Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Publicēts: 01.08.2018 09:45

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu! Pagatavo bezē cepumus. Baudi tos pie kafijas vai iepriecini bērnus ar gardu kārumu. 

Lai izveidotu biezas putas, olu baltumiem jābūt istabas temperatūrā un rūpīgi atdalītiem no olu dzeltenumiem. Ievieto tos sausā, stikla bļodā un pievieno šķipsniņu sāls. Tad veido putas, izmantojot mikseri. Kad putas jau kļuvušas diezgan blīvas, pievieno cukuru, uz vienu olu baltumu pievieno aptuveni 50g cukura. Un tad masu mikserē, līdz izveidojas biezas un blīvas putas. 

Uz cepeškrāsns redelēm uzklāj cepamo papīru un ar karotes palīdzību liec virsū nelielas putu piciņas. Cepumus nevajag cept, drīzāk tie jāžāvē, tāpēc cepeškrāsnī izvēlies režīmu, kas izmanto ventilatoru. Krāsni sakarsē līdz 100 grādiem un cepumus žāvē apmēram pusotru stundu. 

Lai salda diena!

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »