Ieteikumi uzņēmumiem, kā atzīmēt 1. jūniju - Starptautisko bērnu aizsardzības dienu

Publicēts: 31.05.2015 21:00

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kas tiek atzīmēta 1.jūnijā, "Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm"  un “Latvijas Radio 1” “Ģimenes studija” uzsāk informatīvu akciju “Darbā bērni”, ar mērķi aktualizēt ģimenes un darba līdzsvaru un veicināt ģimenei draudzīgas darba kultūras attīstību Latvijā. Lūk, ieteikumi uzņēmumiem bērnu dienas organizēšanā.

1. Formastērpi. Uzņēmumos, kuros ir specifisks darba apģērbs jeb formastērpi, noteikti ir vērts likt lietā, ietērpjot "jaunos darbiniekus". Bērniem patiks! Noteikti izskaidrojiet konkrēta formastērpa valkāšanas mērķi, nozīmi. 

2. Izziņa - ko īsti vecāki strādā? Iesaistiet bērnu darbā, ļaujot izprast un izmēģināt vecāku dažādos pienākumus. Ieteicams sākt ar lekciju par to, kā konkrētais darbs noriss, kāda ir uzņēmuma struktūra. Vērtīga būs ekskursija, lai iepazītos ar uzņēmuma telpām un daudzveidīgajām profesijām, amatiem, kas pastāv viena uzņēmuma ietvaros, lai tas spētu funkcionēt. Svarīga ir arī prakstiskā darbošanās. Dotajiem uzdevumiem nav jābūt sarežģītiem, bet, lai bērns var pilnvērtīgi iesaistīties. Ja, piemēram, darbs saistīts ar programmēšanu, bērni var uzprogrammēt paši savu mājas lapu!

3. Izglītojošas un radošas nodarbes. Sarīkojiet uzņēmumā radošās darbnīcas, kas saistītas ar uzņēmuma darbības specifiku. Pat ja pirmajā mirklī šķiet, ka darbs visai neradošs! Piemēram, bērniem var mācīt no papīra uzlocīt lidmašīnas un kuģīšus, ar ko sarīkot sacensības – kura lidmašīna aizlidos tālāk, kuru kuģīti ūdensbļodā aizpūtīs tālāk. Vai arī var sarīkot ēnu teātri, kurā atainots vecāku darbs. Jautrība garantēta arī, ja rīkosit Mēmo šovu - kad vārdus rāda ar ķermeņa valodu, nerunājot. Šis var būt tematisks Mēmais šovs, atbilstošs uzņēmumam, kurā vecāki strādā.

4. Etiķetes mācība bērniem. Nodarbība, kas derēs ikviena uzņēmuma darbinieku atvasēm! Svarīgs ieteikums ir lūkot, lai neviena nodarbība nepārvēršas garumgarā teorijas lekcijā - katra kombinējama ar praktisku rosīšanos. Etiķetes mācību var papildināt ar "mazo frizieru kursiem", kur meitenes mācās greznu bižu pīšanu, puiši - veidot sev stilīgus matu sakārtojumus. 

5. Sienas avīze. Bērnu fantāzijai nav robežu, ja vien tai ļauj raisīties! Rosiniet mazos saviem vecākiem uztaisīt vasaras sienas avīzi. Tajā lieti iederēsies anekdošu sleja, pasākumu kalendārs un dažādas ziņas, kas ilustrētas, piemēram, ar žurnālu izgriezumiem. 

6. Laimes vēlējumi un pārsteigumi vecākiem. Darba dienas beigās katrs bērns savu vecāku var pārsteigt ar paša rakstītu laimes vēlējumu, kas visi apvienoti vienā greznā, koptelpās izvietojamā apsveikumā.

 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »