Mēles mežģi brīviem brīžiem

Publicēts: 07.06.2018 01:05

Braucot mašīnā vai ejot kājām no bērnudārza vai skolas, īsiniet laiku ar mēles mežģiem. Mājupceļš kļūs aizvien jautrāks. 

Mēles mežģi attīsta bērnu runas prasmes un uzlabo izrunu. Tas lieti noder arī vecākiem, jo dažkārt arī pieaugušajiem dažādās vārdu virknes var sagādāt grūtības. Galvenais uzdevums ir precīzi atkārtot skaitāmpantiņu vai teikumu, kad vienreiz tas ir sanācis, jācenšas to pateikt vairākas reizes pēc kārtas.

Kad bērns ir sācis saprast skaitāmpantiņu principu un bez liekas piepūles atkārto tos, aiciniet bērnu pašam izdomāt savus sarežģītos teikumus. 

Dažādus skaitāmpantiņus vari lejupielādēt.

Faili lejupielādei:

Mēles mežģi.pdf Lejupielādēt

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »