Domājam par dabu! Runājam par kūlas ugunsgrēkiem

Publicēts: 20.04.2018 06:05

Laimīga un stipra ģimene nenozīmē tikai prieku, apskāvienus un ballītes. Tas nozīmē arī sarunas par sabiedrības aktualitātēm. Un šobrīd tā ir kūlas dedzināšana. 

Ir liela iespēja, ka visi kopā esat braukuši garām kādam kūlas ugunsgrēka skartai pļavai vai no uguns cietušam mežam. Un noteikti esat runājuši par to, ka tas ir slikti. Reizē, kad redzat uguns postītu vietu, ir vērts ar bērniem parunāt sīkāk, kādēļ tas ir slikti. Varat meklēt atbildes uz jautājumiem, kādi mazie dzīvnieciņi, kukaiņi, putni dzīvo pļavā vai mežā. Kā viņi jūtas, kad uguns strauji tuvojas. Kādēļ ir tik svarīgi, lai dabā būtu dzīvās radības daudzveidība. Ne mazāk svarīga tēma - uguns var nodarīt postu arī cilvēkam - var ciest ēkas un cilvēki. 

Šādu sarunu mērķis nav ne bērnus apbēdināt, ne iebiedēt, bet veidot izpratni un empātiju, kas ir svarīgas ikvienam sabiedriski atbildīgam cilvēkam. 

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »