Gada īsākā diena. Velkam bluķi Saulgriežiem par godu!

Publicēts: 20.12.2017 18:20

Šodien ir tā diena, kad gadā ir garākā nakts un īsākā diena. Jau rīt saulīte debesīs ritēs pretī garākai dienai. Tas nozīmē, ka šī diena attiecīgi jāatzīmē un jāgodā. 

Senāk šajā dienā vilka bluķi, lai savāktu visu slikto, ko sadedzināt kopā ar pašu bluķi. Daudzviet Latvijā šajā dienā tiek organizēti bluķa vilkšanas pasākumi. Piemēram, Rīgā bluķa vilkšana sāksies 18.00 Rātslaukumā. 

Līdzīgs pasākums notiks arī Aucē, ber Rēzeknē šajā dienā varat izbaudīt bērnu deju koncertu, Madonā un citās lielākās un mazākās pilsētās šodien var baudīt Ziemassvētku tirdziņus, kuros notiek arī dažādas izdarības. Ja tuvākajā apkārtnē nekādi pasākumi nenotiek, varat bluķa vilkšanu sarīkot savā mājā vai ciemā!

 

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »