Pinam pieneņu vainadziņu!

Publicēts: 17.05.2018 05:05

Pļavas pārņēmis neticami skaistais dzeltenums - sākušas ziedēt pienenes! 

Tas nozīmē, ka jāsteidz ne tikai vārīt pieneņu medu, bet arī uzpīt skaistu vainadziņu. 

Kā to dara?

1. Noplūc 3 pienenes, ko saliek kopā. 

2. Nākamo pieneni liek ieslīpi klāt pie pirmajām, tad kātiņu apvij ap pamata pienenēm tā, lai kātiņš iet starp pirmajām trim un tikko pielikto. Kātiņu pievieno pirmajiem trim. 

3. Nākamo pieneni atkal liek ieslīpi klāt un kātiņu apvij ap visiem pārējiem kātiņiem tā, lai kātiņš it starp pielikto pieneni un pārējām. Kātiņu pievieno pārējiem. 

4. Tā pamazām vij vainagu, kamēr tas ir nepieciešamā garumā. 

5. Kad garums ir pietiekams, savieno abus galus un sasien ar diegu, bet tā, lai savienojuma vieta būtu stingra. Liekos kātus nogriež. 

Lai koši!

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »