Herbārijs arī ziemā. Kā to veidot un kur izmantot?

Publicēts: 19.03.2018 06:00

Ja šķiet, ka ir pienācis laiks atrast jaunu hobiju, šis ir lielisks variants! Herbārija veidošana var izklausīties pēc kaut kā, kas ir piemērots tikai zinātniekiem vai māksliniekiem, bet tas var kļūt arī vienkārši par jauku atmiņu krātuvi! Turklāt herbāriju var veidot arī ziemā!

 

Herbārijs ir žāvēti augi, kurus var izmantot gan kā dekoratīvus elementus, gan paša augu kolekcijas krātuvei. Tos veido, izvēloties kādu auga detaļu, piemēram, ziedlapu vai veselu puķi. Izvēlēto augu nepieciešams novietot starp papīra lapām (avīze, klade u.c.) un sapresēt, pa virsu uzliekot kaut ko smagu. Tā tas jāatstāj kādu laiciņu, lai augs izveidotos par herbāriju.

Herbārijs ziemā

Šāda veida materiāls bieži vien var būt noderīgs mācībām - gan pētījumu, gan dekorāciju ziņā. Herbārija veidošana var noderēt atmiņu saglabāšanai par kādu jauku dzīves notikumu vai kopā pavadīto laiku ar ģimeni vai draugiem. Tam nav arī vajadzīgs noteikts gadalaiks - par ziemas atmiņām stāsties ziemai un agram pavasarim raksturīgie ziedi.

Foto: Agnese Gabrāne

Kopā ar bērnu izgatavo ēdamās krāsas

Ļoti, ļoti vēlies kopā ar bērnu gleznot, bet mājās nav guašu krāsas nedz akvareļu? Neuztraucies! Kopā ar bērnu vari tās izgatavot pats no virtuvē esošajām lietām.  Lasīt tālāk »

Veidojiet savu herbāriju

Veidojiet savu herbāriju ar žāvētiem, kaltētiem augiem. Dodoties pastaigā ļaujiet bērnam izvēlēties nelielus augus vai to daļas, kuras viņš vēlas pievienot kolekcijai.        Lasīt tālāk »

Kopīga ēdienkartes veidošana - katrs savu dienu lemj, ko celt galdā!

Visbiežāk ģimenēs ir viens galvenais vakariņu gatavotājs, kurš tad arī pieņem lēmumu, ko celt galdā, un dažkārt nāks nopūsties – nav ideju...  Lasīt tālāk »

Slepenais rokasspiediens

Slepeno rokasspiedienu dažādās grupās izmanto jau tūkstošiem gadu, lai varētu atpazīt savas grupas piederīgos. Vēlāk šī tradīcija tika izmantota ģimenēs, lai nemanāmi nodotu viens otram informāciju.  Lasīt tālāk »

Izgatavo "Yo-Yo" pats no baloniem un rīsiem

"Yo-Yo" ir vispasaules zināma rotaļlieta, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Lai apgūtu šīs spēles pamatprincipu, nav jāiegulda daudz pūļu un prasmju.  Lasīt tālāk »