Gada īsākā diena. Velkam bluķi Saulgriežiem par godu!

Publicēts: 20.12.2017 18:20

Šodien ir tā diena, kad gadā ir garākā nakts un īsākā diena. Jau rīt saulīte debesīs ritēs pretī garākai dienai. Tas nozīmē, ka šī diena attiecīgi jāatzīmē un jāgodā. 

Senāk šajā dienā vilka bluķi, lai savāktu visu slikto, ko sadedzināt kopā ar pašu bluķi. Daudzviet Latvijā šajā dienā tiek organizēti bluķa vilkšanas pasākumi. Piemēram, Rīgā bluķa vilkšana sāksies 18.00 Rātslaukumā. 

Līdzīgs pasākums notiks arī Aucē, ber Rēzeknē šajā dienā varat izbaudīt bērnu deju koncertu, Madonā un citās lielākās un mazākās pilsētās šodien var baudīt Ziemassvētku tirdziņus, kuros notiek arī dažādas izdarības. Ja tuvākajā apkārtnē nekādi pasākumi nenotiek, varat bluķa vilkšanu sarīkot savā mājā vai ciemā!

 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »