Grezni, bet vienkārši izgatavojami dekori, valsts svētkus gaidot. 5 idejas!

Publicēts: 16.11.2017 10:35

Gaidot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, esam izveidojuši 5 elegantu dekoru idejas, lai mājās ieviestu īstu svētku noskaņu. Iedvesmojies un radi skaistus dekorus kopā ar ģimeni!
 

Galda dekors – papīra rozes

Īstos ziedus dažkārt varam aizstāt ar mākslīgiem papīra ziediem, pašgatavotiem un no
sirds, kas tiem piešķir lielisku vērtību.

Nepieciešamie materiāli: papīrs, tumšsarkana krāsa, ota, garie koka irbulīši, karstā līme, šķēres.
Gatavošana: sāk ar papīra nokrāsošanu no abām pusēm. Kad tas nožuvis, izgriež dažāda lieluma rožlapu formiņas. Tām nedaudz ierullē maliņas uz ārpusi. Sākot no mazākās lapiņas, tās līmē apkārt koka irbulītim vienu pēc otras, līdz izveidojas roze.


Svētku virtene

Jebkura virtene izraisa svinīgāku noskaņojumu un atmosfēru - radīsim svētkus arī sev par godu Lavijas svētkiem!


Nepieciešamie materiāli: balts papīrs, tumšsarkana akrila vai guašas krāsa, ota, šķēres, lente un diegs, adata.
Gatavošana: izgriez trijstūra formiņas no papīra, pusi lapiņu nokrāso sarkanas. Nožuvušās formiņas piešuj pie lentes tādā attālumā, lai tās izskatās brīvi un nav saspiestas.

 

Koka paliktnīši krūzei

Svētku dekoriem vērtīgāku nozīmi piešķir to praktiskā izmantošana gan pašos svētkos, gan arī vēlāk – pēc svētkiem. Paliktnīšus krūzēm var izmantot arī kā pamatni svecēm u.c. 

Nepieciešamie materiāli: koka aplīši, krāsas, ota, ideja paliktnīšu dizainam.
Gatavošana: paliktņus veido, ar krāsām apzīmējot patriotiskos rakstos. Atļauj nožūt un tie ir gatavi lietošanai!


Omulīga svētku burciņa ar lampiņām

Rudenī, kad ārā satumst pavisam ātri un lietus nav reta parādība, ārā ir drēgns un vēss, vēlamies vairāk siltuma un omulības, ko pavisam noteikti rada lampiņas.


Nepieciešamie materiāli: stikla burka bez etiķetes, krāsas, ota, lampiņas.
Gatavošana: Niekojoties ar krāsām, var izveidot neticami daudz rotājumu, tāpat arī pavisam vienkārši apzīmējot burciņu sarkanbaltsarkanās karoga krāsās, tajā ieliekot vienkrāsainas lampiņas, ir gatavs jauks un svinīgs mājas dekors!
 

Kartītes par godu Latvijas dzimšanas dienai 

Agrāk kartīšu galvenais uzdevums bija iepriecināšana svētkos vai sveicienu nodošana no tuvām un tālām zemēm. Šodien tām ir arī dekoratīva nozīme, taču tas nebūt nenozīmē, ka nevari pārsteigt kādu tuvinieku, darba kolēģi vai kaimiņu.

Nepieciešamie materiāli: dažādu formu papīrs (trijstūris, kvadrāts, taisnstūris u.c.).
Gatavošana: uz kartītes vari atstāt savu vai bērnu unikālo plaukstas nospiedumu Latvijas karoga sarkanajā krāsā,  otru veido ar akurātiem otu ķēpājumiem, kas atgādina valsts karogu. Kartītes otra puse paliek brīva vieta kādam aizkustinošam pantiņam, novēlējumam vai vienkārši jaukam sveicienam. 


Foto: Agnese Gabrāne

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Piespraud pie apģērba lentīti sarkanbaltsarkanā krāsā

Novembris ir valsts svētku mēnesis, kad ikviens ir aicināts pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, kas simbolizē Latvijas karogu. Lasīt tālāk »

Piedalies projektā “Gadsimta albums” un pastāsti bērniem par ģimenes foto redzamajiem

Īpaši izveidotā vietnē www.latvijasgadsimts.lv iespēja piedalīties projektā “Gadsimta albums” un pastāstīt par savas dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu.  Lasīt tālāk »

3 filmas, kuras vērts noskatīties, gaidot Latvijas 99. dzimšanas dienu

Šī ir patriotiskā nedēļa, brīvdienās svinēsim Latvijas 99. dzimšanas dienu. Piedāvājam 3 filmu izlasi, kuru noskatīties, sagaidot valsts svētkus. Lasīt tālāk »

Svini Latvijas dzimšanas dienu kopā ar ģimeni

Ir 18.novembris un šī ir Latvijas dzimšanas diena. Visā Latvijā norisinās dažādi valsts svētkiem veltīti pasākumi - koncerti, parādes, izstādes. Baudi šo brīvdienu un svētkus kopā ar saviem mīļajiem. Lasīt tālāk »

Latvijas svētkos galdā cel sarkanbaltsarkanus ēdienus. Recepte

Latvijas dzimšanas dienā kopā ar ģimeni pagatavo svētku pusdienas. Lai šī maltīte atšķirtos no ikdienas, centies izmantot tikai baltus un sarkanus produktus.  Lasīt tālāk »