Ģimenes recepšu grāmatai: skābeņu zupa

Publicēts: 23.04.2018 05:00

Jau sazaļojušas skābenes, tādēļ lasām mazās lapiņas un vārām gardu zupu!

Ko jums vajadzēs, lai pagatavotu zupu 6 personām?

300 g grūbu

350 g cūkgaļas (var izmantot buljona kauliņu)

400 g skābeņu

pāris burkānus

divus sīpolus

4 vidēja izmēra kartupeļus

pētersīļus pēc vēlēšanās

piciņu sviesta

4 olas

sāli

skābo krējumu

dilles


Pagatavošana ir vienkārša:

Grūbas iemērc ūdenī un mērcē aptuveni 4 stundas, tad ūdeni nolej. 
Cūkgaļu sagriež gabaliņos un liek katliņā (ja esat izvēlējušies vārīt buljona kauliņu, tad ņem to), uzlej aptuveni pusotru litru ūdens, uzliek vāciņu un ļauj vārīties. Kad mazliet pavārījies, varam paraudzīties, vai nav nepieciešams noputot. Tad pievienojam nomizotus un sagrieztus burkānus, sīpolus, garšvielas, grūbas. Vāra, kamēr viss gandrīz gatavs. Tad pievieno nomizotus un gabaliņos sagrieztus kartupeļus un vāra, kamēr viss gatavs. 

Noslēgumā pievieno sagrieztas skābenes. Zupu pavāra vēl dažas minūtes. Pasniedz kopā ar cieti vārītu olu un skābo krējumu. 

 

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »