Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Publicēts: 01.10.2018 16:10

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem. 
 
Tev būs nepieciešams:
  • tualetes papīra kartona iekšiņa;
  • papīra lapa;
  • akmentiņi, smiltis, rieksti, koka bumbiņas, pogas vai jebkādi materiāli, ko sabērt kartona rullīšos skaņas radīšanai;
  • dzija, lentes vai jebkādi materiāli jaunā instrumenta izrotāšanai;
  • šķēres;
  • līme.

Izgriezt no papīra divus aplīšus, kas paredzēti tualetes papīra rullīša aizlīmēšanai (tiem jābūt lielākiem nekā caurumiem). Aizlīmē rullītim vienu galu, saber akmentiņus vai jebkādu citu skanošu materiālu. Tad aizlīmē arī otru rullīša galu. Lai jaunais instruments būtu arī vizuāli pievilcīgs, to var aptīt ar krāsainu dziju, lentītēm, izkrāsot ar guaša krāsām vai ļauties jebkādām citām radošām izpausmēm.

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »