Saimniecības, kur pašam lasīt ogas, zaļumus un dārzeņus

Publicēts: 18.07.2016 13:30

Ja pašiem nav sava dārza, bet ir vēlme izbaudīt ražas vākšanas prieku un tikt pie paša vāktām ogām un dārzeņiem, var doties uz tā sauktajiem pašapgādes dārziem. Latvijā šādas saimniecības ir visos novados, jāatrod tikai sev tuvākā. 


Pašlaik īstais laiks vākt ogas – upenes, avenes, vēlāk krūmmellenes, dzērvenes un smiltsērkšķus. Pieēsties var arī jāņogas un  ērkšķogas. Pirms braukšanas noteikti jāsazinās ar saimniekiem un jāvienojas, kad vislabāk ierasties. 


Dobeles novada zemnieku saimniecība “Vizbuļi" visu vasaru aicinātas ģimenes ar bērniem lasīt lobāmos cukurzirņus, kabačus, gurķus, tomātus, zaļumus, ogas. Cena ir 1 eiro par kilogramu  par jebkuru savākto dabas velti. Un papildus 5 eiro no cilvēka par apmeklējumu.  Kontakti: 28783357 un 22013134. Vairāk informācijas ŠEIT.  

Zemnieku saimniecība "Strēlnieki”, kas atrodas Babītes pagastā, jūlija otrā pusē būs vācamas mellenes, bet septembrī  - dzērvenes.  Vācot pašam, cena par trešdaļu lētāk kā pārdošanā. Iepriekš zvanīt Jānim pa tālr. 29166695. Vairāk informācijas ŠEIT

Siguldas novada Allažu pagastā zemnieku saimniecībā “Skujas” vācamas avenes, to cena2.20 eiro kilogramā. Sazināties ar saimniekiem var pa tālr. 26198395. 

Limbažu novada Vidrižu pagasta zemnieku saimniecībā “Gundegas”, kuras īpašnieks ir Andris Ansis Špats (mob. tālr. 26128457), katru gadu no 15. jūlija līdz 10. augustam iespējams vākt upenes, no 15. augusta līdz 10. septembrim – smiltsērkšķus, no 20. septembra līdz salnām – krūmcidonijas. Ieejas maksa ir 1,50 eiro no personas. Pašu lasītās ogas te var iegādāties par pazeminātām cenām.

Salas novada Sēlpils pagasta zemnieku saimniecībā “Meža Lielgalvji” (mob. tālr. 26830571) dārzā pašlaik iespējams lasīt upenes un aktinīdijas. No augusta vidus līdz vēlam rudenim savām vajadzībām varēs vākt vīnogas gan uz lauka, gan plēves mājā. 

Gulbenes novada “Kalnienā” no jūlija vidus var savākt savai zaptītei avenes. Cena par aveņu lasīšanu ir 2 eiro kilogramā. Saimniece Maija lūdz pirms braukšanas piezvanīt  tālr. 26479271.

Beverīnas novada Brenguļu pagastā atrodas zemnieku saimniecība "Abullāči", kur var salasīt krūmmellenes. Kontakti: 29446454. Vairāk informācijas ŠEIT

Zemnieku saimniecība "Jaunlīdumi" Piedāvā pašiem lasīt kazenes, upenes, jāņogas. Saimniecība atrodas Dundagas novadā. Tālrunis kontaktiem 29467556. 

Jelgavas novada Līvbērzes pagasta krūmmelleņu audzētavās “Arosa R” un “Melnā oga” saimniece Māra Rudzāte (mob. tālr. 29407075) piedāvā no augusta līdz septembra sākumam pašiem lasīt ogas par 4,50 eiro kilogramā.

 


Te esam apkopojuši tikai daļu saimniecību, kas piedāvā pašiem salasīt krājumus savas ģimenes pagrabam vai saldētavai. “Sertificēšanas un testēšanas centrs” ir izstrādājis meklētāju, kur varat paši meklēt sev tuvāko bioloģisko saimniecību. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

8 vēsturiskas vietas, ko apskatīt Latvijas jubilejas gadā

Latvija ir tik skaista un interesanta, ka to izbraukāt krustu šķērsu ir vērts jebkurā gadījumā. Lasīt tālāk »

Latvijas jubilejas gads! Veidojam ģimenes simboliku

Ikviens vecāks vēlas, lai viņa bērns zina, ka ģimene ir vērtība. Ģimene jāciena, jāsargā un jāgodā. Viens no veidiem, kā šīs vērtības nozīmi varam iemācīt, ir ģimenes simbolikas veidošana. Lasīt tālāk »

Ģimeniskas aktivitātes šim pavasarim

Lūk, septiņi ieteikumi, ko redzēt, kurp doties un ko būtu vērts paveikt šajā saulainajā gadalaikā visai ģimeni kopā! Lasīt tālāk »

Talkošana. No ģimenes tradīcijas līdz apzinātam dzīvesveidam

Pavasarī tā vien gribas izmēzt ziemas putekļus no istabām, sakopt apkārtni, padomāt par to, kā dzīvot tīrāk un skaistāk. Lasīt tālāk »

Mūzika. Iepazīšana, izzināšana, muzicēšana ģimenes lokā

Muzikāls ir katrs cilvēks, īpaši jau bērns, kas piedzimst, atvērts visiem izaicinājumiem un iespējām. Lasīt tālāk »