Zāļu tēju vākšana, dziedot tautasdziesmas

Publicēts: 17.06.2016 13:10

Latvijas daba ir īpaša ar to, ka vairums no tajā esošajiem augiem ir lietojami uzturā – salātos, zupās vai tējās. Veselības tēju vākšana ir skaista, relaksējoša, saliedējoša, jā, un arī veselīga nodarbe! Izpēti, kad un kādas zālītes zied, pulcini kopā ģimeni un dodaties pļavā. Tēju vākšana ir īstais laiks un vieta kādas tautasdziesmas uzdziedāšanai, piemēram, “Bēdu manu lielu bēdu” vai “Āvu, āvu baltas kājas”. 

Ja līdz šim par zālītēm neko daudz neesi zinājis, izdrukā nelielu ceļvedi, kad un kādi augi vācami.

Starp citu, kad tējas izkaltētas, sabērtas glītos maisiņos, tās ir sirsnīga dāvana jūsu ģimenei tuviem cilvēkiem. Maisiņu aizsien ar striķīti, kurā uzkārta šilte ar norādi, kad un kurš tēju ievācis, un kādiem nolūkiem tā vislabāk lietojama!

Foto avots: Shutterstock.com

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »