Šķirojam atkritumus!

Publicēts: 20.09.2018 09:10

Ja vēl to neesat sākuši darīt, ir laiks ieviest atkritumu šķirošanu!

Zils konteiners papīram / kartonam
Drīkst mest:
visu veidu papīra un kartona materiālu, dažādu iepakojumu no kartona un papīra, piemēram, kurpju kastes, brokastu pārslu kārbas, avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas utt.

Nedrīkst mest:  
vinila tapetes, vienreizējās lietošanas traukus, čipsu pakas, saldējuma papīru, laminētu papīru, olu iepakojumu no papīra, dzērienu kartona iepakojumu jeb t.s. tetrapakas u.tml.

 

Dzeltens konteiners plastmasai
Drīkst mest:
plastmasas (PET) dzērienu pudeles, cietās plastmasas HDPE iepakojuma taru – majonēzes, kečupa pudeles, sadzīves ķīmijas pudeles, gan krāsaino, gan caurspīdīgo iepakojuma plēvi.

Nedrīkst mest:
mazos čaukstošos maisiņus, vienreizējās lietošanas traukus, jogurta, krējuma un margarīna trauciņus, čipsu pakas u.tml. iepakojumu, ar pārtikas produktiem pildītus iepakojumus, rotaļlietas, sadzīves priekšmetus, putuplastu, pudeles, kurās bijis šķīdinātājs vai citas ķīmiskas vielas, kas nav sadzīves ķīmija.

 

Zaļš konteiners stiklam
Drīkst mest:
stikla burkas, pudeles.

Nedrīkst mest:
netīru stikla taru, spoguļu stiklu, stikla un keramikas traukus, automašīnu stiklu un pudeles, kas satur plastmasas piemaisījumu ‒ tās jāmet sadzīves atkritumu konteinerā.

 

Avots: http://vide.ecobaltia.lv

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »