Ģimenes koku stādīšana

Publicēts: 05.06.2018 07:55

Katram ģimenes loceklim savs koks, kas aug, kuplo un zied reizē ar tā saimnieku – šī ir tradīcija, ko vērts kopt no paaudzes paaudzē. Koka stādīšanai nav obligāti jānotiek bērna kristību laikā, tam der jebkurš laiks – arī tad, ja mazais savu koku prot apliet un aprušināt jau pats. Arī tad, ja koka saimniekam saradies jau krietns bērnu pulciņš! Starp citu, lieliski, ja šo dzimtas tradīciju aizsāk vecvecāki, dāvinot bērniem un mazbērniem kokus.

Kokiem piemērotākie stādīšanas laiki ir pavasaris un rudens, konkrētāk – skujkoku stādīšanai optimālais laiks pavasarī ir no aprīļa vidus līdz maija sākumam, savukārt rudenī no augusta beigām līdz septembra vidum. Lapu kokus pavasarī stāda no aprīļa vidus līdz maija vidum, rudenī - no septembra sākuma līdz oktobra vidum.

Kurus kokus stādīšanai izvēlēties? Der jebkurš, kas pašam vislabāk patīk, taču izvēlei var izmantot arī Koku horoskopu. Izdrukā to! 

Foto avots: Shutterstock.com

Faili lejupielādei:

Koku_horoskops.pdf Lejupielādēt

Pagatavo kraukšķīgus čipsus mājās

Pagatavo brīvdienu kārumu sev un saviem mīļajiem. Atsakies no veikalā nopērkamajiem neveselīgajiem čipsiem. Kopā ar bērniem vari sarūpēt gardus, mājās gatavotus kartupeļu čipsus. Lasīt tālāk »

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »