Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Publicēts: 14.03.2016 09:00

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem. 
 
Tev būs nepieciešams:
  • tualetes papīra kartona iekšiņa;
  • papīra lapa;
  • akmentiņi, smiltis, rieksti, koka bumbiņas, pogas vai jebkādi materiāli, ko sabērt kartona rullīšos skaņas radīšanai;
  • dzija, lentes vai jebkādi materiāli jaunā instrumenta izrotāšanai;
  • šķēres;
  • līme.

Izgriezt no papīra divus aplīšus, kas paredzēti tualetes papīra rullīša aizlīmēšanai (tiem jābūt lielākiem nekā caurumiem). Aizlīmē rullītim vienu galu, saber akmentiņus vai jebkādu citu skanošu materiālu. Tad aizlīmē arī otru rullīša galu. Lai jaunais instruments būtu arī vizuāli pievilcīgs, to var aptīt ar krāsainu dziju, lentītēm, izkrāsot ar guaša krāsām vai ļauties jebkādām citām radošām izpausmēm.

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »