecāki kopā ar bērniem var pagatavot un veidot īpašu svētku noskaņu. Lasīt tālāk »

Grezni, bet vienkārši izgatavojami dekori, valsts svētkus gaidot. 5 idejas!

Gaidot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, esam izveidojuši 5 elegantu dekoru idejas, lai mājās ieviestu īstu svētku noskaņu. Iedvesmojies un radi skaistus dekorus kopā ar ģimeni!  Lasīt tālāk »

Idejas, kā muzeja apmeklējumam dot "pievienoto vērtību"

Visbiežāk tieši vēsais laiks mudina ģimenes ar lielākiem un mazākiem bērniem doties uz muzeju un baudīt šo krātuvju piedāvātās bagātības. Lasīt tālāk »

Fizika var būt ļoti aizraujoša! Ikdienas piemēri, eksperimenti, piemērots saturs viedierīcēs

Fizika ir mācību priekšmets, kura apgūšana sākas pamatskolas pēdējās klasēs. Tajā pašā laikā fizika ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Lasīt tālāk »

Kā bērnam izstāstīt, kāpēc sportot ir labi

Reizē ar moderno tehnoloģiju attīstību un ienākšanu mūsu dzīvē, arvien vairāk jārunā par sportisko aktivitāšu nozīmi ikviena cilvēka ikdienā.  Lasīt tālāk »

Loģiskās domāšanas veicināšana. No klučiem līdz viedtelefonu lietotnēm

Lai attīstītu loģisko domāšanu pirmsskolas vecuma bērnam, nav nekā labāka par iespēju darboties, vingrināt tausti, ļaut sajust lietu formu un izprast priekšmetu dabu reālajā dzīvē. Psihologi skaidro, ka maza bērna uztvere vairāk piemērota vizuālas informācijas uztverei, tāpēc krāsainas bildes, ilustrētas grāmatas, rotaļāšanās ar mantām un spēlēšanās ar dabas materiāliem ir vislabākais veids, kā stimulēt smadzeņu attīstību.  Lasīt tālāk »

Zīmēšana bez papīra. Radošas lietotnes zīmēšanas priekam

Zīmēšana ir radošs, fantāziju rosinošs process, kas ir viena no iecienītākajām bērnu nodarbēm, tiklīdz viņi ir iemācījušies noturēt rokās zīmuli, krītiņu vai otu. Neapšaubāmi, bērniem jāļauj iepazīt papīrs, krāsu īpatnības, izpausties, pieskaroties un sajūtot īstus materiālus. Lasīt tālāk »

Jaukas idejas dāvanām tētim Tēva dienā. Sveicam un mīļojam!

Klāt vieni no jaukākajiem gada svētkiem – Tēva diena! Kā sveikt un iepriecināt tētus? Dalāmies idejās! Lasīt tālāk »

Ģimenes video dienasgrāmata. Kā filmēt un samontēt priecīgus video paša spēkiem

Mūsdienās viedtelefoni piedāvā brīnišķīgu iespēju – nofotografēt vai nofilmēt ikvienu brīdi, ko vēlamies iemūžināt piemiņai.  Lasīt tālāk »

Kā jauki nosvinēt skolas sākšanos? Idejas un ieteikumi

No vienas puses augusta beigas ir mazliet skumjš brīdis, jo vasara pamazām tuvojas rudenim, taču no otras puses tas ir priecīgs laiks, jo klāt septembris un jauns mācību gads.  Lasīt tālāk »

Veloceļojuma plānošana kopā ar ģimeni. Vērā ņemamas lietas un noderīgi resursi

Kopīgs velobrauciens ar ģimeni un bērniem ir viens no labākajiem veidiem, kā kopīgi aktīvi atpūsties un iepazīt interesantas, skaistas vietas tuvākā un tālākā apkārtnē. Lasīt tālāk »

Vairākas paaudzes vienā ballītē. Idejas tematiskam noformējumam un aktivitātēm

Vai esi domājis par dārza ballīti, kuru apmeklē vecvecāki, bērni un mazbērni? Ģimeniski pasākumi, kur satiekas dažādas paaudzes var kļūt par lielisku un priekpilnu pasākumu. Lasīt tālāk »

Ērta un droša ceļošana. 11 noderīgas lietotnes ceļošanas faniem

Rūpīgi saplānots ceļojums ir puse no prieka par jaunajiem iespaidiem. Kad galamērķis ir izsapņots, sāc meklēt izdevīgākos lidojumus, vietas, kur apmesties, un ko apskatīt. Neaizmirsti par drošību, dodoties uz nezināmu vietu, un sagatavojies arī neparedzētām situācijām. Lasīt tālāk »

Trīs paaudzes zem viena jumta. Kā sadzīvot?

Daudzas jaunās ģimenes savus pirmos kopdzīves gadus pavada zem viena jumta ar saviem vecākiem. Lasīt tālāk »

Vecākiem vērts zināt: populārākās sarunu jeb čatu lietotnes viedtelefonos bērnu un pusaudžu vidū

Viedtelefonos izmantojamās saziņas programmas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu lielākajai daļai sabiedrības.  Lasīt tālāk »

Vācam dabas materiālus. Skolas gaitām noderēs!

Vasara ir pašā plaukumā, un ne skolēni, ne bērnu vecāki par skolu nedomā. Lasīt tālāk »

Kāzu rīkošana, gaidot mazuli

Ne vienmēr pāris vispirms apprecas un tad ģimenē sagaida mazuli.  Lasīt tālāk »

Kopā ar bērnu dārza darbos + noderīgas lietotnes dārzkopjiem

Šobrīd sācies pats karstākais dārzu kopšanas laiks – nezāles aug griezdamās, un pavasarī iesētie augi un dārzeņi pieņemas spēkā. Lasīt tālāk »

Ar ģimeni iepazīt mežu! 3 jauni ekspedīcijas mērķi

Ekspedīcija uz mežu ir teicama ģimenes brīvdienu nodarbes izvēle arī vasarā! Tas ir brīdis, kad mežs mostas un ir pilns dzīvības.  Lasīt tālāk »

Jāņu svinēšana pilsētā: rituāli, rotāšanās, ugunskura kurināšana

Ierasts Jāņu brīvdienās doties kaut kur ārpus pilsētas – apciemot radus vai draugus vai arī kādā meža ielokā uzsliet teltis un sakurt ugunskuru.  Lasīt tālāk »

Praktiski un noderīgi: pinam vainagu Līgo vakaram. FOTO

Līgo vakars nav iedomājams bez glīta ziedu vainadziņa. Kā to darināt tādu, lai iztur šo gada īsāko nakti, stāsta vainagu pinēja Ērika Podniece.  Lasīt tālāk »

Mājās veiktas SPA procedūras un pirts rituāli Saulgriežu laikam

Dabā šobrīd viss zied un plaukst. Daudziem sācies arī atvaļinājumu laiks. Līdz ar to ir īstais brīdis organizēt SPA procedūras mājas apstākļos. Lasīt tālāk »

Kā izvēlēties drošas mobilās lietotnes?

Ja pirms gadiem pieciem mobilajā tālrunī glabājamās vērtīgās informācijas tikpat kā nebija, tad pašlaik situācija ir strauji mainījusies un mobilās ierīces – planšetdatori un viedtālruņi – ir pielīdzināmi datoriem. Lasīt tālāk »

10 padomi sarunai ar bērniem par interneta lietošanu

Klāt vasaras brīvlaiks – trīs mēneši, kad dažāda vecuma bērni un jaunieši vairāk laika pavadīs viedierīcēs un līdz ar to arī internetā. Lasīt tālāk »

Aizraujošs ceļojums pa Saules sistēmu – konfekšu modelis, zvaigžņu vērošana un interaktīvas aktivitātes

Izstāstīt  bērnam, kas ir Saules sistēma, kurā riņķo mūsu dzimtā planēta Zeme, vecākiem ir īsts izaicinājums. Lasīt tālāk »

Ideja svinībām: mīklu uzdevumi jubilāram

Kā jubilāra apsveikšanu padarīt vienreizēju un neaizmirstamu un īpašu? Lasīt tālāk »

Praktiski ieteikumi bērnudārza izlaiduma rīkošanā

Bērnudārza izlaidums nav joka lieta. Pirmā pieredze bērnam, pirmā pieredze lielākai daļai vecāku. Lasīt tālāk »

Svinam Mātes dienu! Aktivitāšu idejas

Mātes dienu Latvijā svin maija otrajā svētdienā. Tas nozīmē, ka tā ir brīvdiena, kad visai ģimenei sanākt kopā, lai suminātu māmiņas un vecmāmiņas, kuras savu bērnu un mazbērnu dēļ ir daudz darījušas.  Lasīt tālāk »

Sirsnīgas dāvanu idejas māmiņas un vecmāmiņas iepriecināšanai svētkos

Līdz Mātes dienai palicis pavisam nedaudz. Līdz ar to ir pēdējais brīdis sarūpēt kādu jauku dāvanu. Lasīt tālāk »

Pirmais pavasara pārgājiens: maršruta plānošana, somu kārtošana un dabas iepazīšana

Tuvojas mazliet garākas brīvdienas, kuras būtu vērts izmantot, lai dotos pirmajā pavasara pārgājienā. Kas jāņem vērā maršruta plānošana un ceļa somu kārtošanā, lasi šajā rakstā!  Lasīt tālāk »

Dodieties uz mežu vai pļavu un iepazīstiet Latvijas augus!

Maigais zaļums, kas parādās koku zaros līdz ar siltuma un saules parādīšanos, vilināt vilina doties uz parku vai mežu paelpot svaigu gaisu un sajust pavasara iestāšanos.  Lasīt tālāk »

Latviska maltīte Lieldienu galdam

Ikdienā veikalos ir pieejami visdažādākie produkti, līdz ar to ir tik vienkārši gan ikdienas, gan svētku galdam pagatavot pavisam eksotiskus ēdienus. Lasīt tālāk »

Piecas cittautu Lieldienu ēdienu receptes, ko celt svētku galdā + Lieldienu ēdienu lietotnes

Senie latvieši Lieldienu galdā cēla kārumus, kas svētkiem īpaši pietaupīti, jo parasti uz pavasari krājumi pagrabos un klētīs sāka izsīkt, arī olas pa ziemu vistas dēja mazāk. Lasīt tālāk »

Ietērpjam mājokli Lieldienu rotā! FOTO

Lieldienas ir brīnišķīgi pavasara svētki, kurus gaidot, izmazgāt aizkarus, izpurināt segas, atvērt plaši logus un sapost mājokli svētku noskaņās. Lasīt tālāk »

Rīcības plāns lielajai mājas tīrīšanai

Beidzot saules stari arvien biežāk un spožāk iespīd pa logu un sasilda mūs pēc ziemas. Lasīt tālāk »

Praktiski ieteikumi, kā ceļot droši un patīkami kopā ar ģimeni

Ceļošana saistās ar pozitīvām emocijām un atpūtu un lieliski kopā pavadītu laiku. Lai došanās atpūtas braucienā sagādātu pēc iespējas mazāk rūpju un raižu, tālredzīgi ir laikus parūpēties par drošu ceļošanu. Īpaši tad, ja brauciens plānots kopā ar bērniem.  Lasīt tālāk »

8 idejas, kā ikdienā pārsteigt un iepriecināt mīļos un tuvos

Savulaik Imants Ziedonis ir sacījis, ka nav tādas lielas laimes, bet ir mazās laimītes, ko viens otram varam sniegt ikdienā – brīžos, kad to gaidām vismazāk, bet iepriecina visvairāk. Lasīt tālāk »

Kā mudināt vecākus un vecvecākus uzsākt fiziskas aktivitātes?

Veselības uzlabošanai un fiziskās formas uzturēšanai ikvienam būtu ieteicams nodarboties ar kādām sporta aktivitātēm. Lasīt tālāk »

Iepazīsti pasauli, neizejot no mājas! Virtuālas un galda spēles, lietotnes un grāmatas

Ceļošana atver pasauli, paplašina redzesloku, atklāj, kā dzīvo citi cilvēki, kādas ir viņu tradīcijas, vēsture, dzīvesveids. Ceļošana padara cilvēku brīvāku un laimīgāku. Lasīt tālāk »

Būt par viesģimeni. Ieguvumi un riski

Iegūt vēl vienu “mammu”, tikt pie otras ģimenes, iepazīties ar jauniem brāļiem un māsām, padziļināti saprast jaunās valsts kultūru un iemācīties jaunu valodu – to visu iegūst viesģimenes bērns. Lasīt tālāk »

Jauna pieredze visai ģimenei: skauti, gaidas, Mazpulki un citas organizācijas bērniem un jauniešiem

Ir neskaitāmas lietas un aktivitātes, kur ģimene var kopā iesaistīties un pilnveidoties, sākot ar dalību sporta komandās, beidzot ar darbošanos tautas deju vai amatierteātru kolektīvos. Lasīt tālāk »

Kādēļ arī vecākiem vajadzētu lietot sociālos tīklus?

Veidojot mācību programmu “Kā būt par vecāku 21.gs”, esam secinājuši, ka jaunā paaudze lieto visdažādākās sociālās vietnes, kur notiek daļa viņu dzīves. Lasīt tālāk »

Septiņas nodarbes, ko vecāki var darīt kopā ar bērniem erudīcijas veicināšanai

Visticamāk, ikviens vecāks vēlas, lai viņu atvases būtu gudras un erudītas. Labā ziņa ir tā, ka ir virkne jauku lietu, ko darot kopā, tiek attīstītas prāta spējas un veicināta erudīcija.  Lasīt tālāk »

Uz teātra izrādi – kopā ar mammu un tēti!

Teātra apmeklējums kopš bērnu dienām saistās ar īpašu sajūtu – no skapja izceļ izejamo kleitu vai uzvalciņu, kājās velk skaistās lakkurpītes, saloko matus, uzvelk balto kreklu.  Lasīt tālāk »

Neatņemt bērnam prieku kustēties. Kā uzsākt sportot pašam un iesaistīt bērnus?

Pēdējie dati liecina, ka fizisko aktivitāšu līmenis ir nepietiekams ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Lasīt tālāk »

Septiņi ieteikumi, no kādām frāzēm labāk izvairīties sarunā ar pusaudzi

Būt mierpilnās un harmoniskās attiecībās ar pusaudzi nav vienkārši. Te viņš labā omā, te tiek dauzītas durvis un kliegts, ka viņu neviens nesaprot. Visvairāk nesaprot, bez šaubām, vecāki, kas, tīņaprāt, sabojā dzīvi ar nesaprotamām prasībām un nevajadzīgiem noteikumiem. Lasīt tālāk »

Padomi pārim, kā atrast laiku kopā būšanai, ja ģimenē ir mazulis

Kad ģimenē ienāk bērniņš, vecāku dzīve mainās par visiem 180 grādiem – ir jauni pienākumi un jauna atbildība. Lasīt tālāk »

Aicinām svinēt Apskāvienu dienu!

21. janvāri daudzviet pasaulē atzīmē kā Apskāvienu dienu. Lasīt tālāk »

Apskaušanās. Tā ir svarīga jebkurā vecumā

21. janvāris daudzviet pasaulē tiek atzīmēts kā apskaušanās diena. Skaidrojam, kāpēc cilvēkiem vajadzētu apskauties, un ko šis process dara labu mūsu ķermenim un emocionālajai veselībai. Lasīt tālāk »

Kā izaudzināt neatkarīgu un finansiāli patstāvīgu bērnu

Nereti vecākiem ļoti gribas parūpēties par bērniem tā, lai viņiem nekā netrūktu. Lasīt tālāk »

Neparastas lietas, ko Latvijā varat piedzīvot ziemā

Latvijā gadalaiki ir īpaši – to daudzveidība ļauj mums piedzīvot un izbaudīt tādas lietas, kas daudzās valstīs nav iespējamas. Kādas neparastas lietas ir iespējams piedzīvot Latvijas ziemā kopā ar ģimeni? Lasīt tālāk »

Gādājam dāvanas! Dabai draudzīgās un pašu gatavotās

Decembris ir laiks, kad tērējam vairāk, pērkot dāvanas tuvajiem un mīļajiem, sadarbības partneriem, un klientiem, skolotājiem. Lasīt tālāk »

Rotājam svētku egli! 9 radošas idejas

Kad eglīte mājās, ir vērts padomāt, kā to izrotāt radoši, īpaši un galvenais – visiem kopā.  Lasīt tālāk »

Ziemassvētki latviešu tradīcijās. Trīs dienu scenārijs

Klāt ir Ziemas saulgrieži – mūsu senčiem vieni no svarīgākajiem gadskārtu svētkiem. Ir gada īsākā diena un gada tumšākais laiks. Lasīt tālāk »

Noderīgi padomi un vērtīgas lietotnes svētku budžeta plānošanai

Pirmssvētku laiks lielākajai daļai cilvēku saistās ne tikai ar mierpilnu svētvakaru pie eglītes, bet arī ar dāvanu un cienasta gādāšanu.  Lasīt tālāk »

Idejas košam un stilīgam Adventes vainagam

Klāt Advente! Tādēļ pēdējais brīdis darināt Adventes vainagu, kurā ik nedēļu aizdegt pa svecei.  Lasīt tālāk »

Dzimtas salidojums. Praktiski ieteikumi lieliskā notikuma plānošanai

Ikdienas un sīko rūpju pārņemti, mēs mazāk domājam par saknēm, no kā esam cēlušies, par senčiem, kuri mūs veidojuši. Lasīt tālāk »

Tematiskas grāmatas lieliem un maziem, ko lasīt valsts svētku mēnesī

Vakari kļuvuši pavisam tumši un auksti. Gribas iesēsties ērtā krēslā ar grāmatu vienā un tējas tasi otrā rokā. Kādēļ gan neizvēlēties grāmatas, kas skar Latvijas vēsturi un stāsta par mūsu cilvēkiem? Piedāvājam grāmatu izlasi ne tikai lielajiem, bet arī mazajiem un ieskatu audiogrāmatu piedāvājumā. Lasīt tālāk »

Dodamies uz Valsts svētkiem veltītajiem pasākumiem!

Atzīmējot valsts 98. gadadienu, visā Latvijā notiks koncerti, piemiņas pasākumi, svētku parādes, uzrunas un ziedu nolikšana.  Lasīt tālāk »

Koncerti, lāpu gājieni, piemiņas brīži. Kādus pasākumus apmeklēt Lāčplēša dienā?

Ik gadu valsts svētku nedēļā visā Latvijā notiek dažnedažādi svētki. Piedāvājam nelielu ieskatu no plašas svētku programmas, kas veltīta Lāčplēša dienai. Lasīt tālāk »

Digitālā pasaule – cik īsta tā ir?

Kāpēc sākumskolas vecuma bērniem virtuālā pasaule ir tik svarīga? Kāpēc bērns ne dienas nevar iztikt bez mobilā telefona? Lasīt tālāk »

Nelūgtās rudens skumjas. Ieteikumi, kā tās pārvarēt

Skumjas mūs visbiežāk apciemo tieši rudens laikā. Skumjas bieži vien atnāk roku rokā ar asarām, ar noslēgšanos sevī... Lasīt tālāk »

Pusaudzis dodas uz ballītēm. Priecājieties par savu lielo bērnu un atbalstiet viņu!

Mazais bērns pamazām izaug par pusaudzi. Būtībā lielu cilvēku, kurš jau pats izdara savas izvēles. Dažkārt tās nesakrīt ar vecāku domām, piemēram, vai un kuras ballītes apmeklēt. Lasīt tālāk »

Skolēnu brīvdienas. Kā tās interesanti pavadīt?

Klāt skolēnu brīvdienas! Protams, viens no svarīgākajiem šīs nedēļas uzdevumiem – skolēniem atpūsties.  Lasīt tālāk »

TOP 10 ieraksti un pārraides mierīgam un ģimeniskam vakaram

Ir reizes, kad vakaru gribas pavadīt mājās starp mīļiem cilvēkiem. Lasīt tālāk »

Gudri padomi labu attiecību veidošanai ar kaimiņiem

Sadzīvošana ir liela māksla, īpaši daudzdzīvokļu mājas, kur sienas plānas. Kādēļ gan sadzīvošanas mākslu neuzlabot un nepilnveidot? Lasīt tālāk »

Interesantas lietotnes tavā viedtelefonā veselībai un skaistumam

Viedtelefons dod iespējas gan izglītoties, gan izklaidēties un sazināties. Vēl viena ļoti ērta viedtelefona izmantošanas iespēja ir instalēt lietotnes, kas palīdz sekot līdzi veselības stāvoklim un pat uzlabot to. Lasīt tālāk »

Pieci iemesli, kāpēc ir jāmācās, neatkarīgi no gadu skaita un ģimenes statusa

Cilvēks mācās visu mūžu, pilnveidojas, izglītojas, iegūst vēl kādu specialitāti, apgūst papildus hobijus, kurus ar laiku var pārveidot maizes darbā. Lasīt tālāk »

Gatavošanās Miķeļdienas tirdziņam bērnudārzā. Prieks vai galvassāpes?

Ik gadu, tuvojoties Miķeļdienai, daļa vecāku nopūšas – atkal jāmeistaro rudenīgā dārzeņu kompozīcija vai arī jāgatavo nieciņi un saldumi, ko bērns var pārdot šai dienai veltītā tirdziņā. Lasīt tālāk »

Vecāki ar bērniem vienā valstī, vecvecāki – otrā. Kā veidot attiecības?

Daudzas ģimenes piedzīvo situāciju, kad vecāki ar bērniem dzīvo vienā valstī, bet vecvecāki – otrā.  Lasīt tālāk »

Psiholoģe: bērni jāslavē par centību darba procesā, nevis rakstura iezīmēm

Vecāki bērniem lielākoties velta vispārīgas uzslavas, daudzinot viņus par gudrību, paklausību, panākumiem mācībās vai čaklumu. Lasīt tālāk »

Tēva dienas svinības Rīgā un citviet Latvijā

Tēva dienu Latvijā oficiāli atzīmē kopš 2009.gada, tā svinama septembra otrajā svētdienā. Tātad, šajā gadā - 11. septembrī. Jau vairākus gadus plaša pasākumu programma priecē Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus. Taču arī citās lielākās un mazākas vietās Latvijā šajā nedēļas nogalē godinās tētus. Lasīt tālāk »

Psiholoģe: mācību gada sākumā bērnam īpaši nepieciešamas uzslavas un iedrošinājums

Jauna mācību gada sākšanās mazāko klašu bērniem ir satraukumiem bagāts dzīves posms, tādēļ viņiem ļoti vajadzīgs vecāku atbalsts un iedrošinājums. Lasīt tālāk »

Ģimenē pirmklasnieks. Skolas gaitu sākuma svinēšanas nozīme un vecāku iespējas būt līdzās

Septembris daudzās ģimenēs ienes milzu pārmaiņas. Lasīt tālāk »

Eksperti vērtē: kā vecāki izvēlas mobilo telefonu sākumskolēnam

Iegādājoties mobilo telefonu skolēnam, puse vecāku ņem vērā viņa vēlmes. Lasīt tālāk »

Pusaudzis un sekmes. Padomi vecākiem, kā motivēt jaunieti mācīties

Pusaudzis mēdz būt spurains un kaitinošs. Ar šīm uzvedības pārmaiņām lielākā daļa vecāku spēj samierināties. Lasīt tālāk »

Kādi drošības apsvērumi jāņem vērā, ja skolēnam ir tālrunis

Ir vecāki, kuri jau saviem bērnudārzniekiem iegādā mobilos tālruņus. Taču vairums bērnu savu pirmo viedierīci saņem, uzsākot skolas gaitas 1. klasē. Lasīt tālāk »

Noderīgas izglītojošas lietotnes mazāko klašu skolēniem

Viedtelefons sākumskolēna rokās ir ne tikai saziņas līdzeklis ar vecākiem, vecvecākiem un klasesbiedriem, bet arī ierīce, kas var noderēt mācībās Lasīt tālāk »

Psihologs: viedtālrunis bērnam sniedz lielāku drošību, vecākiem – sirdsmieru

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, vecākiem bez jaunas somas, rakstāmpiederumu un sporta tērpa iegādes jādomā arī par mobilā tālruņa izvēli mazajiem skolēniem. Lasīt tālāk »

Iedvesmojies savai lieliskajai dārza ballītei! IDEJAS

Par spīti tam, ka brīžiem ducina pērkons un uzlīst auglīgais sēņu lietus, ārā ir gana silts, lai sarīkotu lielisku dārza ballīti. Lasīt tālāk »

5 padomi un ieteikumi pareizai viedierīču lietošanai vasarā

Tālruņi un planšetdatori  ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Arī  vasaras atpūtā un atvaļinājumos tie parasti ir līdzi un tiek aktīvi lietoti. Lasīt tālāk »

Lietotnes vieglākai, ātrākai un vienkāršākai kāzu plānošanai

Vasara un rudens ir kāzu rīkošanas laiks. Lasīt tālāk »

Lietas, ko nevajadzētu darīt internetā. Ieteicams to iemācīt arī bērniem

Dzīvojam laikmetā, kad internets mūs pavada ik uz soļa. Lasīt tālāk »

Saimniecības, kur pašam lasīt ogas, zaļumus un dārzeņus

Ja pašiem nav sava dārza, bet ir vēlme izbaudīt ražas vākšanas prieku un tikt pie paša vāktām ogām un dārzeņiem, var doties uz tā sauktajiem pašapgādes dārziem. Lasīt tālāk »

Svarīgākās personas bērna dzīvē uzreiz aiz vecākiem - krustvecāki. Kā izvēlēties?

Lai arī gadsimtu gaitā krustvecāku loma un uzdevumi ir nedaudz mainījušies, krustvecāku izvēle joprojām ir atbildīgs lēmums visam mūžam. Lasīt tālāk »

Drošas peldēšanās nosacījumi un lietotnes, kas noderēs atpūtniekiem pie ūdens

Viens no mūsu Latvijas īsās vasaras priekiem ir peldēšanās. Ūdens atveldzē, norūda un iepriecina, ja vien ievērojam noteiktas drošības prasības. Lasīt tālāk »

Interesantākie Līgo pasākumi 2016 visā Latvijā

Zaļumballes, ugunskuri un dažādi gadatirdziņi noritēs teju visās Latvijas pilsētās. Kur līgot un sagaidīt Jāņu saullēktu, ja plānots doties uz kādu no lielākajām Latvijas pilsētām? Lasīt tālāk »

Pārbaudītas receptes un noderīgi padomi Jāņu siera pagatavošanai

Jāņu siers ir tikai latviešiem raksturīgs ēdiens, ko ceļ  galdā vasaras saulgriežu svinībās. Agrāk īstā Jāņu siera receptes tika nodotas no paaudzes paaudzē, un šobrīd atkal ir populāri sieru siet pašiem. Lasīt tālāk »

Sešas zāļu tējas, ko salasīt ziemas krājumiem

Vasara ir laiks, kad ne tikai pieēst pilnus vēderus dažādiem pašu audzētiem labumiem, piemēram, zemenēm, dillēm un kabačiem, bet arī salasīt zāļu tējas ziemas krājumiem. Lasīt tālāk »

Pilsētas bērns laukos. Kā vasaru pavadīt saturīgi un atmiņā paliekoši?

Nupat, nupat liela daļa pilsētas bērnu devušies uz laukiem. Vieni tur pavadīs mēnesi vai divus, citi – visu vasaru. Jautājums, kā šo laiku pavadīt pēc iespējas interesantāk un jēgpilnāk, aktuāls ir abos gadījumos.  Lasīt tālāk »

Bērnu aizsardzības dienā vēlreiz par svarīgāko – bērnu drošību

Lai arī ik dienu tiek runāts, ka bērni ir mūsu lielākā bagātība un nākotne, statistika liecina, ka Latvijā labie nodomi nesakrīt ar reālo darbību. Lasīt tālāk »

Par AS ”Rīgas starptautiskā autoosta” pieredzi ģimenēm draudzīgas darba vides veidošanā

"AS „Rīgas starptautiskā autoosta” vērtīgākais resurss ir tās personāls. Mūsu darbinieki ir motivēti un gūst gandarījumu. Lasīt tālāk »

Mammu, gribu suni! Praktiski padomi pirms suņa iegādes

Agri vai vēlu pienāk brīdis, kad bērns vecākus lūdz iegādāties kādu mājdzīvnieku. Bieži vien atvase vēlas tieši suni. Lasīt tālāk »

Lojālam darbiniekam – gādīgs darba devējs: iedvesmojoši uzņēmumu labās pieredzes stāsti

Uzņēmuma rūpes par darbinieku darba un ģimenes dzīves saskaņošanas iespējām visvairāk novērtē esošie darbinieki. Lasīt tālāk »

Krāšņas idejas pašu gatavotiem fotostūriem bērnudārzu izlaidumos

Maija beigas un jūnija sākums ir laiks, kad visā Latvijā svin bērnudārzu izlaidumus. Ikviens šo mirkli, kad mazais ķipars jau ir izaudzis un viņu gaida skolas sols, vēlas iemūžināt skaistās fotogrāfijās. Lasīt tālāk »

Mātes dienas pasākumi 2016 visā Latvijā

Svētdien, 8. maijā, gaidāma silta un saulaina Māmiņdiena.  Ar  koncertiem  un īpašiem pasākumiem šogad svētki plaši tiks atzīmēti gan Rīgā, gan citviet Latvijā.  Lasīt tālāk »

Uzņēmumus aicina iesaistīties iniciatīvā “Darbā bērni” un veidot ģimenei draudzīgu vidi darbavietā

Lai veicinātu ģimenei draudzīgas darba kultūras attīstību Latvijā, kā arī palīdzētu uzņēmumiem sekmēt savu darbinieku lojalitāti, jau otro gadu tiek īstenota iniciatīva “Darbā bērni”. Lasīt tālāk »

Padomi un ieteikumi, kā iepriecināt mammu Mātes dienā

Katru pavasari, maija otrajā svētdienā visā Latvijā atzīmē Mātes dienu. Šī ir diena, kad mēs varam pateikt lielu paldies savām māmiņām, vecmāmiņām un vecvecmāmiņām par katru brīnišķīgo darbu. Lasīt tālāk »

Sports un fiziskās aktivitātes vairo laimes sajūtu. Padomi, kā ieviest sportošanu ikdienā

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam. Fitnesa instruktore un 2016.gada Sieviešu skrējiena vēstnese Daiga Otomere sniedz iedvesmojošus un praktiskus padomus. Lasīt tālāk »

Kā pavasarī aktīvi iepazīt Latviju? Idejas ceļošanai, gastronomiskiem priekiem un aktīvai atpūtai

Tuvojoties pavasarim, sirds ilgojas pēc kā svaiga, zaļa un mierpilna. Prom uz laukiem! Sadarbībā ar “Lauku ceļotājs”, piedāvājam idejas dažādiem izbraukumu galamērķiem. Lasīt tālāk »

Kādēļ svarīgi lasīt arī pieaugušajiem?

Jau sen pagājis laiks, kad tev grāmatas priekšā lasīja mamma, tētis vai kāds cits mīļš cilvēks. Tāpat vairs nav skolas gadi, kad grāmatu nācās atvērt, lai izlasītu obligāto literatūru.  Lasīt tālāk »

Pavasara tīrīšana – ko izmest, ko atstāt un kur to, kas nav vajadzīgs, likt?

Ja esi nolēmis veikt lielo mājokļa atbrīvošanu no krāmiem, tad sāc ar to, ka kritisku aci novērtē, vai viss, kas aizņem tavu dzīves telpu, tev tiešām ir nepieciešams? Jo vairāk mantu, jo mazāk vietas sev pašam.   Lasīt tālāk »

Vecāku attiecību kļūdas - negribēts mantojums, bet ne nolemtība

Vai tiešām laimi var nodot mantojumā? Un ko darīt, ja mantots kas nelāgs? – skaidro skolu psihologs Edmunds Vanags. Lasīt tālāk »

Noderīgas tūrisma aplikācijas Latvijas apceļotājiem un tiem, kas dodas uz ārzemēm

Pavasaris un gaidāmā vasara ir atvaļinājumu laiks, kuru var izzinoši un jauki pavadīt ar ģimeni, apceļojot dzimto zemi vai dodoties tālākā izbraucienā uz ārzemēm.  Lasīt tālāk »

Lieldienas – vieni no būtiskākajiem latviešu ģimenes svētkiem. Ierosmes, kurp doties un ko darīt Lieldienās

Lieldienas latviešiem ir nozīmīgākie ģimenes svētki uzreiz aiz Ziemassvētkiem un Jāņiem, tā apliecina šā gada martā prezentētais pētījums „Amigo laimes indekss”. Lasīt tālāk »

Neparastākās idejas olu krāsošanai

Lieldienu laikā olu krāsošana ir teju katras ģimenes tradīcija. Klasiski olas krāso sīpolu mizās, melleņu ievārījumā, pietinot klāt pirmos pavasara ziediņus vai putraimus. Lasīt tālāk »

Viedierīces bērna ikdienā drīkst būt, ja vecāki iemāca tās lietot ar mēru

Geštaltterapeite Elīna Zelčāne uzsver, ka bērni mācās no vecākiem - ja viņiem neparāda citu brīvā laika pavadīšanas modeli, tad viņi alternatīvas vienkārši nezina. Lasīt tālāk »

Laimes sajūtu var mantot jeb 9 būtiskas lietas, kas palīdz bērnam izaugt laimīgam

Kopā pavadīts laiks, samīļošanās un nedalīta uzmanība ir būtiskākie faktori, kas bērnam liek justies laimīgam – pierādīts pētījumā “Amigo laimes indekss”. Lasīt tālāk »

Arī precētiem pāriem jāiet uz randiņiem. 8 idejas

Tu skaties romantisku filmu vai redzi citus pārus, kas mīļi sadevušies rokās. Tik skaisti. Un reizē sāpīgi, jo atceries arī savu romantisko iepazīšanās stāstu. Lasīt tālāk »

Kā mūsdienīgi svinēt Meteņus?

Latviskums šobrīd ir aktuāls – tas parādās interjerā, aksesuāros, receptēs, kā arī, arvien vairāk manāms tradicionālo svētku svinēšanas norisēs. Lasīt tālāk »

Kāpēc un kā bērniņam dziedāt šūpuļdziesmas. Speciālista padomi

Dziedāšanas process veicina un atver sievietē sievišķību, harmonizē un atveseļo emocionālo pasauli. Dziedot, aizplūst iekšējā spriedze un citas negatīvās emocijas. Lasīt tālāk »

Baiba Martinsone: Kāpēc ir būtiski izprast atbildības un varas attiecības vecāku, skolotāju un psihologu darbā ar bērnu?

Lai risinātu problēmas, atbildīgajai personai ir jābūt ne tikai atbildībai, bet arī varai savu atbildību realizēt. Lasīt tālāk »

Padomi, ar ko sākt sava dzimtas koka veidošanu

Ja vēlme izzināt senčus ir saglabājusies, ar ko sākt, stāsta dzimtas koku pētniece, Dzimta.lv pārstāve Alīna. Lasīt tālāk »

Apskati dzimto zemi ziemā! Idejas ceļojuma galamērķiem un apskates objektiem

Kā un kur Latvijā baudīt balto ziemu, ja neesi slēpotājs un pa kalniņiem arī ir šļūkts jau gana daudz? Ieteikumus ziemas skaistuma vērošanai vaicājam “Lauku Ceļotāja” konsultantam Jurim Smaļinskim. Lasīt tālāk »

Jaunā gada apņemšanās ģimenes saliedēšanai

Piedāvājam paskatīties uz Jaunā gada apņemšanām citādi – kā uz lielisku līdzekli, kas palīdzēs stiprināt ģimeni, atrast vairāk laika kopā būšanai un jaunu tradīciju izveidei. Lasīt tālāk »

Ko par bērnu atklāj viņa vēstules Ziemassvētku vecītim?

Klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte skaidro, ko atklāj bērnu izteiktie lūgumi Ziemassvētku vēcītim.  Lasīt tālāk »

Ticība Ziemassvētku vecītim – ticība brīnumam un cerībai. Kad un ko par vecīti atklāt bērnam

Par tradicionālo pirmssvētku dilemmu saka klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte.   Lasīt tālāk »

Kā aizraujoši pavadīt Ziemassvētkus ar ģimeni?

Ziemassvētki daudziem ir visgaidītākie gada svētki, taču vai protam tos skaisti un interesanti nosvinēt, lai Ziemassvētku vakars nesāktos un nebeigtos tikai ar ēšanu un dāvanu izdalīšanu pie eglītes? Lasīt tālāk »

Psihologu un Psihoterapeitu privātprakšu kontaktinformācija

Psihologs un psihoterapeits var palīdzēt ģimenes locekļiem apzināties esošās problēmas un to cēloņus, rast risinājumus un veicināt saprašanos. Lasīt tālāk »

Kas ir beznosacījumu mīlestība pret bērnu? 4 lietas, kas nepieciešamas jūsu bērna laimei

Bērnam vecāku mīlestība un rūpes nav jānopelna, jo tās viņam gluži vienkārši pienākas. Vecāku sniegtā mīlestība atvasēm sniedz drošības un atbalsta izjūtu. Lasīt tālāk »

Bērni vienkārši neklausa! Iespējamie iemesli un risinājumi

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Vecāki uzskata, ka konflikti pāra attiecībās un ar bērniem rodas vecvecāku dēļ. Kā rīkoties, lai saprastos?

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes. Lasīt tālāk »

Bērns nepilda mājasdarbus! Kāpēc tā notiek un kā bērnu motivēt mācīties

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Veidojas jauna ģimene, kur 2 bērni ir mātei, 2 bērni – tēvam. Kā visiem sadzīvot?

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Mammai izveidojušās jaunas attiecības. Kā to uztver bērns?

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Vecāki bieži strīdas, plāno šķiršanos. Kas jāņem vērā, lai šķiršanās noritētu bez liekiem konfliktiem

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes. Lasīt tālāk »

Bērnus interesē tikai datorspēles. Kādi ir risinājumi?

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Vecāki nesen šķīrušies. Kas jāņem vērā vecākiem bērnu audzināšanā

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Vīrs aizbraucis peļņā uz ārzemēm. Situācijas ietekme uz ģimenes attiecībām

Situācijai piedāvāts ieskats iespējamajiem izejas ceļiem un risinājumiem, tomēr šīs nav ātrās receptes, kā novērst ķibeles ģimenē.  Lasīt tālāk »

Informācija par krīzes centriem un iestādēm, kas sniedz sociālo un emocionālo palīdzību

Ikviens no mums var nokļūt neparedzētā krīzes situācijā, kuras atrisināšanai nepieciešama līdzcilvēku vai konkrētas iestādes palīdzība. Lasīt tālāk »

Kā un kāpēc nepieciešams bērnam izskaidrot, kas ir valsts svētki?

Pieaugušajiem tas ir pašsaprotami, bet maziem bērniem tas var radīt apmulsumu un neizpratni. Kāpēc ir svarīgi bērnam paskaidrot šo svētku nozīmi un kā to darīt, skaidro klīniskā psiholoģe un psihoterapeite Līga Bernāte.  Lasīt tālāk »

Izgatavo Mārtiņdienas maskas no papīra šķīvjiem

Mārtiņdiena klāt, laiks doties budēļos, bet, kā lai aši izgatavo brīnišķīgu masku? Vairs nav laika šūšanai, griešanai un ilgai plānošanai? Izgatavo brīnišķīgu masku no vienreiz lietojamiem papīra šķīvīšiem. Lasīt tālāk »

Mobilais tālrunis atraktīvākai ikdienas saziņai ar ģimeni

Kā liecina “Amigo laimes indeksa” pētījuma dati, lielu kaitējumu attiecībām ģimenē nodara pārāk mazs kopā pavadītais laiks. Kā lai ikdienas steigā un atšķirtībā tomēr atrod risinājumu? Lasīt tālāk »

Veļu laiks, Mārtiņdiena un Helovīns, kas ir kopīgs un atšķirīgs šiem svētkiem?

Latvijā arvien populārāki kļuvuši Helovīni, tomēr daudzi uzskata, ka mums šie svētki nebūtu jāatzīmē, jo arī pašiem latviešiem ir īpašas tradīcijas šo svētku dziļākajai būtībai.  Lasīt tālāk »

Mobilais tālrunis senioriem - iespēja socializēties un mazināt vientulības sajūtu

Katrs trešais sirmgalvis Latvijā jūtas vientuļš, turklāt, gadu skaitam pieaugot, arvien pastiprinās arī bailes palikt vieniem. 45% senioru baidās no vienatnes. Lasīt tālāk »

Kur Latvijā ir skaistas purva laipas un pastaigu takas kājāmgājējiem?

Kurp doties pastaigā ar maziem bērniem, bērnu ratiem un gados vecākām omītēm? Pa lēzenām un labiekārtotām dabas takām.  Lasīt tālāk »

Kā senioriem izmantot mobilo telefonu drošības nolūkos, dodoties sēņot

Sēņu laiks rit pilnā sparā un tava vecmāmiņa vai vectētiņš noteikti vēlas tevi iepriecināt ar gardu sēņu mērci vai zupu. Lasi vērtīgus padomus, kā mobilo telefonu izmantot vecāku un vecvecāku drošībai.  Lasīt tālāk »

Idejas, kā izmantot dažādus materiālus Miķeļdienas izstādēm

Katru gadu Miķeļdiena skolās un bērnudārzos tiek sagaidīta ar bagātīgam tradīcijām, viena no vispazīstamākajām ir rudens ražas izstādes.  Lasīt tālāk »

8.septembris Starptautiskā lasītprasmes un rakstpratības diena

Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē 8.septembris tiek atzīmēts kā Starptautiskā rakstpratības diena, ar mērķi pievērt uzmanību lasītprasmes, rakstītprasmes nozīmībai.  Lasīt tālāk »

Sabiedrībā zināmi cilvēki stāsta, kāpēc ir forši būt tētim

Sabiedrībā zināmi tēti – hokejists Jānis Sprukts, radio balss un TV seja Ansis Klintsons un mūziķis Andris Ābelīte – pauž viedokli, cik lieliski ir būt tētim, un atklāj, ko viņiem ir iemācījis bērns. Lasīt tālāk »

Dāvanu, pārsteigumu un citas idejas Tēva dienas svinēšanai kopā ar ģimeni

Smelies iedvesmu 16 idejās, kā pārsteigt tēti, ko viņam dāvināt un kā pavadīt Tēva dienu, ko Latvijā oficiāli atzīmē septembra otrajā svētdienā. Tēva diena ir lieliski svētki, kuros tētim un vectētiņam pateikt paldies. Lasīt tālāk »

Idejas, kā pavadīt 1.septembri kopā ar ģimeni

Pirmais septembris ir Zinību diena, kad skolēni uzsāk jauno mācību gadu, lai apgūt zināšanas. Šie ir arī ģimenes svētki un diena, kuru pavadīt kopā ar bērniem.  Lasīt tālāk »

Vai sākumskolas skolēnam nepieciešams mobilais telefons?

Jaunais mācību gads jau tūliņ būs klāt un daudziem bērniem šis būs pirmais gads skolas solā. Aizvien ierastāks pavadonis ikdienas gaitās pirmklasniekiem ir savs mobilais telefons, bet vai tiešām tas ir nepieciešams? Lasīt tālāk »

Ko runāt un nerunāt ar saviem mazbērniem. Zelta padomi vecvecākiem

Lai starp vecvecākiem un mazbērniem veidotos mīļas attiecības, nepieciešamas savstarpējas sapratnes pilnas sarunas. Padomus par ko un kā runāt ar mazbērniem, sniedz klīniskā psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa. Lasīt tālāk »

Gudru vecāku 5 baušļi

Bērni burtiski uzplaukst, kad viņi jūtas mīlēti, aprūpēti un atbalstīti savā ģimenē. Katrs vecāks vēl to labāko saviem bērniem, un katra ģimene var zelt un plaukt. Lūk, 5 veidi, kā tu vari padarīt savu ģimeni laimīgu un stipru. Lasīt tālāk »

Pētījums: laimīgiem darbiniekiem ir laimīgas ģimenes. Un otrādi

Pētījums, kas tika publicēts žurnālā “Žurnāls par fizisko veselību” (“Journal of Occupational Health Psychology”) atklāj, ka darbinieka veiksmīga darba diena ietekmē mājas dzīvi, īpaši attiecības ar mīļoto cilvēku. Vēl jo vairāk - pozitīva darba un mājas dzīves mijiedarbība spēj mazināt dzīvesbiedra depresiju. Lasīt tālāk »

Vecākiem tiesības vienoties ar darba devēju, lai darba laikā aizvestu bērnu pie ārsta

Ģimenei draudzīga darba vide un kultūra. Vecāki un darba ņēmēji, kādas ir viņu tiesības. Vai zini, kādas ir tavas tiesības, ja bērns slimo? Lasīt tālāk »

Pieci ieteikumi, kā padarīt darba vidi ģimenēm draudzīgāku

Informatīvās akcijas “Darbā bērni” rīkotāji kopš vasaras sākuma īstenojuši ģimenei draudzīgas darba kultūras veicināšanas pasākumus, kuru ietvaros apkopoti labās prakses piemēri Latvijas uzņēmējdarbības vidē. Lasīt tālāk »

Noderīgas mobilo telefonu lietotnes, atpūtai pludmalē

Beidzot daba mūs lutina ar īsti vasarīgu laiku. Un, kā jau ierasts, siltās dienās ezeri un jūra vilina ļauties veldzējošajiem ūdens apskāvieniem. Izmanto savu telefonu, lai atputa pie ūdens būtu bez nepatīkamiem pārsteigumiem! Lasīt tālāk »

Idejas, kā pavadīt dienu kopā ar māsu

Viens no vistuvākajiem cilvēkiem ir māsa, ar ko bērnībā bieži strīdējies un nevarēji sadalīt leļļu māju. Augot tev un māsai, arvien retāk laiks tiek pavadīts kopā, tapēc atzīmējot "Māsas dienu" ieprieciniet viena otru ar satikšanos.  Lasīt tālāk »

Ģimenes attiecībām kaitē laika trūkums, 72% ģimeņu nepietiek laika saviem bērniem

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kas Latvijas iedzīvotāju skatījumā kaitē viņu ģimenes attiecībām, ir laika trūkums - liecina „Amigo laimes indekss” rezultāti.       Lasīt tālāk »

Stiprie cilvēki nebaidās raudāt. Par laimes sajūtas veidošanu stāsta psihoterapeite

Katra cilvēka ikdienu veido dažādi notikumi – jautrāki un garlaicīgāki, traģiskāki un laimīgāki, nozīmīgāki un mazsvarīgāki, kas apvienojas vienā dzīves pavedienā, līdzīgi kā krelles sastāv no daudzām pērlītēm.  Lasīt tālāk »

Gandrīz trešā daļa sirmgalvju Latvijā jūtas vientuļi

Atsvešināšanās no bērniem, ilggadēja dzīvesbiedra zaudējums, veselības problēmas, ierobežotie finanšu līdzekļi, kas liedz uzturēt dzīves līmeni tādu, kā pirms došanās pensijā – tie ir tikai daži no iemesliem, kādēļ cilvēki vecumdienās jūtas nelaimīgi. Lasīt tālāk »

Nellija Šlēgelmilha: bērniem ir jāvelta nedalīta uzmanība

Nellija Šlēgelmilha, divu bērnu mamma, Pasaules čempione ūdensmotociklu sportā un “333” trases projektu vadītāja uzskata, ka darbu mājās nest nevajag un ģimenes un darba dzīves harmonijai ir stingri jānodala laiks. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgas darba vietas piemērs – Rimi Latvia

Kā viens no lielākajiem Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Rimi Latvia ikdienā rūpējas par vairāk nekā 5500 darbinieku labsajūtu, tostarp pauž atbalstu ģimenes un darba dzīves līdzsvara saglabāšanai. Lasīt tālāk »

10 idejas rotaļu lācīšu piknika dienai

Ikvienam bērnībā ir bijis savs rotaļu lācēns vai kāda cita mīļa rotaļlieta, bez kuras nevarēja aizmigt vai doties tālā ceļā. Par godu rotaļu lācēniem, 10.jūlijā tiek atzīmēta rotaļu lācīšu piknika diena. Lūk, 10 idejas, kā šo dienu pavadīt. Lasīt tālāk »

Armands Simsons: līdzsvars starp ģimenes un darba dzīvi ir ģimenes kopdarbs

Armands Simsons, “Dinamo Rīga” runasvīrs un trīs bērnu tētis uzskata, ka ģimenes un darba dzīves apvienošana ir vecāku komandas darbs - vienam otru atbalstot un papildinot.  Lasīt tālāk »

Agnese Linka: laiks ar ģimeni un bērniem ir obligāta pilnvērtīgas dienas sastāvdaļa

Latvijas Radio 1 “Ģimenes studijas” programmas vadītāja un divu bērnu mamma Agnese Linka uzskata, ka strādājošajiem vecākiem, lai pavadītu vairāk laika kopā ar ģimeni un bērniem, ir jāatrod savs kopā būšanas veids. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgas darba vietas piemērs – apdrošināšanas sabiedrība ERGO

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO vienmēr ir bijis svarīgi nodrošināt saviem darbiniekiem labvēlīgu un draudzīgu darba vidi. Kopumā Ergo kolektīvā ir 255 darbinieku, no kuriem lielākā daļa ir sirsnīgi ģimenes cilvēki. Lasīt tālāk »

Dana Reizniece - Ozola: ģimenes un darba dzīves līdzsvaram svarīgi ir ikdienas rituāli

Latvijas Republikas ekonomikas ministre un četru bērnu mamma Dana Reizniece - Ozola ir pārliecināta, ka laimīgas ģimenes dzīves un darba pienākumu apvienošanai svarīgi ir ikdienas rituāli. Lasīt tālāk »

Inga Akmentiņa - Smildziņa: vecākiem nepieciešama motivācija, lai darbā neaizmirstu par ģimeni

Inga Akmentiņa - Smildziņa, trīs bērnu mamma, uzskata, ka ģimenes un darba dzīves līdzsvaram svarīgākā ir motivācija.  Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgas darba vietas piemērs – pētījumu kompānija TNS

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija TNS šogad atkārtoti saņēmusi Labklājības ministrijas piešķirto “Ģimenei draudzīga komersanta” statusu.  Lasīt tālāk »

Vērtīgi padomi, lidojot kopā ar bērniem

Nesen veiktā ģimeņu aptauja liecina, ka piektā daļa vecāku baidās lidot kopā ar mazuli, turklāt saskārušies ar dažādām neskaidrībām.  Lasīt tālāk »

Padomi, kā atpūsties mežā bez nepatīkamiem pārsteigumiem

Ik gadu tūkstošiem ģimeņu dodas atpūties mežā, taču, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, atpūtai dabā ir vērts sagatavoties jau pirms došanās ceļā.   Lasīt tālāk »

Padomi, kā kopā ar ģimeni svinēt Jāņus

Līgo un Jāņi tiek svinēti par godu Vasaras saulgriežiem un tiek atzīmēti 23. un 24.jūnijā. Šis ir tradīcijām bagāts laiks un ir vērts arī kādu no tām ieviesta savā ģiemenē, lai kopā pavadītais laiks būtu prieka pilns.  Lasīt tālāk »

Ziedu vainadziņa nozīme Līgo svētkos

Uzpin Līgo svētkos sev raibu puķu vainagu! Savam vīrietim - ozolzaru. Ne tikai skaistumam, bet arī laimei un sava spēka vairošanai. Lasīt tālāk »

Ticējumi Vasaras saulgriežu sagaidīšanai un svinēšanai

Vasaras saulgrieži ir vieni no ticējumiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem, kurus pavadīt kopā ar ģimeni. Tas ir laiks, lai svinētu un priecātos un iemācītu, atgādinātu senlatviešu ticējumus.  Lasīt tālāk »

Kā atteikt priekšniecībai un kolēģiem, lai paliktu laiks arī ģimenei

Darbā mēs pavadām nozīmīgu savas dzīves daļu, un tieši darbā rodas situācijas, kad pateikt "nē" ir īpaši smagi: no vadības jūs esat tieši atkarīgs, bet no kolēģiem - pastarpināti. Lasīt tālāk »

Ieteikumi uzņēmumiem, kā atzīmēt 1. jūniju - Starptautisko bērnu aizsardzības dienu

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā "Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm"  un “Latvijas Radio 1” “Ģimenes studija” uzsāk informatīvu akciju “Darbā bērni”. Lasīt tālāk »

Laime nav pašmērķis. Laime ir emocijas

Nesen publiskoti pirmā padziļinātā laimes un ģimenes attiecību mērījuma Latvijā „Amigo laimes indekss” rezultāti. Pētījumā noskaidrots, kas kaitē savstarpējām attiecībām ģimenē un kāda ir laimīgas ģimenes recepte. Lasīt tālāk »

Svinam kāzu jubilejas! Gadadienu nosaukumi un idejas dāvanām

Ir pāri, kas savas kāzu jubilejas nesvin. Ir pāri, kas par nozīmīgām uzskata kāzu dienu, Sudraba jeb divdesmit piekto kāzu gadadienu un Zelta jeb piecdesmito kāzu gadadienu.  Lasīt tālāk »

Sešpadsmit padomi un triki, kā ērtāk un lētāk ceļot ar lidmašīnu

Nīkšana lidostās un nervu kutināšanās pirms muitas pārbaudes ir gandrīz neatņemama ceļojumu sastāvdaļa. Ir daži triki, kā šīs neērtības pārvērst gandrīz vai izpriecā.    Lasīt tālāk »

Noderīgi padomi, kā sacerēt savu pasaku

Viena lieta ir lasīt dažādus stāstus un pasakas. Bet pavisam kas cits – sacerēt tās pašam vai kopā ar bērniem. Iesakām pamēģināt. Un, kas zina, varbūt pamazām radīsiet veselu grāmatu! Lasīt tālāk »

Atzīmē Ģimenes dienu! - 10 lieliskas idejas kopīgām brīvdienām

Cik dažādas ir ģimenes, tik dažādas arī tradīcijas – tās iekrāso ģimenes kopā pavadīto laiku neatkārtojamās krāsās un piepilda to ar īpašu saturu. Lasīt tālāk »

Iedvesmojies! 10 ģimenes tradīcijas, ko sākt jau šodien

Tradīcijas stiprina ģimenes attiecību siltumu un iekrāso ģimenes kopā pavadīto laiku priecīgāku – gan ikdienā, kad ir pienākumi un steiga, gan brīvajās dienās.       Lasīt tālāk »

Plānā tāls ceļojums. Padomi, kā sagatavot bērnu laika joslu maiņai

Vasara ir laiks, kad daudz ģimeņu plāno tuvākus un tālākus ceļojumus. Jo īpaši grūti tālajos ceļojumos ir bērniem, kas "izrauti" no ikdienas ritma un mājīgās vides.       Lasīt tālāk »

Ģimenes stāsta, kā pavada laiku: Nav svarīgi, kur, galvenais, lai kopā!

Viens no iemesliem, kāpēc Latvijā cilvēki nejūtas pārāk laimīgi ģimenēs, ir fakts, ka ģimenes locekļi pavada kopā pārāk maz laika. Trūkst kopīgu hobiju un kopīgu izklaižu.       Lasīt tālāk »

Trīs galvenie jautājumi, lai saprastu, kas manā dzīvē ir labs

"Kad pie manis uz pieņemšanu pirmoreiz ierodas pacients, mūsu saruna bieži vien sākas ar manu jautājumu: “Vai jūs esat laimīgs?”, " raksta psihoanalītiķis, psihoterapeits Arkādijs Pancs.       Lasīt tālāk »

9 lietas, ko bērni atcerēsies vienmēr. Padomi labiem vecākiem

Stiprināt ģimenes palīdz draudzīgas,īstas sarunas, kopīgas intereses un laiks kopā, liecina "Amigo laimes indekss". Klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte iesaka.       Lasīt tālāk »

Vai mums ir jāsvin sveši svētki?

Kopīgi pavadīts laiks ir viens no pamatakmeņiem, lai indivīds un ģimene kopumā justos laimīgi, liecina nupat veiktais laimes un ģimenes attiecību mērījums "Amigo laimes indekss".       Lasīt tālāk »

Vecumdienu laimes formula: Dzīvot tā, lai trūkst laika

Gan mazam bērnam,gan vecam cilvēkam ir vajadzīga lielāka uzmanības deva nekā cilvēkam dzīves vidusposmā, veco cilvēku nelaimīguma iemeslus skaidro Jānis Zaļkalns.       Lasīt tālāk »

Kā nesabojāt otram laba darīšanas un dāvināšanas prieku. Geštaltterapeites ieteikumi

Atšķirīgas vērtbas, intereses, nogurums mūs padara tik neiecietīgus un nepateicīgus, ka labi domāto uztveram par pašsaprotamu. Vairāk stāsta geštaltterapeite Aija Baha-Velvele.         Lasīt tālāk »

5 it kā ikdienišķas darbības, kas vairos laimes sajūtu un uzlabos attiecības ģimenē

Nupat Latvijā veiktais laimes un ģimenes attiecību mērījums "Amigo laimes indekss" rāda, ka Latvijā 36% iedzīvotāju atzīst, ka jūtas nelaimīgi.       Lasīt tālāk »

Teikt vai neteikt otram: "Es tevi mīlu"?

Psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa uzsver, ka ir normāli vēlēties sadzirdēt vārdus "Es Tevi mīlu". Un tik pat svarīgi tos būtu arī sacīt.       Lasīt tālāk »

Intervija ar psihoterapeitu A.J.Stabingi: Kā būt laimīgam tētim

Nupat Latvijā veiktais laimes un ģimenes attiecību mērījums "Amigo laimes indekss" liecina, ka 13% pieaugušo bērnu ir pilnībā atsvešinājušies no savas mātes, 25% – no tēva.       Lasīt tālāk »