Herbārijs arī ziemā. Kā to veidot un kur izmantot?

Ja šķiet, ka ir pienācis laiks atrast jaunu hobiju, šis ir lielisks variants! Herbārija veidošana var izklausīties pēc kaut kā, kas ir piemērots tikai zinātniekiem vai māksliniekiem, bet tas var kļūt arī vienkārši par jauku atmiņu krātuvi! Turklāt herbāriju var veidot arī ziemā!

 

Herbārijs ir žāvēti augi, kurus var izmantot gan kā dekoratīvus elementus, gan paša augu kolekcijas krātuvei. Tos veido, izvēloties kādu auga detaļu, piemēram, ziedlapu vai veselu puķi. Izvēlēto augu nepieciešams novietot starp papīra lapām (avīze, klade u.c.) un sapresēt, pa virsu uzliekot kaut ko smagu. Tā tas jāatstāj kādu laiciņu, lai augs izveidotos par herbāriju.

Herbārijs ziemā

Šāda veida materiāls bieži vien var būt noderīgs mācībām - gan pētījumu, gan dekorāciju ziņā. Herbārija veidošana var noderēt atmiņu saglabāšanai par kādu jauku dzīves notikumu vai kopā pavadīto laiku ar ģimeni vai draugiem. Tam nav arī vajadzīgs noteikts gadalaiks - par ziemas atmiņām stāsties ziemai un agram pavasarim raksturīgie ziedi.

Foto: Agnese Gabrāne

Vācam priežu un egļu pumpurus!

Ir īstais brīdis doties uz mežu vākt priežu un egļu pumpurus! Lasīt tālāk »

Projekts kopā ar tēti: gatavojam purva kurpes!

Parasti tās sauc par sniega kurpēm, taču tās ir ļoti piemērotas, lai izmēģinātu nelielu gājienu pa kādu no Latvijas purviem.  Lasīt tālāk »

Darinām Lieldienu dekoru - olu čaumalu vāzītes īstiem ziediem

Vienkārša ideja, kā mājās ienest pavasari Lieldienu noskaņās.  Lasīt tālāk »

Par kafiju maksājam ar dzejoli!

Jau vairākus gadus, atzīmējot Pasaules dzejas dienu, kas ir 21. martā, daudzviet pasaulē  kafejnīcas, viesnīcas un restorāni piedāvā apmeklētājiem par kafiju norēķināties ar dzejoli. Lasīt tālāk »

Mīļums un apskāvieni katru dienu

Nu gadās dienas, kad ir dusmas un sapīkums vai arī neliels kašķis starp ģimenes locekļiem. Lai situāciju labotu, jāliek lietā burvju līdzeklis - apskāviens! Lasīt tālāk »