Eksperimentē kopā ar tēti!

Publicēts: 26.09.2018 18:45

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus!

  • Dzeramā soda aukstā un karstā ūdenī. Ieber vienu karoti sodas karstā ūdenī, vienu aukstā ūdenī un skaties, kā tā reaģē! Karstā ūdenī tā sāks putot, bet aukstā tikai izšķīdīs. Karstais ūdens izraisa ogļskābās gāzes izdalīšanos.
     
  • Caurspīdīgā stikla traukā ielej citronu sulu vai etiķi (ar etiķi esiet ļoti uzmanīgs), lai eksperiments būtu vēl iespaidīgāks, pievieno trauku mazgāšanas līdzekli un pievieno pāris pilienus pārtikas krāsvielu. Tad šķidrumam pievieno tējkaroti dzeramās sodas. Mainot sastāvdaļu daudzumu, vari novērot, cik daudz katrā reizē izdalās ogļskābā gāze. 
     
  • Padari parastu ūdeni par gāzētu ūdeni. Vienai ūdens glāzei pievieno pus tējkaroti dzeramās sodas un pus tējkaroti citronskābes. Kārtīgi samaisot, būsi pagatavojis gāzētu ūdeni. 

Neaizmirsti, ka tie ir tikai eksperimenti un tos nedrīkst likt mutē! 

Foto avots: Shutterstock.com

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »