Krāšņas idejas pašu gatavotiem fotostūriem bērnudārzu izlaidumos

Publicēts: 12.05.2016 11:40

Maija beigas un jūnija sākums ir laiks, kad visā Latvijā svin bērnudārzu izlaidumus. Ikviens šo mirkli, kad mazais ķipars jau ir izaudzis un viņu gaida skolas sols, vēlas iemūžināt skaistās fotogrāfijās. Lai tās atšķirtos no ierastajām izlaiduma bildēm, iesakām izmēģināt ko neierastu un jaunu - izveidot fotografēšanās stūri. 

 

Izmanto koku zarus

Brīnišķīgus fotostūrus var radīt, izmantojot bērnudārza teritorijā esošos kokus un to zarus. Būtiski, lai šie koku zari un tajos iekārtie dekori būtu atbilstošā augstumā. Tiem jāveido skaists fons, kas var noderēt arī kā fotosesijas papildinājums, papildus aksesuārs. 

Dekorē kokus ar krāsainiem baloniem, kas papildināti ar lentītēm, kreppapīra puķēm, karodziņiem. 

idejas fotosienai dabā

 

Neparastus dekorus var izveidot no spuldzītēm vai stikla pudelēm. No spuldzītes jāizmanto tikai stikla daļa, kurā ieliets ūdens un ievietotas pļavas puķes vai ziedi. Spuldzītes augšējo daļu var notīt vai aplīmēt ar kādu audumu vai lentīti, tad ap to apsiet auklu un iekārt to koku zaros. 

bērnudārza izlaidums

Fotografēšanās vietu var izdaiļot ar krāšņām papīra dūjām vai tauriņiem, ko bērni salocījuši un izkrāsojuši, kādā no pēdējām nodarbībām. Tās simbolizēs došanos pretim jaunajam - skolas solam un zināšanu apguvei. Krāsainu un košu fonu var izveidot arī no CD diskiem, kas iekārti koku zaros. 

Bērnudārza izlaidums fotosiena

Iekārto spēļu laukumu

Bērnudārza spēļu un atpūtas laukumu var pārvērst par lielu fotostudiju. Ja laukumā jau atrodas dažādi krāšņi priekšmeti, piemēram, šūpoles, slidkalniņi, mašīnas, tad bērni var sastāties ap tiem - pāris bērni šūpojas šūpolēs, citi sasēdušies mašīnās, kāds notupies zālītē. Ja tomēr vēlaties krāšņāku un neparastāku foto, laukumā var izvietot dažādus neparastus priekšmetus, piemēram, ar puķēm izdekorētus un izdaiļotus velosipēdus. Iespējams, kādam vēl ir saglabājušies zirgu rati, arī tos izdekorējot, ģimenes un grupiņas foto būs īpaši.

bērnudārza izlaidums fotosiena

Uzcītīgākie laukumu var iekārtot ar neparastiem, pašu darinātiem tēliem, kas piešķirs izlaidumam konkrētu tematiku, piemēram, pasaku zeme, meža pasaule, robotu zeme, lidotāju brīnumplanēta. Izmantot var dažādus materiālus - plastmasas pudeles, koka pagales, sienu, zāli, biezu kartonu, audumus, agrotīklu, auklas. No šiem materiāliem var veidot konkrētus tēlus vai lietas, piemēram, robotus no kastēm, meža gariņus no koka pagalēm u.c.

bērnudārza izlaidums fotosiena

Fotografēšanās iekštelpās

Atsvaidziniet ierastās fotogrāfijas ar jautriem atribūtiem. Tos bērni var sagatavot paši no krāsaina papīra un koka irbuļiem. Bērni var veidot gan lielas maskas, gan nelielus priekšmetus, piemēram, brilles, ūsas, kronīšus, ausis, ragus, imitētus matus. 

bērnudārzu izlaidumu fotosienas

Fotosienas fonu var izdaiļot ar krāsainām papīra vai kreppapīra puķēm, lieliem tauriņiem, koku zariem. Ja nevienmērīgu sienu vēlaties noslēpt, noderēs balts agrotīkls. No tā var veidot dažādus savilkumus un ieloces, un papildināt ar košiem un krāsainiem akcentiem. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »