Spēle iekštelpās - "auksts vai karsts?"

Publicēts: 14.01.2016 19:05

Kad laukā kļuvis pavisam auksts, dienu nākas pavadīt iekštelpās, tāpēc kopā ar bērniem vari uzspēlēt sen zināmo spēli – auksts vai karsts. Spēle ir patiesi lieliska un tajā var piedalīties visa ģimene, un to var spēlēt pat divatā.

 

Spēlei nepieciešams priekšmets, ko paslēpt – rotaļlietu, cimdu, konfekti vai jebko citu.

Noteikumi šādi:

  1. Viens no spēles dalībniekiem iziet no istabas, bet pārējie pa to laiku paslēpj kādu priekšmetu.
    2. Pirmais spēlētājs atgriežas istabā un sāk meklēt paslēpto. Ja meklētājs atrodas tālu no paslēptā “dārguma”, visi saka: “Auksts, auksts!” Ja meklētājs tuvojas “dārgumam”, zinātāji saka “Siltāks, siltāks!”
    3. Kad paslēptais jau gandrīz ir atrasts, var teikt: “tūlīt apdedzināsies!” - un beigu beigās iesaukties:  “Karsts!” Kad paslēptais priekšmets ir atrasts, spēlētāji mainās lomām.

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »