Jaukas idejas dāvanām tētim Tēva dienā. Sveicam un mīļojam!

Klāt vieni no jaukākajiem gada svētkiem – Tēva diena! Kā sveikt un iepriecināt tētus? Dalāmies idejās!

 

Dekoratīvs statīvs mīļai fotogrāfijai

Šādu statīvu tētis varēs paņemt līdzi uz darbu un nolikt uz sava darba galda. 
Nepieciešamie materiāli: dekoratīvie, lielie gliemežvāki, kuros ir caurums stieplītes izvēršanai vai vidēja izmēra akmens, krāsaina stieplīte, šķēres, fotogrāfijas ar tēti.
Gatavošana: stieplīti vairākkārt izver cauri gliemežvākam, tad tai ieveido statīva formu un galā ierullē aplīti, kurā var nostiprināt fotogrāfiju.
Starp citu, ir vairākas lietotnes, piemēram, Father's day Photo Frame, ar kuras palīdzību var uzņemt Tēva dienas fotogrāfiju jau speciālā rāmītī. To vēlāk var izdrukāt un ielikt statīvā. 

 


Saldumu kārba “Gardumi tētim”

Konfektes
Salda dāvana kā mīlestība. 
Nepieciešamie materiāli: caurspīdīga burciņa ar vāciņu, tēta mīļākās konfektes, krāsains vai pelēks papīrs, krāsainie flomāsteri vai marķieris, līme vai abpusējais skočs.
Gatavošana: burciņu piepilda ar glīti izkārtotām konfektēm. No krāsainā papīra izgriež kvadrātu, kura maliņas apvelk ar melnu marķieri, vidū raksta dāvanas nosaukumu – ''Tēta gardumi'', to līmē uz burkas vāciņa kā rombu.


Mīļgrāmatiņa: 30 iemesli, kāpēc Tu esi labākais tētis

Grāmatiņa
Mīļi vārdi vienmēr silda un iepriecina. 
Nepieciešamie materiāli: krāsainais papīrs (dažādas krāsas), melns marķieris, krāsaina stieplīte (var izmantot arī piekariņu), ar ko saturēt kopā lapiņas, šķēres, caurdūrējs.
Gatavošana: krāsaino papīru izgriež 6x6 cm izmērā 30 gabaliņos. Visus saliek kopā un vienā stūrī izspiež caurumiņu, kuram vairākkārt izver cauri stieplīti un savelk, bet tā, lai tās kopā turas diezgan brīvi. Uz katras lapiņas ar melnu marķieri raksta vienu iemeslu, kāpēc tētis ir labākais.

 


Svētku kronis tētim

Kronis tētim
Kas gan ir svētki bez svētku rotas? Tādēļ noteikti jāizgatavo svētku kronis! 
Nepieciešamie materiāli: cietāks papīrs, šķēres, līme, flomāsteri, zīmuļi krītiņi vai guaša krāsas. 
Gatavošana: no papīra tēta galvas apkārtmērā izgriež kroni, to izkrāso un izdaiļo. Tad salīmē galus, lai veidojas apaļš kronis. Liek tētim galvā!


Dāvana vaļaspriekam – pludiņš

Pludiņš
Ja tētim patīk makšķerēt, viņš priecāsies par pludiņu.
Nepieciešamie materiāli: vīna pudeles korķis, ūdens izturīgas krāsas, līme, spalva, īlens, nazis. 
Gatavošana: noteikti būs nepieciešama mammas vai kāda cita pieaugušā palīdzība, jo ir jādarbojas ar īlenu un nazi. Tātad – pudeles korķa vienu galu ar nazi mazliet nospicē, ar īlenu vidū izdur caurumu, tajā iesprauž purna spalvu. Tad bērns ar ūdens izturīgām krāsām var pludiņu izkrāsot. 

 

Lieliskas idejas atrodamas arī Laimigamgimenem.lv tradīciju sadaļā. Te daži piemēri:

Izgatavo filca piespraudi un koka piekariņu tētim

Pagatavo neparastas pankūkas tētim

Ja vēlaties atrast vēl citas lieliskas idejas, varat izmantot lietotni Pinterest

Foto: Agnese Gabrāne

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Ģimenes video dienasgrāmata. Kā filmēt un samontēt priecīgus video paša spēkiem

Mūsdienās viedtelefoni piedāvā brīnišķīgu iespēju – nofotografēt vai nofilmēt ikvienu brīdi, ko vēlamies iemūžināt piemiņai.  Lasīt tālāk »

Kā jauki nosvinēt skolas sākšanos? Idejas un ieteikumi

No vienas puses augusta beigas ir mazliet skumjš brīdis, jo vasara pamazām tuvojas rudenim, taču no otras puses tas ir priecīgs laiks, jo klāt septembris un jauns mācību gads.  Lasīt tālāk »

Veloceļojuma plānošana kopā ar ģimeni. Vērā ņemamas lietas un noderīgi resursi

Kopīgs velobrauciens ar ģimeni un bērniem ir viens no labākajiem veidiem, kā kopīgi aktīvi atpūsties un iepazīt interesantas, skaistas vietas tuvākā un tālākā apkārtnē. Lasīt tālāk »

Vairākas paaudzes vienā ballītē. Idejas tematiskam noformējumam un aktivitātēm

Vai esi domājis par dārza ballīti, kuru apmeklē vecvecāki, bērni un mazbērni? Ģimeniski pasākumi, kur satiekas dažādas paaudzes var kļūt par lielisku un priekpilnu pasākumu. Lasīt tālāk »

Ērta un droša ceļošana. 11 noderīgas lietotnes ceļošanas faniem

Rūpīgi saplānots ceļojums ir puse no prieka par jaunajiem iespaidiem. Kad galamērķis ir izsapņots, sāc meklēt izdevīgākos lidojumus, vietas, kur apmesties, un ko apskatīt. Neaizmirsti par drošību, dodoties uz nezināmu vietu, un sagatavojies arī neparedzētām situācijām. Lasīt tālāk »