Spēle iekštelpās - "auksts vai karsts?"

Publicēts: 14.01.2016 19:05

Kad laukā kļuvis pavisam auksts, dienu nākas pavadīt iekštelpās, tāpēc kopā ar bērniem vari uzspēlēt sen zināmo spēli – auksts vai karsts. Spēle ir patiesi lieliska un tajā var piedalīties visa ģimene, un to var spēlēt pat divatā.

 

Spēlei nepieciešams priekšmets, ko paslēpt – rotaļlietu, cimdu, konfekti vai jebko citu.

Noteikumi šādi:

  1. Viens no spēles dalībniekiem iziet no istabas, bet pārējie pa to laiku paslēpj kādu priekšmetu.
    2. Pirmais spēlētājs atgriežas istabā un sāk meklēt paslēpto. Ja meklētājs atrodas tālu no paslēptā “dārguma”, visi saka: “Auksts, auksts!” Ja meklētājs tuvojas “dārgumam”, zinātāji saka “Siltāks, siltāks!”
    3. Kad paslēptais jau gandrīz ir atrasts, var teikt: “tūlīt apdedzināsies!” - un beigu beigās iesaukties:  “Karsts!” Kad paslēptais priekšmets ir atrasts, spēlētāji mainās lomām.

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »