Ieziemojam velosipēdus!

Publicēts: 29.11.2017 15:45

Ir drosminieki, kas ar velosipēdu brauc visu ziemu. Taču daļa dažādu iemeslu dēļ šo braucamo garāžā vai pagrabā atstāj līdz pavasarim. 

Lai jaunajā sezonā velosipēds labi ripotu, tas ir jāsakopj rudenī, nevis jāiestumj garāžā un jāatstāj līdz pavasarim. 

Ko ieteicams izdarīt?

Vispirms ir jānotīra ķēde, zobrati, un visi pārējie mehānismi, jo tajos noteikti ir smiltis un dubļi. Tad kustīgās detaļas nepieciešams ieeļļot. 

Velosipēdu vislabāk uzglabāt sausā vietā, pakārtu pie griestiem vai sienas, lai noņemtu slodzi no riepām. 

 

Ja pašiem mājas apstākļos nav iespējams savest velosipēdu kārtībā, varat doties uz tuvējo velo apkopes centru, kur zinoši puiši noteikti palīdzēs. Taču, ja tētim ir zināšanas, kā tikt ar darbu galā, noteikti prasmes var ierādīt arī dēlam. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »