Atklāj sevī mākslinieku ar doodle! Jauns hobijs visai ģimenei

Publicēts: 14.10.2018 11:35

Pasauli iekaro doodle. Grāmatu veikalu plaukti ir pilni ar gatavajiem zīmējumiem, kurus atliek vien izkrāsot, pieejamas arī apmācošas grāmatas, kur smalki aprakstīts kā to dara. Kad redz attēlu, liekas, ka nekad tā nevarēsi - „te jābūt talantam, to var tikai mākslinieki”. Nebūt nē! Ja apgūsi tehniku soli pa solim, sapratīsi, ka izcilu mākslas darbu var izveidot pat bērns! Katrs no mums neapzināti jau ir mēģinājis zīmēt doodle tehnikā, iekrāsojot rūtiņas klades malās, vai runājot pa telefonu un zīmējot aplīšus, līnijas, kvadrātiņus, zvaigznes, punktiņus utt. Šie grafiski elementi arī kalpo par pamatu doodle.

Kas būs nepieciešams? Krāsainie zīmuļi vai flomasteri un gēla pildspalva vai melnais flomāsteris ar smalko uzgali, lai veidotu kontūras. Tu vari izvēlēties gatavo kontūru (no grāmatas vai ielādēt no interneta) vai uzzīmēt pats. Nav jāveido sarežģītie zīmējumi. Der puķes, mājiņas, dažādu dzīvnieku silueti. Tie var būs grafiski, komiski – pafantazē kopā ar bērniem. Doodle tehnikā daudz svarīgāks ir ar ko tu piepildīsi kontūru. Vari sadalīt to vairākās zonās un tad katru aizpildīt ar savu ornamentu. Seko, lai būtu gan baltie, gan melnie laukumi. Var atstāt melnbaltu zīmējumu un var pēc tam izkrāsot.

Doodle ne tikai attīsta iztēli, kompozīcijas un krāsu izjūtu, bet arī nomierina. Ne velti daudzas grāmatas saucas Zen Doodle un ir domātas pieaugušajiem.

Vēlāk vari izveidot veselo ģimenes albūmu ar doodle zīmējumiem, pasūtīt kalendāru vai nodrukāt savu mākslas darbu uz T-krekla. Starp citu, perfekts papildinājums personīgajai pavasara-vasaras apģērbu kolekcijai, ko noteikti pamanīs un novērtēs. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »