Sapošam dzimtas kapus piemiņas vakaram

Publicēts: 09.11.2017 16:35

Daudzviet koki jau nometuši savas krāšņās lapas, un zeme ietinas biezā miglā. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks sapost dzimtas kapus piemiņas jeb svecīšu vakariem, kas tradicionāli visā Latvijā notiek novembrī. 

Ja jūsu ģimenē ierasts, ka kapus aprūpē mamma un tētis vai arī vecākā paaudze, varbūt ir laiks šo tradīciju papildināt, visiem kopā dodoties uz kapsētu un parūpēties par kapu kopiņām. Jā, arī ģimenes jaunākajiem dalībniekiem tur ir vieta. Caur kopā būšanu arī šajā vietā viņi iemācīsies, ka mēs esam kaut kas vairāk par šodienas cilvēkiem. Mēs esam tauta ar stiprām saknēm un senu vēsturi. Dodiet iespēju bērniem to iepazīt, kā arī laiku pa laikam to pārrunāt pieaugušo starpā. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »