Domājam par dabu! Runājam par kūlas ugunsgrēkiem

Publicēts: 20.04.2018 06:05

Laimīga un stipra ģimene nenozīmē tikai prieku, apskāvienus un ballītes. Tas nozīmē arī sarunas par sabiedrības aktualitātēm. Un šobrīd tā ir kūlas dedzināšana. 

Ir liela iespēja, ka visi kopā esat braukuši garām kādam kūlas ugunsgrēka skartai pļavai vai no uguns cietušam mežam. Un noteikti esat runājuši par to, ka tas ir slikti. Reizē, kad redzat uguns postītu vietu, ir vērts ar bērniem parunāt sīkāk, kādēļ tas ir slikti. Varat meklēt atbildes uz jautājumiem, kādi mazie dzīvnieciņi, kukaiņi, putni dzīvo pļavā vai mežā. Kā viņi jūtas, kad uguns strauji tuvojas. Kādēļ ir tik svarīgi, lai dabā būtu dzīvās radības daudzveidība. Ne mazāk svarīga tēma - uguns var nodarīt postu arī cilvēkam - var ciest ēkas un cilvēki. 

Šādu sarunu mērķis nav ne bērnus apbēdināt, ne iebiedēt, bet veidot izpratni un empātiju, kas ir svarīgas ikvienam sabiedriski atbildīgam cilvēkam. 

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »