Gudru vecāku 5 baušļi

Publicēts: 18.08.2015 10:45


Bērni burtiksi uzplaukst, kad viņi jūtas mīlēti, aprūpēti un atbalstīti savā ģimenē. Katrs vecāks vēl to labāko saviem bērniem, un katra ģimene var zelt un plaukt. Lūk, 5 veidi, kā tu vari saglabāt savu ģimeni laimīgu un stipru.


1. Trenē elastīgumu! Cīnoties ar ikdienas stresu, tiekot pāri šķēršļiem un rūpējoties par sevi, tu paralēli vari trenēt savu spēju pielāgoties.

  • Izmanto ikvienu iespējamo momentu, lai parūpētos par sevi un savu veselību. Sporto, ēd veselīgi un izmanto brīdi, lai atvilktu elpu. Katram ir nepieciešams laiks, lai atgūtu spēkus. Ieplāno atpūtas brīdi vismaz reizi nedēļā, bet vislabāk - reizi dienā.
  • Kontrolē savu stresa līmeni. Stress var šķist kā patstāvīgs viesis vecākiem, kam jārūpējas par bērniem un darbu vienlaicīgi. Pat, ja tu nevari izbēgt no stresa pilnajiem notikumiem, mēģini paņemt ”garīgu atvaļinājumu” no savām ikdienas rūpēm.


2. Rūpējies par savu paziņu loku! Ir ļoti svarīgi, lai tev apkārt būtu cilvēki, ar kuriem tev ir saikne un ar kuriem tu varu aprunāties. Draugi, ģimenes locekļi un kaimiņi var palīdzēt tev atrisināt problēmas, iedrošināt tevi, dot noderīgu padomu bērnu audzināšanā un piedāvāt palīdzību, kad tev tā ir visvairāk nepieciešama.

  • Pievienojies vecāku klubiņam. Mēģini atrast kādus domubiedrus, piemēram, vecāku klubiņu. Tu vari izmantot pašvaldības palīdzību, meklēt caur draugiem vai gluži vienkārši meklēt domubiedrus internetā.
  • Satiec jaunus cilvēkus, kamēr dari to, ko tu izbaudi. Piedalies aktivitātēs, kas tev sagādā prieku. Atrodi sporta veidu, kas tev patīk, pievienojies sporta zāles nodarbībām, piedalies vietējās bibliotēkas piedāvātajās aktivitātēs vai iestājies kursos, kurus jau sen gribēji izmēģināt.
  • Smaidi un saki ”sveiki!”. Izveidot komunikāciju ar jauniem cilvēkiem, citiem vecākiem vai jaunu draugu var būt ļoti vienkārša - pasmaidi un iesaisties sarunā.


3. Lūdz palīdzību, ja tas ir nepieciešams! Viens no svarīgākajiem veidiem, kā saglabāt stipru, veselu un laimīgu ģimeni, ir būt drošam, ka spējat apmierināt viens otra pamatvajadzības, sākot ar autiņbiksītēm līdz bērnudārzam. Ja tu zini, kur atrast palīdzību un pazīstot cilvēkus, kas tev var sniegt palīdzīgu roku, var padarīt šos procesus vieglākus.

  • Apzinies, kur vari saņemt palīdzību. Sastādi sarakstu ar vietām un cilvēkiem, pie kuriem vari griezties pēc palīdzības. Izmanto šo palīdzību, ja saskaries ar dzīves nenovēršamajām grūtībām.
  • Nebaidies lūgt palīdzību. Dažreiz mums ir nepieciešama palīdzība, un dažreiz mēs palīdzam citiem. Dažreiz tev ir nepieciešams tikai, lai kāds cits dalās ar savu pieredzi un tādējādi palīdz tev tikt galā ar tavu problēmu.


4. Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Bērna audzināšana, iespējams, būs viena no sarežģītākajām lietām, ko ”studēsi”, bet tavi dabiskie talanti un gudrība, ko tu dzīves laikā uzkrāsi, palīdzēs tev audzināt un lolot veselīgu un laimīgu bērniņu.
Iegūsti jaunas zināšanas. Pasūti kādu žurnālu, domātu vecākiem, piedalies bērnu audzināšanas kursos. No dažādiem avotiem mācies par sava bērna attīstības soļiem gan fiziski, gan garīgi.
Lūdz palīdzību cilvēkiem sev apkārt. Nebaidies uzdot jautājumus, dalīties ar savu pieredzi un grūtībām, ko piedzīvo, audzinot bērnu.
Dalies ar savām zināšanām par bērnu audzināšanu. Runā ar savu ģimeni un draugiem par saviem audzināšanas procesa panākumiem. Nebaidies palielīties par savām veiksmēm vai par to, ko jaunu esi iemācījies.


5. Lolo sava bērna morālo izaugsmi! Pārliecinies, ka tavi bērni zina - viņi ir mīlēti un respektēti, ka viņi drīkst runāt par savām sajūtām un ka tu būsi ar viņiem, lai palīdzētu tikt galā ar jebkuru dzīves uzlikto pārbaudījumu.

  • Ieklausies savā bērnā un iedrošini viņu runāt par savām jūtām. Palīdzi savam bērnam atrisināt problēmas, ļaujot viņam sniegt priekšlikumus problēmas risināšanai un palīdzi analizēt problēmas, ar kurām bērns saskaras.
  • Parādi savu mīlestību. Mazi, vienkārši žesti katru dienu ir labākais veids, kā parādīt bērnam, ka tu viņu mīli. 

 

Avots: www.onetoughjob.org 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »