Ģimenes recepšu grāmatai: skābeņu zupa

Publicēts: 23.04.2018 05:00

Jau sazaļojušas skābenes, tādēļ lasām mazās lapiņas un vārām gardu zupu!

Ko jums vajadzēs, lai pagatavotu zupu 6 personām?

300 g grūbu

350 g cūkgaļas (var izmantot buljona kauliņu)

400 g skābeņu

pāris burkānus

divus sīpolus

4 vidēja izmēra kartupeļus

pētersīļus pēc vēlēšanās

piciņu sviesta

4 olas

sāli

skābo krējumu

dilles


Pagatavošana ir vienkārša:

Grūbas iemērc ūdenī un mērcē aptuveni 4 stundas, tad ūdeni nolej. 
Cūkgaļu sagriež gabaliņos un liek katliņā (ja esat izvēlējušies vārīt buljona kauliņu, tad ņem to), uzlej aptuveni pusotru litru ūdens, uzliek vāciņu un ļauj vārīties. Kad mazliet pavārījies, varam paraudzīties, vai nav nepieciešams noputot. Tad pievienojam nomizotus un sagrieztus burkānus, sīpolus, garšvielas, grūbas. Vāra, kamēr viss gandrīz gatavs. Tad pievieno nomizotus un gabaliņos sagrieztus kartupeļus un vāra, kamēr viss gatavs. 

Noslēgumā pievieno sagrieztas skābenes. Zupu pavāra vēl dažas minūtes. Pasniedz kopā ar cieti vārītu olu un skābo krējumu. 

 

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »