Iniciatīva "Amigo laimes indekss"

Uzdod šos 4 jautājumus savam bērnam ik dienu un jūs nekad nepazaudēsies viens otru

Aizņemto strādājošo vecāku un bērnu attiecības ikdienā bieži paliek vien formāla jautājuma "Kā iet?" - "Normāli!"  līmenī. Ko darīt, lai vecāki tiešām zinātu, kā klājas viņu bērnam?  Lasīt tālāk »

Aija Baha-Velvele: pat tikai mazliet pamainot ikdienas paradumus, kļūsiet laimīgāki paši un darīsiet laimīgus apkārtējos

Geštaltterapeite Aija Baha-Velvele sniedz vienkārši īstenojamus un iedvesmojošus padomus, kā pārskatīt savas prioritātes. Lasīt tālāk »

Kā nesabojāt kopīgo atvaļinājumu. Septiņas biežākās kļūdas ģimenes brīvdienu pavadīšanā

Avaļinājums nereti tiek uztverts, kā iespēja labot kļūdas, bet tieši brīvdienās pieļaujam būtiskas kļūdas. Stāsta psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.       Lasīt tālāk »

Kopējā laimes sajūta Latvijā rekordzema, laime ģimenē vēsturiski augstākā

Jaunākajā Amigo laimes indeksā secināts, ka 60% Latvijas iedzīvotāju jūtas laimīgi. Lai arī tas ir labs rādītājs, tomēr joprojām novērojams vispārējās laimes sajūtas kritums. Lasīt tālāk »

Jauni paradumi ģimenēs: arvien populārāks Latvijas ģimenēs kļūst ģimenes čats

Laika gaitā strauji attīstās ne tikai tehnoloģijas, bet tām līdzi mainās arī sabiedrība. Lasīt tālāk »

5 padomi, kā izaudzināt laimīgu pusaudzi?

Katru vecāku lielākā vēlēšanās ir nodrošināt saviem bērniem laimīgu bērnību un pusaudža gadus. Lasīt tālāk »

VISLATVIJAS PĒTĪJUMS: cik laimīgi ir cilvēki un cik dziļa digitālā plaisa šķir bērnus un vecākus?

Iepazīstinām ar “Amigo” un pētījumu centra SKDS veikto pētījumu “Amigo laimes indekss” un “Digitālā plaisa starp bērniem un vecākiem”  šī  gada rezultātiem. Lasīt tālāk »

Trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju laimes sajūtu smeļas ģimenē

Ģimene un attiecības ar tuviniekiem Latvijas iedzīvotājiem kļūst par aizvien nozīmīgāku laimes avotu, kas sniedz atbalstu, saskaroties ar apkārtējās pasaules problēmām. Lasīt tālāk »

Pasaka par laimīgu attiecību veidošanu ģimenēm nu arī AUDIO formātā

Mazo kritiķu uzslavētā, iedvesmojošu personību atzinīgi novērtētā pasaka "Labākā dāvana" nu pie pasaku mīļotājiem nonākusi AUDIO formātā.  Lasīt tālāk »

Ceļu pie lasītājiem sāk pasaka par laimīgu attiecību veidošanu ģimenēm

Mazo kritiķu uzslavēta, iedvesmojošu personību atzinīgi novērtēta, ceļu pie lasītājiem uzsākusi īpaša pasaka. Lasīt tālāk »

Ko Latvijas ģimenes dara kopā?

Kopīgi pavadīts laiks un regulāri piekoptas tradīcijas ir viens no būtiskākajiem laimīgas ģimenes priekšnosacījumiem. Lasīt tālāk »

Kādēļ sievietes Latvijā ir mazliet laimīgākas par vīriešiem?

Laimīgo īpatsvars Latvijā audzis par 11%, tomēr vīriešu un sieviešu laimes izjūtas atšķiras - sievietes Latvijā pērn bijušas nedaudz laimīgākas nekā vīrieši. Lasīt tālāk »

Tikai 24% Latvijas iedzīvotāju kopumā uzticas cilvēkiem. Uzticēšanās citiem un gatavība palīdzēt vairo laimes sajūtu pašiem

Mazliet vairāk nekā puse (57%) grūtā brīdī paļaujas uz radinieku atbalstu, un katrs trešais – uz savu draugu atbalstu. Lasīt tālāk »

Izmērīti Latvijas iedzīvotāju svētku svinēšanas paradumi. Lieldienas - trešie populārākie svētki Latvijā

Ilgi gaidīti un allaž mazliet par īsu. Vienlaikus kopīga gatavošanās svinībām un īpašu notikumu atzīmēšana ir ļoti būtiska. Lasīt tālāk »

Latvijas iedzīvotāji pēdējā gada laikā kļuvuši laimīgāki

Ja pirms gada sevi par kopumā laimīgiem atzina 59% iedzīvotāju, tad 2015. gada nogalē – jau 70%. Tāpat augusi arī cilvēku laimes sajūta ģimenē, savukārt nelaimīgo īpatsvars krities par 9%. Lasīt tālāk »

TV3 Ziņas: par spīti nedienām un raizēm lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir laimīgi

2016. gada 11.marta raidījumā "TV3 ziņas" atspoguļoti “Amigo laimes indeksa” jaunā pētījuma būtiskākie rezultāti. Lasīt tālāk »

I.Akmentiņa-Smildziņa intervijā LTV Rīta Panorāmai: laimīga bērnība ir ceļš uz laimīgu dzīvi

“Īpaši jāakcentē šādi “Amigo laimes indeksa” dati – 84% no tiem, kuri sevi uzskata par laimīgiem šobrīd, piedzīvojuši laimīgu bērnību” Lasīt tālāk »

Amigo laimes indekss: laimes atslēga ir ģimene

"Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" darbības pamatā ir unikāls laimes sajūtas un ģimenes attiecību mērījums, kas piedāvā fundamentāli jaunu pieeju sabiedrības labklājības novērtēšanā.        Lasīt tālāk »

Ģimenes attiecībām kaitē laika trūkums, 72% ģimeņu nepietiek laika saviem bērniem

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kas Latvijas iedzīvotāju skatījumā kaitē viņu ģimenes attiecībām, ir laika trūkums - liecina „Amigo laimes indekss” rezultāti.       Lasīt tālāk »

Amigo laimes indekss - jauns skatījums uz sabiedrības labklājību

23. aprīlī Latvijas cilvēki tika iepazīstināti ar pirmo padziļināto laimes un ģimenes attiecību mērījumu Latvijā - "Amigo laimes indeksu".       Lasīt tālāk »

Stiprie cilvēki nebaidās raudāt. Par laimes sajūtas veidošanu stāsta psihoterapeite

Katra cilvēka ikdienu veido dažādi notikumi – jautrāki un garlaicīgāki, traģiskāki un laimīgāki, nozīmīgāki un mazsvarīgāki, kas apvienojas vienā dzīves pavedienā, līdzīgi kā krelles sastāv no daudzām pērlītēm.  Lasīt tālāk »

Laime nav pašmērķis. Laime ir emocijas

Nesen publiskoti pirmā padziļinātā laimes un ģimenes attiecību mērījuma Latvijā „Amigo laimes indekss” rezultāti. Pētījumā noskaidrots, kas kaitē savstarpējām attiecībām ģimenē un kāda ir laimīgas ģimenes recepte. Lasīt tālāk »

Saruna par Amigo laimes indeksa rezultātiem Latvijas Radio raidījumā „Ģimenes studija”

Šā gada 5. maijā Latvijas radio raidījuma "Ģimenes studijā" par pētījumu un to, kas ir laimīga ģimene un kā tādu veidot. Lasīt tālāk »

Ir svarīgi, lai ģimenē svinētu svētkus. Saruna raidījumā "Kā labāk dzīvot"

"Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm" vadītāja Inga Akmentiņa- Smildziņa  Latvijas Radio raidījumā “Kā dzīvot labāk” stāsta par  to, cik liela  nozīme ir svētku svinēšanai ģimenē.       Lasīt tālāk »

Vismīļākie ģimenes locekļi ir mazdēli - atklāj Amigo laimes indekss

Vērtējot attiecības ar radiniekiem, aptaujātie Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka kopumā visvairāk viņus apmierina attiecības ar saviem bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem.       Lasīt tālāk »

Latvija – šķiršanās rekordvalsts

Amigo laimes indekss liecina, ka ģimenes grauj atšķirīgs skatījums uz dzīvi un laika trūkums. Lasīt tālāk »

9 lietas, ko bērni atcerēsies vienmēr. Padomi labiem vecākiem

Stiprināt ģimenes palīdz draudzīgas,īstas sarunas, kopīgas intereses un laiks kopā, liecina "Amigo laimes indekss". Klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte iesaka.       Lasīt tālāk »

5 it kā ikdienišķas darbības, kas vairos laimes sajūtu un uzlabos attiecības ģimenē

Nupat Latvijā veiktais laimes un ģimenes attiecību mērījums "Amigo laimes indekss" rāda, ka Latvijā 36% iedzīvotāju atzīst, ka jūtas nelaimīgi.       Lasīt tālāk »

Teikt vai neteikt otram: "Es tevi mīlu"?

Psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa uzsver, ka ir normāli vēlēties sadzirdēt vārdus "Es Tevi mīlu". Un tik pat svarīgi tos būtu arī sacīt.       Lasīt tālāk »

Intervija ar psihoterapeitu A.J.Stabingi: Kā būt laimīgam tētim

Nupat Latvijā veiktais laimes un ģimenes attiecību mērījums "Amigo laimes indekss" liecina, ka 13% pieaugušo bērnu ir pilnībā atsvešinājušies no savas mātes, 25% – no tēva.       Lasīt tālāk »

Skaties tiešraidi: Kā Latvijai kļūt laimīgākai!

Skaties tiešraidi no unikāla laimes un ģimenes attiecību mērījuma - "Amigo laimes indekss" - prezentācijas un ģimenes labklājības ekspertu diskusijas "Kā Latvijai kļūt laimīgai!” Lasīt tālāk »

Labklājības ministrija: Arī valstij jāuzņemas daļa atbildības iedzīvotāju laimes sajūtas radīšanā

Laimes sajūta lielā mērā ir pašu cilvēku rokās - rāda Latvijā pirmā padziļinātā laimes un ģimenes attiecību pētījuma “Amigo laimes indekss” rezultāti.       Lasīt tālāk »