Dana Reizniece - Ozola: ģimenes un darba dzīves līdzsvaram svarīgi ir ikdienas rituāli

Publicēts: 06.07.2015 20:45

Latvijas Republikas ekonomikas ministre un četru bērnu mamma Dana Reizniece - Ozola ir pārliecināta, ka laimīgas ģimenes dzīves un darba pienākumu apvienošanai svarīgi ir ikdienas rituāli, kas bērniem rada drošības sajūtu un ļauj ģimenei saspringtajā ikdienā pavadīt vairāk laika kopā. 

Informatīvās akcijas ģimenes un darba dzīves līdzsvaram “Darbā bērni” ietvaros tapušā video stāstā Dana Reizniece - Ozola atklāj, ka strādājošajiem vecākiem grūtākais ir tieši bērnu menedžments un lielākais deficīts ir laiks, tādēļ pats svarīgākais ir veidot īpašas un regulāras aktivitātes, kas iedibina kopā būšanas tradīcijas.

 

Ministres ģimenē tas ir kopīgs brauciens no rīta uz bērnudārzu ar dziedāšanu mašīnā un vakara lasīšana pirms gulēt iešanas, kas notiek praktiski katru dienu. Brīvdienās visa ģimene dodas kopīgās pastaigās pa piemājas mežu un mazie ģimenes svētki ir arī lielās sestdienu un svētdienu brokastis, kad visi kopā sēž pie galda un bauda vecāku gatavotās brokastis. 

Skaties video stāstu: 

 

Informatīvās akcijas “Darbā bērni” ietvaros savu pieredzi ģimenes un darba dzīves līdzsvaram video stāstos atklāj arī Armands Simsons, trīs bērnu tētis un “Dinamo Rīga” runasvīrs, Agnese Linka, “Latvijas Radio 1” “Ģimenes studijas” programmas vadītāja un divu bērnu mamma, Nellija Šlēgelmilha, pasaules čempione ūdensmotociklu sportā, “333” trases projektu vadītāja un divu bērnu mamma, kā arī Inga Akmentiņa - Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja un trīs bērnu mamma. 

 

Ikviens interesents aicināts iesūtīt savu ģimenes un darba dzīves apvienošanas pieredzes stāstu uz e-pasta adresi: darbaberni@laimigamgimenem.lv vai dalīties ar to sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #darbābērni. 

 

“Darbā bērni” informatīva akcija ģimenei draudzīgai darba kultūrai

Lai stāstītu par darba devēju un darbinieku iespējām padarīt ikdienu ģimenei draudzīgu, “Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm” kopā ar “Latvijas Radio 1” “Ģimenes studija” rīko informatīvu akciju “Darbā bērni”. Akcijas laikā tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, kā veidot karjeru, lai darbs nav šķērslis ģimenes laimei, kā laimīgs darbinieks var kļūt par panākumu atslēgu savam darba devējiem, un kā darba kultūru var uzlabot mērķtiecīga valsts politika. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »