Herbārijs arī ziemā. Kā to veidot un kur izmantot?

Publicēts: 19.03.2018 06:00

Ja šķiet, ka ir pienācis laiks atrast jaunu hobiju, šis ir lielisks variants! Herbārija veidošana var izklausīties pēc kaut kā, kas ir piemērots tikai zinātniekiem vai māksliniekiem, bet tas var kļūt arī vienkārši par jauku atmiņu krātuvi! Turklāt herbāriju var veidot arī ziemā!

 

Herbārijs ir žāvēti augi, kurus var izmantot gan kā dekoratīvus elementus, gan paša augu kolekcijas krātuvei. Tos veido, izvēloties kādu auga detaļu, piemēram, ziedlapu vai veselu puķi. Izvēlēto augu nepieciešams novietot starp papīra lapām (avīze, klade u.c.) un sapresēt, pa virsu uzliekot kaut ko smagu. Tā tas jāatstāj kādu laiciņu, lai augs izveidotos par herbāriju.

Herbārijs ziemā

Šāda veida materiāls bieži vien var būt noderīgs mācībām - gan pētījumu, gan dekorāciju ziņā. Herbārija veidošana var noderēt atmiņu saglabāšanai par kādu jauku dzīves notikumu vai kopā pavadīto laiku ar ģimeni vai draugiem. Tam nav arī vajadzīgs noteikts gadalaiks - par ziemas atmiņām stāsties ziemai un agram pavasarim raksturīgie ziedi.

Foto: Agnese Gabrāne

Brīvdienās dosieties ciemos? Īsiniet ceļu ar spēli

Dažkārt garais ceļš uz laukiem vai pārbraucieni no brīnišķīgiem apskates objektiem var būt garlaicīgs. Īsiniet laiku ar spēli, kurai iepriekš gatavoties nav vajadzīgs.  Lasīt tālāk »

Enerģijas batoniņš spēka pilnai vasaras nogalei

Pagatavo veselīgus un enerģijas bagātus saldumus. Enerģija notikumiem bagatajā vasaras nogalē ir ļoti nepieciešama. Lasīt tālāk »

Piemirsta, bet tik aizraujoša spēle "Klasītes". Noteikumi

Vai tavi bērni jau ir apguvuši šo aizraujošo pagalma spēli? Kopā ar ģimeni dodies ārā un uz asfalta ar krītiņiem uzzīmējiet "Klasīšu" laukumu. Lasīt tālāk »

Izdaiļo mājas pagalmu ar skaistiem vēja zvaniem

Vēja zvanu darināšana ir aizraujošs process, jo vari ļauties savam fantāziju lidojumam un izmantot visdažādākos materiālus. Lasīt tālāk »

Radinieku apciemošanas diena

Pulcē kopā tuvus un tālus, redzētus un sen neredzētus radus! Sarīko atkalredzēšanās svētkus, lai ikviens sajustos kā daļa no brīnišķīgas un lielas ģimenes.  Lasīt tālāk »