Zīmēšana bez papīra. Radošas lietotnes zīmēšanas priekam

Zīmēšana ir radošs, fantāziju rosinošs process, kas ir viena no iecienītākajām bērnu nodarbēm, tiklīdz viņi ir iemācījušies noturēt rokās zīmuli, krītiņu vai otu. Neapšaubāmi, bērniem jāļauj iepazīt papīrs, krāsu īpatnības, izpausties, pieskaroties un sajūtot īstus materiālus.


Tomēr, ja dažādu apstākļu dēļ nav iespējas zīmēt vai gleznot ar īstām krāsām, lieliska alternatīva ir mobilajos telefonos instalējamas lietotnes, kas paver iespēju mākslas un zīmēšanas pasauli paplašināt, izmēģinot neparastākas krāsas, vizuālos efektus un paveikt to, ko ar parastu zīmuli uz papīra izdarīt nav iespējams. Starp citu, zīmēšanu un mandalu izkrāsošanu garīgā līdzsvara atgūšanai iesaka izmantot arī pieaugušajiem. Zīmējiet kopā!
 

Kids Doodle - Color & Draw
Zīmēšanas lietotne, kas ļauj zīmēt pašam vai arī izdaiļot un izkrāsot fotogrāfijas no telefona galerijas. Zīmējumu var saglabāt un turpināt vēlāk. Izmantojami dažādi zīmēšanas un krāsošanas rīki, ir dažādas tehnikas sākot no zīmēšanas ar zīmuli, krītiņiem, ūdenskrāsām un ļaujot izmantot virtuālas izkrāsošanas tehnikas. Zīmējumus var nosūtīti uz sociālajiem kontiem. Lejupielādējamas Android un  iOS telefonos. Kids Finger Painting Coloring
Pirkstiņzīmēšana viedierīcē attīstīs sīko motoriku un acu – roku koordināciju arī pašiem mazākajiem māksliniekiem, sola lietotnes veidotāji. Zīmējumus var saglabāt un dalīties ar tiem sociālajos kontos vai nosūtīti uz epastu. Lejupielādējamas  Android un iOS telefonos.


Mandala Coloring Pages
Mandalas dažādiem vecumiem un gaumēm atrodamas gan iOS, gan Android telefonos. Mazāki bērni var izvēlēties izkrāsot sev atpazīstamus multfilmu varoņus vai dabas objektus, bet lielāki bērni un pieaugušie var pievērsties sīkāku detaļu izkrāsošanai krāšņos zīmējumos. Mandalu krāsošana uzlabo un aktivizē labo smadzeņu puslodi, kas atbild par cilvēka sajūtām un radošumu. Šāda mierīga zīmējuma krāsošana samazina stresu un nomierina prātu. Lejupielādējamas  Android un iOS telefonos.

 

Drawing pad color/Drawing desk
Ja ir vēlme tikai zīmēt, pietiks ar virtuālu ekrānu. Lejupielādējot lietotnes, kas atrodamas zem atslēgvārdiem " Drawing desk", zīmēt ērti varēs jebkur, ne tikai sēžot pie galda. Kā papildus rīki tiek piedāvāti dažādi dekori, spiedogi, faktūras, interesanti fona zīmējumi.


How to Draw - Free Drawing Lessons
Šo lietotni var nosaukt par zīmēšanas “youtube”, kurā apkopoti pamācoši video visdažādākajiem prasmju līmeņiem - sākot ar to, kā uzzīmēt pavisam vienkāršu vardi un beidzot ar cilvēka ķermeni un telpiskiem objektiem. Te atradīsi arī video par pašiem zīmēšanas pamatiem - kā pareizi turēt rokās zīmuli un kā zīmēt. Lejupielādējamas Andriod  un iOS telefonos.


Paper by FiftyThree
Lietotne noderēs tiem, kas jau prot zīmēt, vai tiem, kas ikdienā daudz skicē. Tā ir virtuāla zīmējumu un skiču klade, kas turklāt piedāvā dažādus zīmēšanas rīkus. Daži rīki ir bezmaksas, bet par dažiem jāsamaksā. Lejupielādējamas Android un iOS telefonos.

 

 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Tehniskās domāšanas veicināšana - liels "pluss" bērna nākotnē

Lai arī mūsdienās daudzas lietas pamazām kļūst tādas, kur tētu un vectētiņu praktiskās zināšanas lietā liekamas retāk un retāk, ir daudzas situācijas, ko var atrisināt pašu spēkiem Lasīt tālāk »

Svētku galdā ceļam ēdienus sarkanbaltsarkanās krāsās. 5 ēdienu recepšu idejas

18. novembra svētku nedēļas nogalē galdā aicinām celt ēdienus Latvijas karoga krāsās. Piedāvājam 5 recepšu idejas, ko vecāki kopā ar bērniem var pagatavot un veidot īpašu svētku noskaņu. Lasīt tālāk »

Grezni, bet vienkārši izgatavojami dekori, valsts svētkus gaidot. 5 idejas!

Gaidot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, esam izveidojuši 5 elegantu dekoru idejas, lai mājās ieviestu īstu svētku noskaņu. Iedvesmojies un radi skaistus dekorus kopā ar ģimeni!  Lasīt tālāk »

Idejas, kā muzeja apmeklējumam dot "pievienoto vērtību"

Visbiežāk tieši vēsais laiks mudina ģimenes ar lielākiem un mazākiem bērniem doties uz muzeju un baudīt šo krātuvju piedāvātās bagātības. Lasīt tālāk »

Ieteikumi, kā palīdzēt bērnam tikt galā ar mājasdarbu pildīšanas grūtībām

Mājasdarbu pildīšana ir skolas dzīves sastāvdaļa, ko piedzīvo ikviens skolēns. Lasīt tālāk »