Trīs receptes gavēņa maltītei

Publicēts: 16.03.2017 07:20


Ļoti daudzi cilvēki laikā līdz Lieldienām ievēro gavēni. Šīs tradīcijas saknes nav meklējamas tikai kristīgajā ticībā. Arī senajiem latviešiem pavasara cēliens līdz pirmajai ražai ēdiena ziņā bija pieticīgāks – ziemas krājumi pamazām izbeigušies, bet dārzos jaunā raža vēl nav izaugusi. 

Mūsdienās ir nedaudz atšķirīgi – tirgotāji produkciju plāno tā, lai jebkuri produkti būtu pieejami cisu gadu. Taču tas netraucē ģimenē pārrunāt, kā dzīvoja mūsu senči, kā viņu dzīve saskanēja ar dabas ritumu un pagatavot kādu gardu ēdienu, kas tiek asociēts ar gavēņa laiku. Tādā veidā jūs bagātināsiet savas ģimenes recepšu krājumus un varbūt pat iepazīsiet jaunas garšas. 

Foto avots: Shutterstock.com

Faili lejupielādei:

receptes_gavenim.pdf Lejupielādēt

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »