Vācam priežu un egļu pumpurus!

Publicēts: 05.04.2018 06:25

Ir īstais brīdis doties uz mežu vākt priežu un egļu pumpurus!

Kas jāzina par priežu un egļu pumpuru vākšanu?

  • Tos vāc, kad tie ir uzbrieduši, kļuvuši labi redzami. Tiem jābūt sveķainiem, stingriem un blīviem. Tādiem, kas vēl nav sākuši stiepties garumā.  
  • Pumpurus jāvāc vietās, kas nav tuvu pie rūpniecības zonām, autoceļiem. 
  • Kaltē telpās ar labu ventilāciju izliekot 3-4 cm biezā kārtā uz auduma vai papīra. Labos apstākļos pumpuri izžūst pa 10-15 dienām.

 

Noteikti var izmantot arī egļu jaunos dzinumus, ko var gatavot kopā ar medu. To dara žādi - salasa egļu jaunos dzinumus, noskalo un notecina lieko ūdeni. Tad var sablendēt vai smalki sagriezt un pārliet ar medu. Var ēst nekavējoties. 

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Kopā ar bērnu izgatavo ēdamās krāsas

Ļoti, ļoti vēlies kopā ar bērnu gleznot, bet mājās nav guašu krāsas nedz akvareļu? Neuztraucies! Kopā ar bērnu vari tās izgatavot pats no virtuvē esošajām lietām.  Lasīt tālāk »

Veidojiet savu herbāriju

Veidojiet savu herbāriju ar žāvētiem, kaltētiem augiem. Dodoties pastaigā ļaujiet bērnam izvēlēties nelielus augus vai to daļas, kuras viņš vēlas pievienot kolekcijai.        Lasīt tālāk »

Kopīga ēdienkartes veidošana - katrs savu dienu lemj, ko celt galdā!

Visbiežāk ģimenēs ir viens galvenais vakariņu gatavotājs, kurš tad arī pieņem lēmumu, ko celt galdā, un dažkārt nāks nopūsties – nav ideju...  Lasīt tālāk »

Slepenais rokasspiediens

Slepeno rokasspiedienu dažādās grupās izmanto jau tūkstošiem gadu, lai varētu atpazīt savas grupas piederīgos. Vēlāk šī tradīcija tika izmantota ģimenēs, lai nemanāmi nodotu viens otram informāciju.  Lasīt tālāk »

Izgatavo "Yo-Yo" pats no baloniem un rīsiem

"Yo-Yo" ir vispasaules zināma rotaļlieta, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Lai apgūtu šīs spēles pamatprincipu, nav jāiegulda daudz pūļu un prasmju.  Lasīt tālāk »