Ģimenes koku stādīšana

Publicēts: 05.06.2018 07:55

Katram ģimenes loceklim savs koks, kas aug, kuplo un zied reizē ar tā saimnieku – šī ir tradīcija, ko vērts kopt no paaudzes paaudzē. Koka stādīšanai nav obligāti jānotiek bērna kristību laikā, tam der jebkurš laiks – arī tad, ja mazais savu koku prot apliet un aprušināt jau pats. Arī tad, ja koka saimniekam saradies jau krietns bērnu pulciņš! Starp citu, lieliski, ja šo dzimtas tradīciju aizsāk vecvecāki, dāvinot bērniem un mazbērniem kokus.

Kokiem piemērotākie stādīšanas laiki ir pavasaris un rudens, konkrētāk – skujkoku stādīšanai optimālais laiks pavasarī ir no aprīļa vidus līdz maija sākumam, savukārt rudenī no augusta beigām līdz septembra vidum. Lapu kokus pavasarī stāda no aprīļa vidus līdz maija vidum, rudenī - no septembra sākuma līdz oktobra vidum.

Kurus kokus stādīšanai izvēlēties? Der jebkurš, kas pašam vislabāk patīk, taču izvēlei var izmantot arī Koku horoskopu. Izdrukā to! 

Foto avots: Shutterstock.com

Faili lejupielādei:

Koku_horoskops.pdf Lejupielādēt

Lieliska brīvdienu aktivitāte - izjāde ar zirgiem

Izjādes un rūpēšanās par zirgiem ir sarežģīts un atbildīgs process, tāpēc ne visiem ir iespēja zirgus audzēt pašiem. Pastāsti saviem bērniem par zirgu spēku un skaistumu, kā arī vēlāk dodieties izjādē. Lasīt tālāk »

Neparasta fotosesija ar zīmējumiem uz asfalta

Tev būs vajadzīgi krāsaini krītiņi, ar kuriem var zīmēt uz asfalta. Vispirms kopā ar bērniem uzzīmē skaistus attēlus uz asfalta, piemēram, balonus, lielu lidmašīnu vai auto, lielu kūku, zaķi. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu. Lasīt tālāk »

Brauciens ar vilcienu

Automašīnas, velosipēdi, autobusi - ikvienam zināmi un ierasti! Bet vai tavs bērns kādreiz ir braucis ar vilcienu? Lasīt tālāk »

Izgatavo savu mūzikas instrumentu - "Kalimba"

"Kalimba" ir neliela izmēra, Āfrikāņu izcelsmes mūzikas instruments, kas radies 20.gadsimta septiņdesmitajos gados. Šo instrumentu dažkārt dēvē arī par īkšķu piano.  Lasīt tālāk »