"Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" mājvieta, kur iedvesmoties sirsnīgu attiecību veidošanai ģimenē

“Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm” radīta ar mērķi veicināt Latvijas iedzīvotāju laimes sajūtu, jo mēs ticam, ka labklājību nosaka nevis banknotes vai dzīves greznība, bet gan tas, cik laimīgi mēs jūtamies.

 

Te - iniciatīvas mājvietā ciešā sadarbībā ar ģimenes labklājības ekspertiem piedāvāsim padomus, praktiskus risinājumus un aizraujošas aktivitātes kā vairot saprašanos ģimenē un vairāk laika pavadīt kopā, lai mēs katrs un mūsu ģimenes kļūtu vēl laimīgākas.

 

Pirmais nozīmīgais iniciatīvas darbs ir unikāla mērījuma - Amigo laimes indeksa izveide. Pētījums parāda, kā jūtas cilvēki Latvijā, cik laimīgi viņi ir savās ģimenēs.   
Šogad veicām pirmo pētījumu, un sekosim šim rādītājam līdzi gadu garumā un no savas puses dosim praktisku ieguldījumu, lai ar katru gadu arvien vairāk cilvēku varētu teikt, ka jūtas laimīgi.

 

Amigo laimes indekss parāda, ka vislabāk vairot laimes sajūtu palīdz ciešas attiecības ar mums tuvākajiem cilvēkiem - ar ģimeni, kas katram ir visdārgākā. Tādējādi tas arī nosaka galveno iniciatīvas darbības fokusu un ir nozīmīgs atskaites punkts, kas ļaus mērīt mūsu darbu pie laimes sajūtas paaugstināšanas ģimenēs. 

 

Ar Mammamuntetiem.lv komandas atbalstu arī aktīvi veidosim sociālās kampaņas, kurās iedvesmosim radīt jaunas ģimenes tradīcijas un veidot ciešākas attiecības visu ģimenes locekļu starpā. Kā galvenās prioritātes 2015. gadam esam izvirzījuši nostiprināt ciešāku kontaktu vecākiem ar bērniem, novērtēt tēvu lomu ģimenē un parūpēties par senioriem. 

 


Artūrs Freimanis, mobilo sakaru operatora “Amigo” vadītājs

Mēs, Amigo, iestājamies par patiesām un sirsnīgām attiecībām cilvēku starpā, kur ģimene ir lielākā vērtība. Šajā pārliecībā balstīti gan mūsu pakalpojumi, gan saruna ar Latvijas cilvēkiem.

Tāpēc, redzot, ka daudziem ikdienā ir grūtības veidot un uzturēt ciešas attiecības ar saviem tuvajiem, vēlamies aizsākt plaša mēroga diskusiju sabiedrībā par patiesi svarīgām vērtībām. Par sirds siltumu, ko nevar nopirkt ne par kādu naudu, par tuvu cilvēku atbalstu, kas sniedz  drošības sajūtu un laimi. 

Esam piesaistījuši domubiedrus - ekspertus, kuriem tāpat kā mums rūp ģimenes vērtības un viņi ir gatavi sniegt savas zināšanas, lai ikviens varētu atrast labāko veidu kā ieviest savā ikdienā pozitīvas pārmaiņas.

Mūsu mērķis ir aicināt sabiedrību pārvērtēt  savas prioritātes un ar praktiskiem padomiem un idejām rosināt veltīt vairāk laika saviem tuvākajiem, tādējādi vairojot prieku un labās emocijas ikdienā. Ieviešot un izkopjot stipras ģimenes tradīcijas, mēs varam būt patiesi laimīgi savā ģimenē un valstī, kurā dzīvojam. Jo laimīgi cilvēki ir augstākais valsts labklājības mērs.

 

 

Inga Akmentiņa-Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja

Laimīgi vecāki un laimīgi bērni – šī skaisti un skaļi skanošā vīzija ir rezultāts, ko organizācija Mammamuntetiem.lv vēlas sasniegt ar savām darbībām un aktivitātēm. Izglītojošu rakstu sērijas portālā, daudzveidīgas kampaņas, ģimeniski pasākumi – viss ir par un ap ģimenes vērtību stiprināšanu, ģimeņu labklājības veicināšanu, izpratnes veidošanu par tēva lomas nozīmīgumu bērna un ģimenes dzīvē un vēl, un vēl. 

 

Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm mērķi ir visnotaļ saskanīgi ar Mammamuntetiem.lv uzstādījumiem, un ja mēs, vienā virzienā ejot, spēkus un resursus apvienojam, tad, laimīgu vecāku un bērnu būs vēl vairāk!

Mēs nesakām, ka spējam darīt laimīgus visus vecākus un bērnus Latvijā, taču, ja caur mūsu aktivitātēm un paustajām domām smaidīgākas un mierpilnākas ir kļuvušas vai kļūs desmit, divdesmit, kas zina, varbūt pat 100 un vairāk mammas, tēti un bērni, tas vien jau ir ko vērts!

 


Iniciatīvas draugi un konsultanti

 

Reinis Uzulnieks, LR Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs 


“Šogad mēs varam izdarīt par vienu kopīgu lietu vairāk. Sāksim!”

 

 

 

 

Marija Ābeltiņa, psiholoģe, krīzes centra “Skalbes” vadītāja

“Mēs visi nākam no bērnības un pirmā vide, kas mūs veido un ietekmē uz visu mūžu ir ģimene. Ir vērts ieguldīt ģimenes laimē, jo tā ir mūsu pašu laime, mūsu bērnu laime un tālāko paaudžu laime.”

 

 

 

      Skolu psihologs Edmunds Vanags

"Ģimene ir kā brīnišķīgs dārzs, kas dāvā mums veldzi, augļus un nebeidzamu prieku. Taču, lai dārzs zaļotu un neiznīktu, mums tas ik dienu jākopj un jāuzrauga. Arī ģimenē ik dienu kāds ir jāsamīļo, jāuzklausa, jāpieņem un jāpasargā. Tas vedīs pie stipras ģimenes, kurā vienmēr varēs gūt atbalstu, prieku un drošības sajūtu."

Sirsnīgi vecāku citāti par trešā, ceturtā un pat piektā bērniņa ienākšanu ģimenē

Kad plānotā mazuļa vietā tiek sagaidīti divi vai, kad jau trešo reizi iecerētā dēla vietā stārķis atnesis meitu – ne mazums daudzbērnu ģimeņu vecāku pūrā ir šādi un citi sirsnīgi un amizanti stāsti Lasīt tālāk »

Vērtībās balstīta un saliedēta ģimene – stingrs pamats 75% Latvijas daudzbērnu ģimeņu

Latvijā ir vairāk nekā 39 000 ģimeņu, kurās aug trīs, četri  vai pat vairāk bērni. Lasīt tālāk »

Aptauja: pastāsti, kā ir būt daudzbērnu ģimenei Latvijā, un dodies uz Rīgas Zoodārzu

Katru gadu Latvijā tiek paplašināts dažādu praktisko ieguvumu klāsts, ko var saņemt daudzbērnu ģimenes, tomēr samērā maz ir zināms, kā šīs ģimenes jūtas novērtētas sabiedrībā. Lasīt tālāk »

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība – Ozolnieku novads

Patiesi ģimeniskā un sirsnīgā atmosfērā 14. decembrī Rīgas Motormuzejā tika sveiktas ģimenei draudzīgākās Latvijas pašvaldības. Lasīt tālāk »

Uz Latvijā pirmā YouTube kanāla bērniem Amigo Juniori vadītāja amatu pretendē 25 finālisti

No vairāk nekā 200 konkursa pieteikumiem izvēlēti 25 atraktīvākie un interesantākie, kuru autori jau šajā nedēļas nogalē tiksies ar žūriju, lai savu talantu parādītu atlasē klātienē. Lasīt tālāk »