Darbošanās un vienkāršu mājas darbu veikšana kopā ar bērnu

Publicēts: 26.06.2018 07:15

Vecumā no viena līdz diviem gadiem bērns jau var sākt palīdzēt dažādos mājas darbos. Raugoties vecāku acīm, šādas bērna aktivitātes par palīdzību saukt nevarētu, jo pat visvienkāršākais process aizņem vismaz divtik ilgu laiku, un pēc tam vēl seko neizdarītā paveikšana līdz galam, tīrīšana un tamlīdzīgi. Bet, atcerieties, ka iesaistot bērnu mājas darbos, viņš jutīsies tikpat “svarīgs” kā vecāki, bet jūs savukārt būsiet aktīvi pavadījuši laiku kopā ar savu mazuli un kaut ko viņam iemācījuši. Jo ātrāk bērns saprot un iemācās, ka viņš ir ģimenes loceklis ar saviem pienākumiem, nevis tikai persona, kuru visi apkalpo, jo labāk.


Šajā vecuma posmā bērns var palīdzēt ar ļoti daudzos mājas darbos
•    salikt netīrās drēbes veļas mašīnā;
•    izņemt izmazgāto apģērbu no veļas mašīnas;
•    klāt galdu, uzliekot uz tā, piemēram, savu un mazāko brāļu un māsu neplīstošos šķīvjus un krūzes;
•    pēc ēdienreizes aiznest savus tukšos traukus uz virtuvi;
•    palīdzēt sakārtot savas rotaļlietas;
•    slaucīt putekļus;
•    saslaucīt izlietu pienu vai ūdeni;
•    ņemt no groza vai maisiņa kartupeļus un dot mammai vai tētim tīrīt;
•    ar karoti bļodiņā maisīt marinādi, auksto mērci, pankūku mīklu utt.
 

Avots: Zaiga Strutmane. Ikdiena ar mazuliJumava, 2008.

Foto avots: Shutterstock.com

Noderīga lietotne vecākiem, kuri cenšas motivēt bērnu mājas pienākumiem

Padari mājās veicamos darbus par kopīgu izklaidi! Ar lietotni "ChoreMonster" mājas kārtošana būs krietni motivējošāka. Lasīt tālāk »

Uztaisi pārsteiguma zīmītes bērniem

Šādas zīmītes vecāki var ielikt bērnam līdzi uz skolu vai bērnudārzu. Zīmītē vecāki ieraksta novēlējumu dienai, joku, pamācību vai uzzīmē zīmējumu, kas bērnu iepriecinātu.       Lasīt tālāk »

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »