Mēles mežģi brīviem brīžiem

Publicēts: 07.06.2018 01:05

Braucot mašīnā vai ejot kājām no bērnudārza vai skolas, īsiniet laiku ar mēles mežģiem. Mājupceļš kļūs aizvien jautrāks. 

Mēles mežģi attīsta bērnu runas prasmes un uzlabo izrunu. Tas lieti noder arī vecākiem, jo dažkārt arī pieaugušajiem dažādās vārdu virknes var sagādāt grūtības. Galvenais uzdevums ir precīzi atkārtot skaitāmpantiņu vai teikumu, kad vienreiz tas ir sanācis, jācenšas to pateikt vairākas reizes pēc kārtas.

Kad bērns ir sācis saprast skaitāmpantiņu principu un bez liekas piepūles atkārto tos, aiciniet bērnu pašam izdomāt savus sarežģītos teikumus. 

Dažādus skaitāmpantiņus vari lejupielādēt.

Faili lejupielādei:

Mēles mežģi.pdf Lejupielādēt

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »