Pinam pieneņu vainadziņu!

Publicēts: 17.05.2018 05:05

Pļavas pārņēmis neticami skaistais dzeltenums - sākušas ziedēt pienenes! 

Tas nozīmē, ka jāsteidz ne tikai vārīt pieneņu medu, bet arī uzpīt skaistu vainadziņu. 

Kā to dara?

1. Noplūc 3 pienenes, ko saliek kopā. 

2. Nākamo pieneni liek ieslīpi klāt pie pirmajām, tad kātiņu apvij ap pamata pienenēm tā, lai kātiņš iet starp pirmajām trim un tikko pielikto. Kātiņu pievieno pirmajiem trim. 

3. Nākamo pieneni atkal liek ieslīpi klāt un kātiņu apvij ap visiem pārējiem kātiņiem tā, lai kātiņš it starp pielikto pieneni un pārējām. Kātiņu pievieno pārējiem. 

4. Tā pamazām vij vainagu, kamēr tas ir nepieciešamā garumā. 

5. Kad garums ir pietiekams, savieno abus galus un sasien ar diegu, bet tā, lai savienojuma vieta būtu stingra. Liekos kātus nogriež. 

Lai koši!

Foto avots: Shutterstock.com

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »

Izgatavo grabuli no tualetes papīra kartona daļas

Kopā ar bērniem izgatavo vienkāršu, bet skanīgu mūzikas instrumentu. Skanošs grabulis patiks gan vēl pavisam maziem, gan jau lielākiem bērniem.  Lasīt tālāk »

Mājas un skapja tīrīšana arī rudenī

Ne tikai pavasaris ir laiks, kad ievest mājās un skapī kārtību, tas jādara arī rudenī. Viens gadalaiks ir nomainījis otru, vasaras gaisīgums pārtop par lietainu un drēgnu rudeni. Lasīt tālāk »

Īpašs burgeris ar personalizētām zīmītēm. Ideja vakariņām!

Ja kādā vakarā gribas palutināt ģimeni ar kaut ko neparastu, pagatavo burerus. Nevis šādus tādus, bet veselīgus. Un palūdz bērnam sagatavot īpašus karodziņus, ko iespraust burgeros.  Lasīt tālāk »

Fotosiena skolas mirkļu iemūžināšanai

Lai arī šobrīd aktuāli ir veidot „virtuālo fotosienu”, interesanti un vērtīgi ir tādu uztaisīt mājās. Lasīt tālāk »