Vācam priežu un egļu pumpurus!

Ir īstais brīdis doties uz mežu vākt priežu un egļu pumpurus!

Kas jāzina par priežu un egļu pumpuru vākšanu?

  • Tos vāc, kad tie ir uzbrieduši, kļuvuši labi redzami. Tiem jābūt sveķainiem, stingriem un blīviem. Tādiem, kas vēl nav sākuši stiepties garumā.  
  • Pumpurus jāvāc vietās, kas nav tuvu pie rūpniecības zonām, autoceļiem. 
  • Kaltē telpās ar labu ventilāciju izliekot 3-4 cm biezā kārtā uz auduma vai papīra. Labos apstākļos pumpuri izžūst pa 10-15 dienām.

 

Noteikti var izmantot arī egļu jaunos dzinumus, ko var gatavot kopā ar medu. To dara žādi - salasa egļu jaunos dzinumus, noskalo un notecina lieko ūdeni. Tad var sablendēt vai smalki sagriezt un pārliet ar medu. Var ēst nekavējoties. 

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Vācam priežu un egļu pumpurus!

Ir īstais brīdis doties uz mežu vākt priežu un egļu pumpurus! Lasīt tālāk »

Projekts kopā ar tēti: gatavojam purva kurpes!

Parasti tās sauc par sniega kurpēm, taču tās ir ļoti piemērotas, lai izmēģinātu nelielu gājienu pa kādu no Latvijas purviem.  Lasīt tālāk »

Darinām Lieldienu dekoru - olu čaumalu vāzītes īstiem ziediem

Vienkārša ideja, kā mājās ienest pavasari Lieldienu noskaņās.  Lasīt tālāk »

Par kafiju maksājam ar dzejoli!

Jau vairākus gadus, atzīmējot Pasaules dzejas dienu, kas ir 21. martā, daudzviet pasaulē  kafejnīcas, viesnīcas un restorāni piedāvā apmeklētājiem par kafiju norēķināties ar dzejoli. Lasīt tālāk »

Mīļums un apskāvieni katru dienu

Nu gadās dienas, kad ir dusmas un sapīkums vai arī neliels kašķis starp ģimenes locekļiem. Lai situāciju labotu, jāliek lietā burvju līdzeklis - apskāviens! Lasīt tālāk »