Mīļums un apskāvieni katru dienu

Publicēts: 20.03.2018 07:05

Nu gadās dienas, kad ir dusmas un sapīkums vai arī neliels kašķis starp ģimenes locekļiem. Lai situāciju labotu, jāliek lietā burvju līdzeklis - apskāviens!

Apskāviens un ķermenisks kontakts ne tikai ļauj nomierināties un paust mīlestību un rūpes, bet arī rada drošības sajūtu un veicina uzticēšanos, mazina dusmas un vientulības sajūtu, stiprina imūnsistēmu, rada laimes sajūtu, paaugstina pašvērtējumu, māca mīlēt pašiem sevi, mazina ķermeņa sasprindzinājumu, mazina sāpes, līdzsvaro nervu sistēmu, iedrošina, palīdz pārvarēt bailes, māca sajust dzīves enerģiju, prast saņemt un dot otram, veicina empātiju un savstarpēju sapratni.

Un ir vērts atcerēties, ka apskāviens nepieciešams ne tikai mazulim, bet arī pieaugušam vīrietim un arī senioriem. 

Foto avots: Shutterstock.com

Kopā ar bērnu izgatavo ēdamās krāsas

Ļoti, ļoti vēlies kopā ar bērnu gleznot, bet mājās nav guašu krāsas nedz akvareļu? Neuztraucies! Kopā ar bērnu vari tās izgatavot pats no virtuvē esošajām lietām.  Lasīt tālāk »

Veidojiet savu herbāriju

Veidojiet savu herbāriju ar žāvētiem, kaltētiem augiem. Dodoties pastaigā ļaujiet bērnam izvēlēties nelielus augus vai to daļas, kuras viņš vēlas pievienot kolekcijai.        Lasīt tālāk »

Kopīga ēdienkartes veidošana - katrs savu dienu lemj, ko celt galdā!

Visbiežāk ģimenēs ir viens galvenais vakariņu gatavotājs, kurš tad arī pieņem lēmumu, ko celt galdā, un dažkārt nāks nopūsties – nav ideju...  Lasīt tālāk »

Slepenais rokasspiediens

Slepeno rokasspiedienu dažādās grupās izmanto jau tūkstošiem gadu, lai varētu atpazīt savas grupas piederīgos. Vēlāk šī tradīcija tika izmantota ģimenēs, lai nemanāmi nodotu viens otram informāciju.  Lasīt tālāk »

Izgatavo "Yo-Yo" pats no baloniem un rīsiem

"Yo-Yo" ir vispasaules zināma rotaļlieta, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Lai apgūtu šīs spēles pamatprincipu, nav jāiegulda daudz pūļu un prasmju.  Lasīt tālāk »