Iniciatīva "Lai nepazaudētu bērnību ekrānos"

Skolēnu brīvlaiks: Kā parūpēties, lai bērna vasara "nepaiet" pie ekrāna

Skolēnu vasaras brīvlaiks ir īstais laiks atpūtai dabā, piedzīvojumiem un jautrībai.  Lasīt tālāk »

Pedagogi: bērni pārsteigti, cik nemanāmi "pazūd" laiks telefona ekrānā

Neizgulējušies, miegaini un apsārtušām acīm – lūk šādi, pēc neierobežoti garām telefona ekrānā pavadītām stundām ik rītu skolas solā sēžas liela daļa skolēnu Lasīt tālāk »

Ikdienā ar bērniem "čato" 45% daudzbērnu vecāku Vidzemē

Starp darbu, skolu, pulciņiem un citām nodarbēm izsekot līdzi bērnu gaitām un būt klāt ikdienas priekos un ķibelēs ne vienmēr ir viegls uzdevums Lasīt tālāk »

Praktiski padomi, kā soli pa solim ieviest noteikumus viedierīču lietošanā

Mēs visi gribam būt labi vecāki un izaudzināt bērnus, cik labi vien iespējams – lai bērni būtu drošībā un varētu augt bez raizēm. Lasīt tālāk »

Kā sagatavoties sarunai ar bērnu par noteikumu ieviešanu un ievērošanu

Piedāvājam atbildes uz  bieži sastopamiem bērnu iebildumiem un argumentiem par tehnoloģiju lietošanas noteikumu ieviešanu. Lasīt tālāk »

Skolas un bērnudārzi tiek aicināti pieteikties lekcijām par veselīgiem digitālajiem paradumiem ģimenēs

No decembra Latvijas skolas un bērnu dārzi tiek aicināti pieteikties jaunam lekciju ciklam “Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus”, kuru norise plānota nākamā gada sākumā. Lasīt tālāk »

Vai atņemt bērnam telefonu ir labākais risinājums?

Brīžos, kad bērni vairs neklausa lūgumiem nolikt malā viedierīci vecāki mēdz pieļaut tipiskas kļūdas, jo rīkojas novēloti, impulsīvi un dusmu iespaidā. Lasīt tālāk »

Pie ekrāniem pavadītais laiks – šodienas izaicinājums vecākiem

Mūsdienās digitālā pasaule ir tikpat īsta un nozīmīga kā reālā pasaule un fiziski kopā pavadītais laiks. Lasīt tālāk »

5 digitālās audzināšanas vingrinājumi vecākiem

Cik gan bieži mēs, vecāki, saviem bērniem aizrādām par pārāk ilgu sēdēšanu ekrānā? “Vēl vienu stundiņu, vēl tikai šo spēli”, bērni vēl cenšas paildzināt savu ekrāna laiku. Lasīt tālāk »

Kā ģimenē izvairīties no strīdiem par pie ekrāniem pavadīto laiku?

Dzīve bez strīdiem un regulārām domstarpībām par ekrānā pavadītā laika ilgumu, kopīgas aktivitāte un netraucēts naktsmiers bērniem – tie ir tikai daži no ieguvumiem, ieviešot digitālos noteikumus. Lasīt tālāk »

Gunta Millere: pārāk ilgs ekrāna laiks "nozog" laiku attiecībām ģimenēs

Savā konsultantes pieredzē regulāri saskaros ar situācijām, kad vecāki sūdzas par bērna aizraušanos ar datorspēlēm vai pārlieku ilgu laika pavadīšanu pie citiem ekrāniem. Lasīt tālāk »

Ekrāna laiks – vai tiešām tik īss, kā mums šķiet?

Ansis Bogustovs, Sindija Meluškāne, Līga Andžāne un Anna Kašina ar bērniem piedalās pie telefona un datora ekrāniem pavadītā laika mērīšanas eksperimentā.  Lasīt tālāk »