Noderīgas mobilo telefonu lietotnes, atpūtai pludmalē

Publicēts: 05.08.2015 12:00

Beidzot daba mūs lutina ar īsti vasarīgu laiku. Un kā jau ierasts, siltās dienās ezeri un jūra vilina ļauties veldzējošajiem ūdens apskāvieniem. Izmanto savu telefonu, lai atputa pie ūdens būtu bez nepatīkamiem pārsteigumiem!

Latvija ir pateicīga zeme peldēšanās un sauļošanās cienītājiem. Mums ir neskaitāmi ezeri ar tīru ūdeni un gara jūras krasta līnija ar teju nebeidzamu pludmali. Ja vien esi gatavs meklēt, atradīsi brīnišķīgas vietas, kurās būs maz citu atpūtnieku. Bet, ja tev patīk sabiedrība, tad vari doties uz kādu no 55 Latvijas oficiālajām peldvietām. To saraksts atrodams Veselības inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv. Turpat ievietota Google karte, kurā iezīmētas visas oficiālās peldvietas. Atveriet šo karti savā mobilajā tālrunī un viegli atradīsiet ceļu līdz nolūkotajai pludmalei.

Oficiālajās peldvietās ir labas ar to, ka tajās regulāri tiek veikti ūdens kvalitātes mērījumi. Piesārņojuma gadījumā peldēšanās tiek aizliegta. Arī klusākas atpūtas cienītāji Veselības inspekcijas vietnē atradīs arī neoficiālo peldvietu sarakstu. Ūdens kvalitātes mērījumi tiek veikti arī dažās no tām, tādēļ pirms iebrien upē vai ezerā, palasi, vai izvēlētajā vietā nav paaugstināts piesārņojums. Īpaši tas attiecas uz Daugavu Rīgas teritorijā.

Bezmaksas lietotne World UV parādīs ultravioletā starojuma prognozi arī Latvijā, un paskaidros, kā izvairīties no apdeguma.

Kad esi pludmalē, jāatceras par veselību. Lai cik jauki būtu zvilnēt saulē, ādas spēja izturēt spēcīgo starojumu ir ierobežota. Apdedzināties nudien nav patīkami. Ja līdz šim nav izdevies laikus pārtraukt saules peldi, šovasar izmēģini sauļošanās mobilās aplikācijas. Piemēram, bezmaksas lietotne World UV parādīs ultravioletā starojuma prognozi arī Latvijā, un paskaidros, kā izvairīties no apdeguma. Tā ieteiks, kuru dienas daļu pavadīt ēnā un kāda aizsardzības līmeņa pretiedegumu krēmu uzziest uz ādas. Lietotne arī palīdzēs noskaidrot, kāds ir tavs ādas tips un kā sevi labāk pasargāt no saules.

Sauļošanās ilguma mērīšanas lietotnes - Go Tanning Tan Timer, Sunburn Timer vai Solarize.

Izstiepjoties uz zviļņa vai dvieļa, ieslēdz kādu no sauļošanās ilguma mērīšanas lietotnēm - Go Tanning Tan Timer, Sunburn Timer vai Solarize. Tajās vari uzzināt ultravioletā starojuma intensitāti, uzstādīt savu ādas tipu un ļauties saulei. Lietotne ieslēgs taimeri un ziņos, kad pienācis laiks apgriezties otrādi vai mest mieru saules peldei.

Ja gribi vēl precīzākus mērījumus, tad jāņem talkā fitnesa aproci ar gaismas sensoru un Lumilogger mobilo lietotni. Tā mērīs, cik daudz ultravioletā starojuma uzsūkusi aproce un attiecīgi tavs augums, un attēlos to uz ekrāna. Kad būs sasniegta bīstamā robeža un draudēs apdegums, lietotne brīdinās, ka laiks ģērbties un doties mājup.

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »