Mainīšanās ballīte lieliem un maziem

Publicēts: 16.05.2018 05:10

Vai atceries veco lampu, kura stāv pagrabā un kuru jau vairākus gadus plānojāt pārdot? Vai arī blenderi, kurš savu pielietojumu tā arī nav atradis?


Kāpēc gan neatbrīvoties no tiem, pretī saņemot kaut ko noderīgu un vienlaikus sarīkojot omulīgu vakaru?

Uzaiciniet draugus un radus uz mainīšanās ballīti! Noteikumi ir pavisam vienkārši: katrs atnes kādu lietu, kuru vairs neizmanto, bet kura varētu būt noderīga kādam citam. Šis pasākums ir ne tikai draudzīgs maciņam un apkārtējai videi, bet arī lieliska iespēja iztīrīt skapi, virtuves plauktus, pagrabu vai jebkuru citu vietu, kurā glabājat “īsto pielietojumu neguvušās mantas”. Turklāt šāda mainīšanās draugu lokā ir daudz ērtāks un patīkamāks veids tikt vaļā no liekajām lietām nekā nīkšana nedēļas nogalēs krāmu tirdziņos vai sludinājumu ievietošana internetā. 

Šādi kopā ar bērnu varat izšķirot arī viņa rotaļlietas un piedāvāt apmaiņai ar citiem bērniem. 

Ja kāda lieta neatradīs savu jauno īpašnienu, varat organizēt kopīgu braucienu līdz kādai labdarības iestādei, kur pāri palikušās lietas atstāt. 

 

Idejas autors: dāņu autors Meiks Vikings, kurš sarakstījis grāmatu "Mazā hygge grāmata" 

Foto avots: Shutterstock.com

Kopā ar bērnu izgatavo ēdamās krāsas

Ļoti, ļoti vēlies kopā ar bērnu gleznot, bet mājās nav guašu krāsas nedz akvareļu? Neuztraucies! Kopā ar bērnu vari tās izgatavot pats no virtuvē esošajām lietām.  Lasīt tālāk »

Veidojiet savu herbāriju

Veidojiet savu herbāriju ar žāvētiem, kaltētiem augiem. Dodoties pastaigā ļaujiet bērnam izvēlēties nelielus augus vai to daļas, kuras viņš vēlas pievienot kolekcijai.        Lasīt tālāk »

Kopīga ēdienkartes veidošana - katrs savu dienu lemj, ko celt galdā!

Visbiežāk ģimenēs ir viens galvenais vakariņu gatavotājs, kurš tad arī pieņem lēmumu, ko celt galdā, un dažkārt nāks nopūsties – nav ideju...  Lasīt tālāk »

Slepenais rokasspiediens

Slepeno rokasspiedienu dažādās grupās izmanto jau tūkstošiem gadu, lai varētu atpazīt savas grupas piederīgos. Vēlāk šī tradīcija tika izmantota ģimenēs, lai nemanāmi nodotu viens otram informāciju.  Lasīt tālāk »

Izgatavo "Yo-Yo" pats no baloniem un rīsiem

"Yo-Yo" ir vispasaules zināma rotaļlieta, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Lai apgūtu šīs spēles pamatprincipu, nav jāiegulda daudz pūļu un prasmju.  Lasīt tālāk »