Kamēr vasara nav beigusies, dodamies ekspedīcijā uz pļavu!

Kamēr vasara vēl ir pilnā plaukumā, dodamies mierpilnā ekspedīcijā uz pļavu, lai sadzirdētu, saredzētu, sataustītu un sajustu!

Lai gājiens būtu veiksmīgs, ieplānojiet vismaz stundu, ko pavadīt pļavā. Ja diena nav pārāk silta, uzvelciet jaciņu ar garām rokām, zeķes. Varbūt pat gumijas zābaciņus, taču patīkami būs pļavas tekstūru izjust ar basām pēdām. Noteikti varat parunāt, kādas ir sajūtas, kad dažādie zāles stiebri noslīd gar pēdām. 

Ja mājās ir palielināmais stikls, ņemiet to līdzi, lai rāmi papētītu kukaiņus, kas dodas savās gaitās. Papētiet ziedu krāsas un ziedu formas. 

Dodoties uz pļavu, paņemiet līdzi pledu, ko noklāt uz zemes. Apgulieties un mēģiniet saklausīt vēja šalkoņu zāles stiebros. Mēģiniet aprakstīt sajūtas un galvenais - izbaudīt mirkli!

Foto avots: Shutterstock.com

Ieziemojam velosipēdus!

Ir drosminieki, kas ar velosipēdu brauc visu ziemu. Taču daļa dažādu iemeslu dēļ šo braucamo garāžā vai pagrabā atstāj līdz pavasarim.  Lasīt tālāk »

Vienojamies ar bērnu par telefona lietošanas noteikumiem

Agri vai vēlu ikviena maza cilvēka dzīvē ienāk tālrunis. Un tajā brīdī ir svarīgi ar atvasi vienoties par tā lietošanas noteikumiem, kas arī mazā cilvēka dzīvi radīs sakārtotāku un vieglāk prognozējamu.  Lasīt tālāk »

Šķirojam atkritumus!

Ja vēl to neesat sākuši darīt, ir laiks ieviest atkritumu šķirošanu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju, izmantojot tamborētu sedziņu. Video pamācība

Tumšie rudens vakari ir piemērots brīdis, lai ķertos klāt rokdarbiem. Piedāvājam ideju, kā viegli pagatavot greznu sapņu ķērāju. Kas nepieciešams un kā to darīt - ieskaties video pamācībā! Lasīt tālāk »

Piedalies projektā “Gadsimta albums” un pastāsti bērniem par ģimenes foto redzamajiem

Īpaši izveidotā vietnē www.latvijasgadsimts.lv iespēja piedalīties projektā “Gadsimta albums” un pastāstīt par savas dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu.  Lasīt tālāk »