Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Publicēts: 01.08.2018 09:45

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu! Pagatavo bezē cepumus. Baudi tos pie kafijas vai iepriecini bērnus ar gardu kārumu. 

Lai izveidotu biezas putas, olu baltumiem jābūt istabas temperatūrā un rūpīgi atdalītiem no olu dzeltenumiem. Ievieto tos sausā, stikla bļodā un pievieno šķipsniņu sāls. Tad veido putas, izmantojot mikseri. Kad putas jau kļuvušas diezgan blīvas, pievieno cukuru, uz vienu olu baltumu pievieno aptuveni 50g cukura. Un tad masu mikserē, līdz izveidojas biezas un blīvas putas. 

Uz cepeškrāsns redelēm uzklāj cepamo papīru un ar karotes palīdzību liec virsū nelielas putu piciņas. Cepumus nevajag cept, drīzāk tie jāžāvē, tāpēc cepeškrāsnī izvēlies režīmu, kas izmanto ventilatoru. Krāsni sakarsē līdz 100 grādiem un cepumus žāvē apmēram pusotru stundu. 

Lai salda diena!

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »