Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Publicēts: 01.08.2018 07:05

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu. 
Tev būs nepieciešams koka irbulīši vai gluda adāmadata un balons. Balonu piepūt tik daudz, lai tā diametrs ir nedaudz mazāks nekā irbulīša/adatas garums. Piepūsto balonu aizsien un iedur iesmiņu pie sasietā pušķīša un izdur tieši cauri balonam. Pamēģini izdurt vairākus irbuļus, jo balons nesaplīsīs. Iesakām tos sasmērēt ar ziepēm, lai tas ir gludāks un nav jūtamas tā atskabargas. Ja irbuli centīsies durt balona vidū, balons noteikti saplīsīs, tāpēc atceries - dur sākot no aizsietā gala!
 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »